MojAndroid

26. septembra sa čínsky gigant Xiaomi chystá odhaliť novú sériu smartfónov. Predstavenie prebehne v hlavnom meste Nemecka, v Berlíne. Výrobca podľa informácií zo stránky GSMArena bude mať oproti iným modelom značky Xiaomi dlhšiu podporu. O koľko?

Modelový rad Xiaomi 13T dostane štyri veľké aktualizácie softvéru

Pripravované telefóny Xiaomi 13T a Xiaomi 13T Pro sa dočkajú až štvorročnej podpory na verziu operačného systému Android a bezpečnostné záplaty budú aktualizované po dobu až piatich rokov. Samotná séria by mala predstavovať “zabijakov vlajkových lodí”, teda ich cena by mala byť vzhľadom na parametre veľmi konkurencieschopná.

Keď si dĺžku podpory porovnáme s predchodcami Xiaomi 12T a Xiaomi 12T Pro, tak zistíme, že sa predlžuje o jeden rok ako z pohľadu na verziu OS, tak aj na dĺžku podpory pre úroveň zabezpečenia. Pokiaľ ide o frekvenciu vydávania bezpečnostných záplat, tak čínska spoločnosť vypúšťa bezpečnostné aktualizácie raz za dva mesiace, kým konkurencia napríklad v podobe firiem Samsung či Google to robí každý mesiac.

Xiaomi 12T
Xiaomi 12T Pro | Zdroj: Xiaomi

Je potrebné taktiež zmieniť jeden háčik – nová séria bude zrejme predstavená s Androidom 13, kým Android 14 je už za rohom. Ten bude teda predstavovať prvú veľkú aktualizáciu a podpora potrvá až po Android 17. Jednu aktualizáciu tak bude mať výrobca z krku len pár týždňov po ich oficiálnom uvedení.

Konkurenciou pre doposiaľ nepredstavenú sériu smartfónov Xiaomi 13T bude napríklad Nothing Phone (2), modelový rad Samsung Galaxy S23, HONOR 90 či Motorola Edge 40 Pro.

Náš tip
Huawei Mate X5 oficiálne: 16 GB RAM a ďalšie špičkové parametre

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+