MojAndroid

Tak, ako každý výrobca, aj Xiaomi plánuje veľké predstavenie svojich vlajkových lodí pre rok 2023 v Európe. Séria Xiaomi 13 už síce predstavená bola, no stalo sa tak len v Číne. Na globálne varianty smartfónov ešte čakáme.

Dočkáme sa už onedlho. Portál GSMArena spomína, že predstavenie je naplánované na 26. februára. V tomto čase sa koná MWC 2023 v Barcelone, takže je pravdepodobné, že sa to celé udeje práve tam. Redakcia MôjAndroid.sk sa MWC zúčastní naživo, o novinkách vás budeme určite informovať.

Zdroj zatiaľ spomína len vybavenejší Xiaomi 13 Pro. O základnej trinástke sa zatiaľ nehovorí, takže je možné, že do Európy príde len ten lepší variant.

Predpokladané európske ceny

4.2.2023

Spoločnosť Xiaomi predstavila svoje tohtoročné vlajkové lode Xiaomi 13 a 13 Pro na domácom čínskom trhu už v decembri. Patria k prvým zariadeniam s vlajkovým čispetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, ktorý využívajú v upravenej verzii aj konkurenčné vlajkové smartfóny Samsung Galaxy S23. Portál NotebookCheck teraz prezradil, kedy sa dočkáme ich oficiálneho predstavenia pre európsky trh a aké budú ich európske ceny.

Xiaomi 12

Xiaomi 13 a 13 Pro budú oproti predošlej generácii výrazne drahšie

Podľa Twitter účtu @billbil_kun budú smartfóny Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro dostupné na európskom trhu od 8. marca. Ešte predtým by mali byť spustené predobjednávky, ale nie je známe presne kedy. Dátum spustenia predobjednávok bude pravdepodobné oznámený na veľtrhu MWC 2023 v Barcelone, kde by malo udiať aj oficiálne predstavenie pre globálny trh.

Xiaomi 13 | Zdroj: GSMArena.com

Spoločnosť Xiaomi počas predobjednávok ponúka aj akčné ceny alebo nejaké to zariadenie zdarma. Napríklad pri uvedení Xiaomi 12T Pro v októbri k nemu ponúkala bezplatne tablet Redmi Pad. Oficiálna cena základného modelu Xiaomi 13 by začínať na sume 999 eur podľa pamäťovej verzie. Mal by sa predávať v čiernej, zelenej a bielej farbe. Zvyšné farby tak zostanú exkluzívne pre čínsky trh.

Xiaomi 13 Pro
Xiaomi 13 Pro | Zdroj: GSMArena.com

Aké pamäťové verzie budú k dispozícii pre globálny trh nie je zatiaľ potvrdené. Vyšší model Xiaomi 13 Pro bude stáť 1 299 eur s 256 GB úložiskom a bude na globálnom trhu dostupný iba v čiernej a bielej farbe. Cena jeho predchodcu Xiaomi 12 Pro pritom začínala na sume 1 149 eur. Zdá sa teda, že Xiaomi v dôsledku inflácie zvýšilo ceny svojich vlajkových lodí plošne o 150 eur, čo spolu s nižším dopytom asi ovplyvní predaje jej smartfónov. .

Náš tip
Ako fotí Samsung Galaxy S23 Ultra? Živé fotky priamo zo San Francisca

8.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+