MojAndroid

Séria Samsung Galaxy S23 je oficiálne tu. Model s prívlastkom Ultra prichádza nielen so špičkovou hardvérovou výbavou a dlhou softvérovou podporou, ale aj s úplne novým 200-megapixelovým fotoaparátom. My sme mali možnosť osobne sa zúčastniť predstavenia noviniek priamo v San Franciscu a vyskúšali sme aj fotoaparát modelu Galaxy S23 Ultra.

Samsung Galaxy S23 Ultra a jeho fotoaparáty

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že až na hlavný fotoaparát sa nezmenilo prakticky nič. Z pohľadu hardvéru je to síce pravda, no dôležitý je aj softvér. Vďaka vyššiemu výkonu a vylepšenej umelej inteligencii by mali byť fotografie opäť o niečo lepšie. Samsung zapracoval aj na prepínaní medzi jednotlivými snímačmi, ktoré je rýchlejšie a stabilné je aj farebné podanie z nich.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Filip Spevár

Okrem spomínaného 200 MP snímača tu máme ultra-širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 12 MP a uhlom záberu 120 stupňov, ktorý vie automaticky zaostrovať. To znamená, že je schopný vytvárať aj makro zábery.

Samsung Galaxy S23 Ultra môžete kúpiť v e-shope Alza.sk. Všetky novinky od Samsungu sú tu dostupné aj na splátky bez navýšena.

Približovacie schopnosti sú už tradične výborné. K dispozícii je teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením, optickou stabilizáciou obrazu a svetelnosťou f/2.4 a taktiež tu máme periskopický objektív s 10x optickým priblížením, OIS a svetelnosťou f/4.9. Rovnakú zostavu snímačov síce mal aj predchádzajúci Galaxy S22 Ultra, no stále ide o najvariabilnejší fotoaparát na trhu.

Hlavný snímač 200 MP
f/1.7
Optická stabilizácia obrazu
Ultra-širokouhlý fotoaparát 12 MP
f/2.2
Uhol záberu 120˚
Automatické zaostrovanie
Teleobjektív 10 MP
f/2.4
3x optický zoom
Optická stabilizácia obrazu
Periskopický objektív 10 MP
f/4.9
10x optický zoom
Optická stabilizácia obrazu
Video 8K@30fps, 4K@60fps
Selfie fotoaparát 12 MP
f/2.2

Ukážkové fotografie

Album s fotografiami v plnom rozlíšení nájdete tu – Ako fotí Galaxy S23 Ultra.

2.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+