MojAndroid

Reels videá sú na sociálnej sieti Instagram často populárnejším formátom než klasické príspevky. Vedomý toho si je aj spoločnosť Meta, ktorá túto populárnu službu vlastní. Aby používateľom uľahčila ich tvorbu, tak podľa portálu TechCrunch prináša šablóny Reels videí.

Šablóny skrátia úpravu Reels videí na pár klikov

Reels videá sú rovnako ako Príbehy(Stories) vertikálne videá. Na rozdiel od nich však nie sú časovo limitované a sú alternatívou klasických príspevkov. Vytvorenie Reels videá môže pritom trvať niekoľko sekúnd a aj desiatky minút. Záleží, či používateľ vertikálne video iba nahrá alebo ho aj strihá, rôznymi spôsobmi edituje, pridáva mu grafiku, efekty alebo hudbu.

Instagram
Reels videá | Zdroj: TechCrunch.com

Práve pre tieto prípady pripravil Instagram šablóny rôznych typov Reels videí, ktoré používateľom uľahčia ich úpravu. V aplikácii bude  priamo prehliadač šablón, v ktorom bude možné prechádzať databázu šablón, ktoré budú navyše členené do rôznych kategórií. Šablóny budú ponúkané aj podľa obľúbenosti, trendov a taktiež bude možné obľúbené  šablóny uložiť.

Instagram
Šablóny | Zdroj: TechCrunch.com

Úprava Reels videí, ktorá predtým trvala aj desiatky minút, sa tak skráti na pár kliknutí. Prehliadač šablón spustíte cez položku Vytvoriť –> Reels -> Šablóny. Následne si prezriete ponúkané šablóny a vyberiete tú, ktorá sa vám páči. Budete tiež môcť vidieť, aké šablóny používajú ostatní a inšpirovať sa. V Reels videu iného tvorcu nájdete tlačidlo „Šablóna podľa“ pre jej rýchle vyhľadanie.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
Zdieľané nablízku od Googlu je už dostupné aj pre Windows
22.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+