MojAndroid

Spoločnosť Huawei tento týždeň uvoľnila aktualizáciu softvéru so stabilnou verziou EMUI 13 pre globálnych používateľov tri roky starého vlajkového smartfónu Huawei Mate 40 Pro. Informáciu priniesol portál HuaweiCentral.

Pre aktualizáciu je nutné uvoľniť vnútorné úložisko

Táto aktualizácia softvéru pre Huawei Mate 40 Pro prichádza v rámci firmvéru s číselným označením 13.0.0.246. Veľkosť aktualizačného balíka má viac ako 5 GB. Majiteľov jeho príchod asi neprekvapí, pretože už v júni bol Mate 40 Pro prihlásený do beta programu EMUI 13. V rovnakom beta programe sú aj modely Huawei P50 Pro, P50 Pocket a Mate X2.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro

Pred aktualizáciu je nutné mať v smartfóne nainštalovanú poslednú stabilnú verziu firmvéru. EMUI 13
následne prinesie používateľom množstvo nových funkcií a vylepšení. Napríklad potiahnutím prstu nahor po ikonách aplikácií môžete otvoriť ich miniaplikácie (widgety) a prispôsobiť si domovskú obrazovku jednoduchším skladaním miniaplikácií alebo ich zoskupením.

EMUI 13 tiež zlepšuje bezpečnosť a súkromie používateľa pomocou nového centra ochrany súkromia a zabezpečenia. Treba pripomenúť, že stabilná verzia  EMUI 13 pre Huawei Mate 40 Pro je distribuovaná vo vlnách podľa regiónov. Jej dostupnosť si môžete skontrolovať aj manuálne v Nastaveniach. Pred inštaláciou sa uistíte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % kapacity.

Aktualizácie u konkurencie

Nedávno sme zverejnili rozpis všetkých Samsung smartfónov a tabletov, ktoré by mali dostať Android 14 a nadstavbu One UI 6. Xiaomi predlžuje svoju softvérovú podporu. Dočká sa jej táto séria. Tieto smartfóny značky OnePlus už čoskoro dostanú Android 14.

Náš tip
Huawei Watch GT 4: Zdravý životný štýl na dosah ruky

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
30.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+