MojAndroid

Opäť tu máme najvybavenejší model od Huawei, ktorému opäť chýbajú Google služby. Na to si budeme musieť jednoducho zvyknúť. Huawei Mate 40 Pro prišiel na trh s odvážnou cenovkou 1200 eur. Na rozdiel od minuloročného modelu sa na slovenský trh dostal hneď na začiatku predaja. Oplatí sa doň investovať?


Parametre Huawei Mate 40 Pro

Rozmery 162,9 x 75,5 x 9,1 mm
Hmotnosť 212 gramov
Operačný systém Android 10 + EMUI 11
Displej OLED, 6,76″, 2772 x 1344 pixelov, 456 ppi, 18,5:9, HDR10
Procesor Kirin 9000 5G, 5 nm
RAM 8 GB
Úložisko 256 GB + NanoMemory
Fotoaparát Hlavný: 50 MP, f/1.9, 1.22 µm, OIS, laserové zaostrovanie
Periskopický: 12 MP, f/3.4, PDAF, OIS, 5x optický zoom
Ultra-širokouhlý: 20 MP, f/1.8, PDAF
Selfie fotoaparát 13 MP, f/2.4 + ToF snímač
Batéria a nabíjanie 4400 mAh, 66 W káblové nabíjanie, 50 W bezdrôtové nabíjanie, reverzné bezdrôtové nabíjanie
Cena

Časti recenzie:

Medzi hlavné lákadlá patrí skvelý fotoaparát, nový 5 nm procesor, stereo reproduktory, 90 Hz OLED displej alebo veľmi slušná výdrž. Parametre hodné vlajkovej lode, o tom niet pochýb.

Balenie Huawei Mate 40 Pro: Nabíjačka s výkonom 66 W a príjemné prekvapenie

Huawei v rámci balenia neurobil žiadne ústupky. Po novom budeme totiž riešiť aj to, či so smartfónom výrobca ponúka aj nabíjačku. Trend začal Apple (aj keď nie najšťastnejším spôsobom) a vyzerá to tak, že v tom bude pokračovať aj Samsung. Našťastie, k Huawei Mate 40 Pro dostanete plnohodnotné príslušenstvo, ktoré je hodné vyššej cenovky.

V krabičke sa okrem samotného telefónu, ktorý je úplne na vrchu, nachádza celkom zaujímavé príslušenstvo. Nájdete tu nabíjací adaptér s výkonom 66 W a príslušný USB-C kábel. Niektorí výrobcovia svoje najsilnejšie nabíjačky predávajú osobitne, to našťastie nie je prípad Huawei. Telefón za 1200 by ju podľa mňa už v balení mal mať.

Obsah balenia v skratke:

  • smartfón Huawei Mate 40 Pro
  • nabíjací adaptér s výkonom 66 W
  • USB-C kábel
  • káblové slúchadlá s USB-C konektorom
  • ochranný obal
  • nástroj na vyberanie SIM karty

Príjemným prekvapením je základný gumený obal, ktorý je súčasťou balenia. Nie je to síce nič extra, ale pred škrabancami ochráni spoľahlivo. Minimálne do doby, kým si kúpite poriadny obal – ak teda chcete. Prítomné sú aj káblové slúchadlá s ovládačom hlasitosti priamo na kábli a s USB-C konektorom. Huawei Mate 40 Pro 3,5 mm jack neponúka. Ďalej sa v balení nachádza len kovový nástroj na vyberanie SIM karty a to je všetko.

Konštrukcia a Dizajn: Atraktívny a výborne spracovaný kvádrik

Už prvé sekundy s novinkou dávajú vedieť, že nejde o žiadne kompaktné zariadenie. Po testovaní iPhonu 12 mi Huawei Mate 40 Pro pripadal poriadne veľký. Veď veľký aj je. Ale zvykol som si veľmi rýchlo. Hmotnosť 212 gramov je v ruke cítiť, ale vôbec mi to neprekáža. Práve naopak, vďaka nej mám pocit, že v ruke držím kvalitne spracované zariadenie.

Huawei Mate 40 Pro

A tým najvybavenejší model od Huawei samozrejme je. Konštrukcia je vodoodolná (IP68) a nešetrilo sa ani kvalitnejšími materiálmi. Rám je kovový, predná aj zadná strana sklenené. Navyše, vo farbe, ktorú som dostal na testovanie ja, je zadná časť matná, čo mi extrémne vyhovuje. A to z jedného dôvodu – nezachytáva odtlačky prstov.

Huawei Mate 40 Pro

Pri bližšom pohľade na zadnú stranu som si rýchlo všimol rôzne farby, ktoré vydáva pri pohľade z rôznych uhloch. Hre so svetlom a farbami inžinieri s Huawei očividne venovali veľa pozornosti. A vyzerá to dobre.

Displej je po bokoch poriadne zahnutý, čo určite poteší nejedno oko. Na druhú stranu, v rámci praktickosti toto riešenie ideálne nie je. Hardvérové tlačidlá tak museli displeju ustúpiť a posunuli sa viac k zadnej strane. Našťastie tým neutrpela ergonómia, ovládajú sa výborne. Mimochodom, minuloročný Mate 30 Pro tlačidlá nemal vôbec. Ovládanie hlasitosti je ale možné aj dvojitým poklepaním po boku displeja, ktoré zobrazí posuvník. Osobne sa mi páči aj červená farba zamykacieho tlačidla.

Huawei Mate 40 Pro

Zadná strana je zaujímavá vďaka kruhu, v ktorom sú umiestnené fotoaparáty. Pre mňa je to dizajnovo atraktívne riešenie, no sú aj používatelia, ktorým sa to nepáči. Je to čisto o subjektívnom pocite. Objektívne musím spomenúť, že toto riešenie krásne eliminuje kývanie smartfónu na stole. Kruh síce vystupuje nad okolitý povrch zariadenia, ale nie až tak výrazne, ako napríklad fotoaparáty Samsungu Galaxy Note 20 Ultra.

Možnosti odomykania: Ideálna kombinácia

Možno sa pýtate, prečo je diera v displeji pre selfie fotoaparát taká veľká. Odpoveď je jednoduchá. Okrem selfie fotoaparátu sa tu nachádza aj ToF snímač a infračervený senzor, ktoré zabezpečujú rýchle, spoľahlivé a bezpečné odomykanie pomocou tváre. Ide o podobný systém, aký majú napríklad nové iPhony. Séria Huawei Mate ponúka pokročilé odomykanie tvárou už od modelu Mate 20 Pro.

Huawei Mate 40 Pro

Odomykanie tvárou funguje rýchlo a spoľahlivo, a to aj v noci. V čase pandémie a nosenia rúšok som ocenil tiež výborný snímač odtlačkov prstov v displeji. Pre mňa síce stále vedie ultrasonické riešneie vo vlajkových Samsungoch, ale na snímač tohto modelu sa sťažovať nemôžem. Odomykanie je rýchle, spoľahlivé a rozpoznanie prsta patrí v oblasti snímačov v displejoch medzi najlepšie.

Displej: Krásny 90 Hz OLED panel

Displej sa naozaj podaril. Skvelé farby, vysoké rozlíšenie, 90 Hz obnovovacia frekvencia, výrazné zahnutie po bokoch. Typická vlajková loď pre rok 2020. A ja nemám absolútne žiadne výhrady ku kvalite tohto skvelého panelu. Ani na priamom slnku oproti konkurencii nezaostáva, patrí medzi najlepšie. Naozaj, skvelý displej.

Niekto by mohol namietať, že tu už máme aj 120 Hz či 144 Hz displeje. Pre mňa je 90 Hz ideálnym kompromisom. Je to viac ako klasických 60, na displej sa pozerá lepšie a je plynulejší. Zároveň nie je táto obnovovacia frekvencia tak náročná na baétriu.

Huawei Mate 40 Pro

Zahnutie po bokoch je naozaj poriadne a niekedy som s tým musel bojovať. Problémy s náhodnými dotykmi som našťastie nezaznamenal, ale prekáža mi to pri bežnom používaní, najmä pri písaní na softvérovej klávesnici. Tlačidlá na boku sú už v spomínanom ohybe, čo nie je vôbec pohodlné. Áno, dá sa na to zvyknúť, no stále to nebude ono.

Pochváliť musím výborný always on režim s množstvom rôznych nastavení. Je možné ho naplánovať, svietiť dokáže neustále alebo len po klepnutí na displej. Oceňujem aj viacero zaujímavých štýlov a pozadí, ktoré always on režim pekne oživia.

Huawei Mate 40 Pro

Obnovovaciu frekvenciu displeja je možné nastaviť buď na štandardných 60 Hz, 90 Hz alebo dynamickú, kedy bude zariadenie prepínať medzi týmito dvoma režimami v závislosti od toho, čo s ním používateľ robí. Ušetrí tak trochu drahocennej energie. Dokonca aj rozlíšene displeja môže byť inteligentné, prípadne si viem nastaviť vlastné. Buď HD+, FHD+ alebo to maximálne.

Z ďalších nastavení spomeniem možnosť softvérovo zakryť časť fotoaparátu. Pre tých, ktorým výrazné zahnutie displeja veľmi nevonia, si ho môžu softvérovo v konkrétnych aplikáciách zmenšiť. Celkom užitočná funkcia. Možnosť zmeny režimu farieb a ich podrobnú úpravu vyvážania bielej pri Huawei smartfónoch už ani nemusím spomínať. Nachádza sa aj tu.

Výkon a pamäť: 5 nm procesor je výkonný aj úsporný

Huawei Mate 40 Pro je jedným z prvých modelov, ktoré sú osadené najmodernejším 5 nm procesorom. V tomto prípade ide o Kirin 9000. Prejaví sa to vo vysokom výkone, ale aj nízkej spotrebe. Tento smartfón patrí jednoznačne medzi tie najrýchlejšie.

Či už ide o bežnú prácu so systémom, otváranie aplikácií alebo hranie najnáročnejších hier, s ničím nemá Huawei Mate 40 Pro problém. Všetko beží krásne plynule a bez sekania. Dobrému pocitu z rýchlosti určite pridáva aj displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz.

Počas testovania som si vyskúšal zahrať hru PUBG Mobile, ktorá mi ponúkla možnosť hrať v režime 90 fps. Hranie bolo plynulé a ani po dlhšom čase sa zariadenie výraznejšie neprehrievalo.

Huawei Mate 40 Pro

Benchmarky AnTuTu a Geekbench sa mi z nejakého dôvodu nainštalovať nepodarilo. Rozbehol som ale grafický test 3DMark, kde som v teste Wild Life získal 6018 bodov. Test som prebehol štyrikrát, najnižšie skóre bolo 4761 bodov. Celkom slušné.

K dispozícii je úložisko s dostatočnou kapacitou 256 GB. Pokiaľ by to niekomu nestačilo, zariadenie ponúka aj slot na pamäťové karty, tie sú ale špeciálneho typu NanoMemory. Po nainštalovaní  mojich obľúbených aplikácií mi stále zostávalo cez 200 GB priestoru.

V rámci operačnej pamäte sa Huawei s číslami nehral a nesnaží sa ohúriť. K dispozícii je 8 GB RAM. Stále tvrdím, že je to dostatočná hodnota pre každú činnosť. Aj ak je to vo vlajkovej lodi. Väčšia operačná pamäť jednoducho potrebná nie je. Na druhú stranu, keď sa pozriem na cenu 1200 eur, 12 GB RAM by určite vyzeralo lepšie.

Poďme ale späť k reálnemu používaniu. Operačná pamäť je dostatočná na bežné používanie, ale aj na náročnejšie veci. Počas dvoch týždňov, kedy som Huawei Mate 40 Pro testoval, som ani raz nenarazil na problém, ktorý by bol spôsobený nedostatkom RAM.

Systém Huawei Mate 40 Pro: Na Huawei služby si zvyknete

Huawei Mate 40 Pro beží na operačnom systéme Android 10 s nadstavbou EMUI 11. Nadstavba v posledných rokoch dospela, je moderná a ponúka veľké množstvo nastavení. Samozrejmosťou je tmavý režim, ovládanie gestami a podobne. V tomto smere nemám žiadne výhrady, s nadstavbou som spokojný.

Huawei Mate 40 Pro

Vzhľadom na to, že Huawei nemá dobré vzťahy s USA, môžeme očakávať, že aktualizácie nebudú patriť medzi najrýchlejšie. Android 11 smartfón dostane určite, no nebude to hneď. Samostatnou kapitolou je absencia Google služieb. Tú zhrniem skôr v krátkosti, viac som sa k tomu rozpísal v recenzii Huawei P40 Pro.

Začnem tým najdôležitejším. Áno, telefón som používal bez výraznejších obmedzení. Absencia Google služieb síce problém je, ale existujú rôzne skratky, ako to obísť. A keďže tu máme operačný systém Android, k dispozícii mám obrovské množstvo aplikácií, ktoré dokážu tie “Googlovské” nahradiť.

Huawei Mate 40 Pro

Základom je obchod Huawei AppGallery. Predstavovať ho nebudem, odporúčam prečítať tieto články, v ktorých problematiku obchodu rozoberáme dopodrobna:

AppGallery sa pomaly rozrastá o lokálne aplikácie, takže som tam našiel moju obľúbenú aplikáciu IDS BK, slovenské rádiá šči aplikácie slovenských bánk. Samozrejme, všetky appky tu nie sú. Ako alternatívu som zvolil APKPure (na vlastné riziko), cez ktorú som doinštaloval napríklad aj Google Mapy a podobne. Tieto Google aplikácie v základe fungujú, no nedá sa prihlásiť do Google účtu. Pri používaní máp mi to osobne vôbec neprekáža.

Synchronizáciu Google kontaktov som s ľahkosťou zvládol prostredníctvom aplikácie Outlook a rovnako som cez ňu synchronizoval aj môj Google kalendár. Vlastne jedinú vec, ktorú som nerozchodil, boli platby Google Pay. Všetko ostatné som používal tak, ako na hociktorom inom smartfóne s Androidom.

Stereo reproduktory a bez 3,5 mm jacku

Huawei Mate 40 Pro, ako klasická vlajková loď roka 2020, neponúka 3,5 mm audio jack. Ten je výsadou Xperie 1 II a Motoroly edge+. Stereo reproduktory ale chýbať nemôžu. Jeden sa nachádza na spodnej strane vedľa USB-C konektora, ten druhý je na vrchnej strane.

Kvalita zvuku je veľmi dobrá a patrí medzi aktuálnu špičku. Reproduktory dokážu hrať poriadne nahlas a nechýba im ani kvalita. Maximálna hlasitosť tiež nie je žiadny problém, nedochádza pri nej k rezonancii. Spodný reproduktor hrá podstatne hlasnejšie a o niečo basovejšie ako ten vrchný.

Huawei Mate 40 Pro

Káblové slúchadlá v balení nepatria medzi najlepšie, ale kvalitou zvuku rozhodne neurazia. Celkom príjemne ma prekvapili, čakal som podstatne horší zvuk. Basy sú veľmi slušné, možno by to chcelo trochu pridať stredy a výšky. Ak sa chvíľu pohráte s ekvalizérom, môžete z nich dostať celkom dobrý zvuk.

Fotoaparát: Najlepšie fotky na trhu robí Huawei Mate 40 Pro

Už dávno sme si zvykli na to, že vlajkové modely od Huawei každoročne patria medzi špičku v mobilnom fotografovaní. Mate 40 Pro nie je výnimkou. V hodnotení DxOMark sa momentálne nachádza na úplnom vrchole. A ja s tým môžem len súhlasiť.

Parametre fotoaparátu:

Hlavný fotoaparát 50 MP, f/1.9, 1.22 µm, OIS, laserové zaostrovanie
Periskopický objektív 12 MP, f/3.4, PDAF, OIS, 5x optický zoom
Ultra-širokouhlý objektív 20 MP, f/1.8, PDAF

Základom je 50 MP hlavný snímač s veľkou optikou a nechýba ani obľúbený periskopický objektív s päťnásobným optickým priblížením. Ultra-širokouhlý objektív má po novom síce nižšie rozlíšenie, no zostalo automatické zaostrovanie a zlepšila sa svetelnosť. To znamená, že sa s ním už pohodlné dá fotiť aj v noci.

Huawei Mate 40 Pro

Vďaka novému ultra-širokouhlému objektívu sme ale prišli o skvelé makro fotky. Tento objektív nedokáže zaostriť na tak krátku vzdialenosť ako ten v P40 Pro. Avšak v noci fotí podstatne lepšie. V každom prípade, pri priblížení sa k objektu fotografovania zariadenia aj tak prepne na tento snímač, keďže zaostruje na kratšiu vzdialenosť ako ten hlavný.

To mi ale často prekážalo. Prepnutie na tento objektív sa udeje aj v prípadoch, kedy ostrenie v pohode zvláda aj hlavný snímač. A tak detailné zábery (napríklad kvetov) zblízka prichádzajú o ten skvelý prirodzený bokeh efekt, ktorý ponúkne práve hlavný snímač. Vždy som s tým musel bojovať a nájsť čo najbližšiu pozíciu, kedy sa objektívy automaticky neprepli.

Zaujímavosťou je, že hlavný snímač fotí v základe v pomere strán 4:3, ultra-širokouhlý 3:2. V prípade hlavného snímača je možné zvoliť ešte pomer 1:1 a pomer displeja (18,5:9).

Ďalšou zaujímavosťou je, že prepínanie na periskopický objektív sa nedeje vždy pri päťnásobnom priblížení. Ak fotíte v zhoršených svetelných podmienkach, zariadenie digitálne približuje hlavným objektívom až do 10x. Až potom sa prepne na periskopický objektív. Dôvod je jednoduchý – hlavný snímač fotí v tme podstatne lepšie. Inak v dobrých svetelných podmienkach prepne na periskopický snímač pri 5-násobnom priblížení.

Tento objektív som prekvapivo používal na makro zábery. Priblíženie je naozaj poriadne a dostával som z neho lepšie výsledky ako z toho ultra-širokouhlého. Oceňujem aj jeho perfektnú optickú stabilizáciu, ktorá je pri takomto type objektívu doslova nutnosťou. Všeobecne patrí Mate 40 Pro medzi absolútnu špičku v oblasti zoomu.

Kvalitné fotografie za každých podmienok

Fotografie z hlavného snímača sú veľmi pekné. Cez deň ponúknu výborné detaily a perfektný dynamický rozsah. Umelá inteligencia a post-processing od Huawei sa v tomto smere naozaj vyznamenali. Prepaly sú maximálne eliminované a tmavé časti fotografie jemne zosvetlené. Paráda.

Rovnako sú na tom aj nočné snímky. Tu sa naplno prejaví svetelnosť objektívu a veľkosť pixelov. K dispozícii je aj nočný režim, ten ale nie vždy pomôže. Už základné fotografie bez nočného režimu vyzerajú tak dobre, že som ho takmer vôbec nepoužíval. Fotky sú farebné, obsahujú minimum šumu a zachovávajú si neutrálne farby, zariadenie sa nesnaží ladiť nočné fotografie do teplejších farieb, čo sa mi veľmi páči.

Video

Zaujímavé je, že predvolene je na natáčanie videa zvolený ultra-širokouhlý objektív. Huawei si naozaj verí. Videá samozrejme nie sú ultra-širokouhlé, ale majú takto širší uhol záberu, čo vyzerá naozaj dobre. Avšak treba sa pripraviť na to, že stabilizácia obrazu tohto objektívu sa nevyrovná tej v hlavnom snímači. Aj preto som pri natáčaní videa radšej používal tento. Rovnako je to aj v tme, kde robí podstatne krajšie videá.

Maximom je 4K rozlíšenie pri 60 snímkach za sekundu. Huawei nešiel po číslach a neponúka 8K rozlíšenie, ktoré je podľa mňa úplne zbytočné. Kvalita videa je veľmi dobrá, oceňujem dynamický rozsah a aj stabilizácia patrí medzi tie lepšie. Pravdou však je, že iPhone 12 robí lepšie videá, hlavne stabilnejšie a s ešte lepším dynamickým rozsahom. Huawei Mate 40 Pro sa ale za svoje výkony vôbec nemusí hanbiť, stále patrí medzi to najlepšie. Špecialitou sú spomalené videá, ktoré zvládne pri HD rozlíšení až s 3840 snímkami za sekundu. V tejto oblasti nemá na trhu konkurenciu.

Selfie fotoaparát s rozlíšením 13 MP ponúka tiež veľmi slušné výsledky s prekvapivo dobrým dynamickým rozsahom. Škoda, že nedokáže zaostrovať. Veľmi dobré sú aj selfie portréty, ktorým výrazne pomáha sekundárny ToF snímač.

Výborná výdrž a veľmi rýchle nabíjanie

Batéria s kapacitou 4400 mAh nijako nevybočuje z priemeru. Videli sme už aj modely s väčšími batériami. Lenže toto je Huawei, ktorý je preslávený dobrou výdržou svojich smartfónov. Pre porovnanie, Samsung Galaxy Note 20 Ultra má rovnako veľkú batériu a počas testovania som zaznamenal podstatne horšie výsledky.

Výdrž je naozaj veľmi dobrá. Celý deň s nastavením frekvencia displeja na 90 Hz a so zapnutým always on režimom zvládne absolútne bez problémov. Večer mi vždy ešte nejaké to percento batérie zostávalo. Presnejšie, niekoľko desiatok. Nabíjal som vždy len pár minút nasledujúce ráno.

Huawei Mate 40 Pro

Výbornú výdrž zariadenie dosahuje vďaka kombinácii úsporného displeja a moderného 5 nm procesora, samozrejme sa vo veľkej miere pričinila aj optimalizácia smartfónu. Výsledkom je telefón, na ktorého výdrž sa môžete spoľahnúť.

V rámci nabíjania sa tiež nový Huawei Mate 40 Pro nemá za čo hanbiť. 66 W nabíjačka je priamo v balení a z 0 na 100 % dokáže zariadenie nabiť za skvelých 44 minút.

Huawei Mate 40 Pro

Test rýchlosti nabíjania:

  • 15 min: 41 %
  • 30 min: 66 %
  • Celkové nabitie: 44 min.

Bezdrôtové nabíjanie môže mať maximálny výkon 50 W, takže aj v tejto disciplíne patrí Mate 40 Pro medzi absolútnu špičku. Bohužiaľ, takto výkonnú nabíjačku som k dispozícii nemal, takže reálnu rýchlosť bezdrôtového nabíjania som neotestoval. Počítam s časom, ktorý sa zmestí do jednej hodiny. Čerešničkou na torte je potom reverzné bezdrôtové nabíjanie, ktorým tento model disponuje tiež.

TIP: Pozrite si kompletnú tabuľku s časmi nabíjania všetkých smartfónov, ktoré sme v poslednom čase testovali.

Záverečné hodnotenie: Nedostatky sa hľadajú ťažko

Väčšina nedostatkov je skôr subjektívnych. Niekomu by mohli prekážať veľké rozmery, niekomu vyššia hmotnosť, inému zahnutie displeja. Pravdou je, že jediným objektívnym nedostatkom je absencia Google služieb. Áno, žiť sa s tým dá a na počudovanie celkom pohodlne, no je to jednoznačné mínus. A samozrejme cena 1200 eur tiež neznie veľmi prívetivo.

Huawei Mate 40 Pro

Na druhú stranu, tento smartfón má úplne všetko, čo by ste si mohli priať. Krásny veľký displej, bezpečné odomykanie odtlačkom prsta aj tvárou, špičkové fotoaparáty, 5G, veľmi dobrú výdrž a rýchle nielen káblové nabíjanie. Nechýbajú stereo reproduktory, výborná a moderná nadstavba EMUI 11 a vodoodolnosť. Naozaj, nedostatky sa hľadajú ťažko. Dokonca tu je aj infračervený port.

Konkurencia vs Huawei Mate 40 Pro

Sony Xperia 1 II

Za rovnakú cenu ponúkne rovný displej s vyšším rozlíšením, ale nižšou obnovovacou frekvenciou. Fotoaparátom sa Huaweiu Mate 40 Pro nevyrovná, no vzhľadom na pomer strán displeja sa o niečo pohodlnejšie drží v ruke. V rámci výkonu tu nemáme žiadne kompromisy, no Huawei ponúka modernejší 5 nm procesor.


Apple iPhone 12 Pro Max

Horúca novinka za podobnú cenu s atraktívnym hranatým dizajnom a výkonným 5 nm procesorom. Displej je rovný, čo je síce výhoda, no ponúka obnovovaciu frekvenciu len 60 Hz. Huawei sa podstatne rýchlejšie nabíja, či už káblovo alebo bezdrôtovo. Fotoaparáty majú oba modely kvalitné, Huawei je lepší v približovaní, iPhone zase vo videu.


Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Smartfón s rovnako silnou batériou, ale horšou výdržou. Nabíja sa tiež pomalšie a procesor je menej výkonný. Ponúka ale displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, pero S Pen a maximálnu možnú výbavu. Fotoaparátmi tiež patrí medzi absolútnu špičku. Hlavnou výhodou bude prítomnosť Google služieb.



Samsung Galaxy Note 20 Ultra

plusy

  • kvalitná konštrukcia
  • pekný displej
  • pohodlné a bezpečné odomykanie
  • vysoký výkon
  • veľmi dobrá výdrž
  • rýchle nabíjanie
  • stereo reproduktory
  • sklvelé fotoaparáty a video

mínusy

  • zahnutý displej nemusí vyhovovať každému
  • cena
  • bez Google služieb
8.3

Huawei Mate 40 Pro

Zariadenie takmer bez kompromisov. Ocenil som skvelý výkon, veľmi dobrú výdrž batérie a páči sa mi aj nabitie z 0 na 100 % len za 45 minút. Displej je veľmi pekný, aj keď nemusel byť zahnutý. Fotoaparáty patria medzi absolútnu špičku a veľmi pekné je aj video. Stereo reproduktory hrajú nahlas a kvalitne. Dokonca nechýba ani infračervený port. Medzi najväčšie mínusy patrí jednoznačne cena. 1200 eur je jednoducho veľa aj za takto vybavený stroj. No a druhým mínusom je absencia Google služieb. Osobne s tým viem žiť relatívne bez problémov, ale mnohým používateľom určite budú Google služby chýbať.

zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
90 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
50 %
Cena
100 %
Fotoaparát

  • kvalitná konštrukcia
  • veľmi pekný displej
  • pohodlné a bezpečné odomykanie
  • vysoký výkon
  • veľmi dobrá výdrž
  • rýchle nabíjanie
  • stereo reproduktory
  • skvelé fotoaparáty a slušné video

  • cena
  • zahnutý displej nemusí vyhovovať každému
  • bez Google služieb
7.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+