MojAndroid

Skladacie smartfóny bývajú už z podstaty svojej konštrukcie menej odolné než klasické smartfóny. Preto je aj každý ich test odolnosti pozorne sledovaný. Najnovšie takým testom podľa portálu GSMArena prešiel nový skladací smartfón Motorola razr 40 ultra. Ako sa mu v ňom darilo?

Motorola razr 40 ultra v teste odolnosti

O test odolnosti sa postaral známy YouTuber JerryRigEverything. Ten podrobil Motorolu razr 40 ultra širokej škále testov, ako je poškodenie vnútorného aj vonkajšieho displeja s pomocou hrotov rôznej tvrdosti podľa Mohsovej stupnice, odolnosť displeja pri zmene teploty za použitia zapaľovača, utesnenosť proti prachu alebo ohýbaniu.

Test prebiehal zo začiatku podľa očakávaní. Vonkajší displej je odolný voči poškriabaniu alebo ohňu rovnako ako displeje klasických smartfónov. Vnútorný je ale logicky krehkejší kvôli absencii tvrdeného skla a k poškodeniu ostrými hrotmi alebo ohňom v jeho prípade dôjde oveľa rýchlejšie. Ale ani to nie je nič, čo by sa nedalo očakávať.

Pri ohybe sa porúčal vonkajší displej

Prekvapením však bol ohybný test, ktorý býva aj pre bežné smartfóny tým najťažším. V tomto prípade by asi človek očakával, že veľkému tlaku pri ohybe podľahne ako prvý vnútorný flexibilný displej bez ochrany. Prekvapivo sa však poškodil vonkajší displej chránený tvrdeným sklom Gorilla Glass Victus. Dôvodom je pravdepodobne pánt ohybnej konštrukcie v jeho tesnej blízkosti.

Motorola razr 40 Ultra
Motorola edge 40 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samozrejme takému silnému ohýbaniu smartfón nie je pri bežnom používaní vystavovaný. Majiteľ smartfónu Motorola razr 40 ultra  by si skôr mal dávať pozor na ostré predmety v blízkosti ohybného displeja a nevystavovať ho priamemu ohňu. V prachovom teste bola novinka celkom úspešná a to aj napriek tomu, že jej telo nemá v tomto smere žiadnu certifikáciu odolnosti.

Náš tip
Instagram prináša šablóny pre jednoduchšiu tvorbu Reels videí
23.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+