MojAndroid

Keď spoločnosť Google v stredu vydala stabilnú verziu systému Android 14,  zdalo sa, že si ju budú môcť zatiaľ užívať iba majitelia smartfónov Google Pixel. Čínsky výrobca Xiaomi však teraz prekvapil, pretože podľa portálu Xiaomiui vydal Android 14 pre globálne a európske verzie smartfónov Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro a Xiaomi 12T.

Android 14 pre Xiaomi smartfóny
Android 14 pre Xiaomi smartfóny | Zdroj: Xiaomiui.net

Aktualizácia vyžaduje uvoľniť miesto v úložisku

Aktualizácia sa začala distribuovať do spomínaných zariadení formou Over-The-Air (OTA). Nad systémom Android 14 by mala po aktualizácii bežať nadstavba MIUI 14. Aktualizácia pre globálny a európsky model Xiaomi 13 má označenie firmvéru MIUI-V14.0.5.0.UMCMIXM, respektíve MIUI-V14.0.5.0.UMCEUXM. V prípade vyššieho modelu Xiaomi 13 Pro je to MIUI-V14.0.5.0.UMBMIXM, respektíve MIUI-V14 .0.5.0.UMBEUXM.

Smartfón Xiaomi 12T, ktorý prišiel na trh ešte v minulom roku, dostáva aktualizáciu pod označením MIUI-V14.0.6.0.ULQMIXM a MIUI-V14.0.5.0.ULQEUXM. Inštalačný balík má zhruba 5,5 GB a súčasťou aktualizácie je aj septembrová bezpečnostná záplata systému. Spoločnosť Xiaomi upozorňuje, že aktualizácie sú distribuované postupne, takže by mali byť používatelia trpezliví.

Xiaomi 13
Xiaomi 13 | Zdroj: Tomáš Kanálik

V momente, keď bude aktualizácia dostupná aj pre slovenských používateľov ich na to smartfón upozorní automaticky notifikáciou. Samozrejme si jej dostupnosť môžu overiť aj manuálne v Nastaveniach. Pri aktualizácii je dobré si overiť, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity, a taktiež, že ste pripojený k Wi-Fi sieti, aby ste šetrili mobilné dáta.

Aktualizácie u konkurencie

Činí sa aj konkurencia. Huawei Mate 40 Pro dostal pred pár dňami aktualizáciu na najnovšiu verziu nadstavby EMUI. Nedávno sme tiež zverejnili rozpis všetkých Samsung smartfónov a tabletov, ktoré by mali dostať Android 14 a nadstavbu One UI 6. A tieto smartfóny značky OnePlus už čoskoro dostanú Android 14.

Náš tip
Na Wear OS hodinky oficiálne prichádza aplikácia Gmail
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+