MojAndroid

Trh tabletov nie je ani zďaleka taký veľký, ako tomu bolo pred niekoľkými rokmi. Dnešné smartfóny s veľkými displejmi používateľom očividne postačujú a ako plnohodnotná náhrada za notebook tiež tablety nie sú najideálnejšie, aj keď možné to je.

Nemali by ste prehliadnuť:

Klesajúci trend pozdvihla pandémia koronavírusu, kedy sa predaje poriadne zvýšili. Najväčším dôvodom bola domáca výučba študentov, pre ktorých sa tablet javil ako najlepšia možnosť. Po tomto náhlom vzraste však pokračuje klesajúci trend. Najnovšie štatistiky zverejnil portál IDC.

Štatistiky sa týkajú konkrétne tretieho kvartálu tohto roka, počas ktorého sa celkovo predalo 33,2 milióna zariadení. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka išlo o 14,2-percentný pokles a platí, že všetci štyria najväčší výrobcovia predali menej tabletov.

Najviac sa darí iPadom od Apple

Čo sa týka podielu na trhu, tu neohrozene kraľuje Apple, ktorý predáva až 37,5 percenta zo všetkých tabletov. Nasleduje Samsung s 18 percentami, tretie je Lenovo s podielom 7,9 % a štvrtá priečka patrí spoločnosti Huawei, ktorá má 6,8-percentný podiel na trhu.

Prví dvaja výrobcovia si čo sa týka podielu na trhu jemne pohoršili, ďalší dvaja zase trochu rástli. Stále však platí, že v absolútnych číslach každý jeden z týchto štyroch predal menej zariadení ako v treťom kvartáli minulého roka.

Samsung Galaxy Tab S9
Samsung Galaxy Tab S9

Piata priečka patrí spoločnosti Amazon, ktorá však v porovnaní s minulým rokom predala takmer o 50 percent menej zariadení. Pôvodne bol výrobca na štvrtom mieste, no to teraz prepustil spoločnosti Huawei.

Náš tip
Boj o prvenstvo neutícha. Toto sú najväčší výrobcovia smartfónov na svete
6.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+