MojAndroid

Okrem rýchleho káblového a bezdrôtového nabíjania sa v prípade novinky môžeme tešiť aj na silnú batériu. Výbornú výdrž nám už predviedol minuloročný model Huawei Mate 20 Pro so svojou 4200 mAh batériou, Mate 30 Pro pôjde ešte o krok ďalej.

Predchádzajúce časti článku:

Huawei Mate 20 Pro displej
Huawei Mate 20 Pro so 4200 mAh batériou

Podľa webu PhoneArena bude disponovať silnou batériou s kapacitou 4500 mAh. Rovnako veľký akumulátor môžeme nájsť aj v nedávno predstavenom Samsungu Galaxy Note 10+. Huawei Mate 30 Pro bude predstavený už 19. septembra a určite sa máme na čo tešiť.

Huawei Mate 30 Pro: Výrobca chystá najrýchlejšiu bezdrôtovú nabíjačku

19.8.2019

Len nedávno sme vám priniesli správu o tom, že nadchádzajúce vlajkové lode spoločnosti Huawei prinesú 25W bezdrôtové nabíjanie. Ak by tomu tak skutočne bolo, v tomto smere by sa novinky stali najrýchlejšími na svete. Konkurencia totiž zatiaľ podporuje najviac 20W bezdrôtové nabíjanie.

Huawei vyrobil 30W bezdrôtovú nabíjačku, prešla FCC testovaním

Ako však informovala GSMArena, čínskemu gigantovi sa 25W zrejme máli. Na internet totiž unikli informácie, ktoré spomínajú, že 30W bezdrôtová Huawei nabíjačka prešla FCC certifikáciou. Pri jej testovaní sa však vyskytol jeden problém. Nabíjačka nedokázala svoj plný výkon dosiahnuť, čo môže znamenať dve veci.

Buď sa spoločnosť pokúsi problém s nedostatočným výkonom vyriešiť alebo sa uspokojí s o čosi nižším výkonom. Tak či onak, tieto správy len potvrdzujú včerajšie dohady o rýchlom bezdrôtovom nabíjaní modelov Mate 30 a Mate 30 Pro. Či už prídu s 25 alebo 30W bezdrôtovým nabíjaním, predbehnú tým úplne všetku konkurenciu.

Huawei Mate 30 a 30 Pro majú podporovať 25W rýchle bezdrôtové nabíjanie

15. 08. 2019

Smartfóny sa takmer vo všetkých aspektoch neustále vylepšujú. Badať to najmä pri konštrukčnom spracovaní, displeji, výkone a fotoaparáte. Na druhej strane ale jeden výrazný aspekt zostáva dlhodobo rovnaký. Je ním výdrž batérie.

Keď nepríde Mohamed k hore, musí hora k Mohamedovi

Hoci viacerí výrobcovia už osadili do svojich smartfónov poriadne veľké akumulátory, stále je na trhu len málo telefónov, ktoré vám na jedno nabitie vydržia viac ako dva dni. Veľká batéria so sebou totiž prináša jeden obrovský háčik. Zvyšuje rozmery a váhu zariadenia. Preto sa výrobcovia začali namiesto predlžovania výdrže sústrediť skôr na zrýchľovanie nabíjania.

Xiaomi Mi 9 fotoaparáty
Xiaomi Mi 9

Azda najlepším príkladom je v tomto smere Huawei. Ten už istý čas do predajných balení svojich smartfónov pribaľuje nabíjacie adaptéry s výstupom až 40W. Vďaka tomu sa jeho zariadenia dokážu dobiť na plnú kapacitu poriadne rýchlo. Kým sa však káblové nabíjanie zrýchľuje, to bezdrôtové zostalo dlho na rovnakej úrovni. S príchodom modelov Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro sa to ale má konečne zmeniť.

Najrýchlejšie bezdrôtové nabíjanie na svete

Ako informovala GSMArena, nadchádzajúce vlajkové lode čínskeho giganta majú podporovať bezdrôtové nabíjanie o výstupe 25W. Oproti súčasným vlajkovým modelom by sa teda malo toto nabíjanie zrýchliť hneď o 10W. V prípade, že by sa Huawei skutočne rozhodol bezdrôtové nabíjanie takto výrazne zrýchliť, stal by sa v tomto smere novým vládcom na trhu. Prekonal by totiž spoločnosť Xiaomi, ktorá do svojho vlajkového modelu Mi 9 osadila 20W bezdrôtové nabíjanie.

Huawei Mate 30 Pro má byť predstavený už v septembri

12. 08. 2019

Huawei si pre nás potichu chystá svoju novú vlajkovú loď. Ako inak, pôjde o model Mate 30 Pro, nástupcu modelu Mate 20 Pro. Čo všetko prinesie a bude vôbec stáť za to? To všetko sa dozviete v našom článku.

Vojna Číny a USA ho neovplyvní

Možno niekoľko ľudí ostane na chvíľu skeptických, keď príde na značku Huawei. Môže za to nedávna obchodná vojna USA a Huawei. Pôvodne sa rátalo s tým, že sa veľmi odrazí na modeloch výrobcu. Realita je však taká, že sa ich pravdepodobne ani nedotkne. Huawei dokonca prvý polrok rástol v počte predaných smartfónov.

Mate 30 Pro takmer určite dostane operačný systém Android, otázna zostáva len verzia
Mate 30 Pro takmer určite dostane operačný systém Android, otázna zostáva len verzia

Ak vám teda náhodou v hlave svietila otázka o tom, aký operačný systém prinesie Huawei Mate 30 Pro, môžete si byť takmer istí, že to bude Android. Nevieme zatiaľ s istotou povedať, že pôjde o najnovší Android Q. Vieme však, že vlaňajší Mate 20 Pro dokázal priniesť vtedy nový Android 9.0 Pie.

Dizajn môže byť kombináciou doterajších modelov

Je zaujímavé, koľkými rôznymi smermi sa Huawei za posledné roky vybral, keď prišlo na displej. Všetci si určite pamätáme veľký výrez modelu Mate 20 Pro. Pri modeli P30 Pro nás potešil o čosi menší výrez, ale mobil prišiel o 3D skenovanie tváre.

Riešenie prednej kamery sa za posledné roky dosť menilo
Riešenie prednej kamery sa za posledné roky dosť menilo

Netreba ale zabúdať ani na dieru v displeji, s ktorou sme sa stretli pri niekoľkých modeloch vrátane Honoru 20 Pro. Vzhľadom na to, že momentálne existuje len veľmi málo renderov Mate 30 Pro, musíme sa nechať prekvapiť. Sami sme zvedaví, ako sa Huawei popasuje s otázkou prednej kamery.

O čom si ale môžeme byť takmer istí sú farebné prevedenia. Huawei zožal obrovský úspech, keď predstavil pre model P20 Pro niekoľko tzv. gradientných farieb. Tým zostal verný až po P30 Pro, takže Mate 30 Pro ich pravdepodobne dostane tiež.

Gradientné farby sa dočkali veľkého úspechu, Huawei tak na ne pravdepodobne vsadí aj v prípade Mate 30 Pro
Gradientné farby sa dočkali veľkého úspechu, Huawei tak na ne pravdepodobne vsadí aj v prípade Mate 30 Pro

Otázne je aj usporiadanie fotoaparátov na zadnej strane. Huawei P20 Pro ich mal pekne pod sebou, Mate 20 Pro ich zhrnul do známej “štvorplatničky” a P30 Pro ich má zase pod sebou. Pravdepodobne sa pri Mate 30 Pro dočkáme ďalšieho združenia, tentokrát ale snáď v tvare kruhu.

Špecifikáciami nezaostane za konkurentmi

Ak vás zaujíma, koľko výkonu v sebe Mate 30 Pro prinesie, nebudeme vás napínať. Opäť pôjde o obrovské množstvo. Postará sa o to nový procesor Kirin 985 vyrobený 7-nanometrovou technológiou. Pomôže mu aj 8 GB operačnej pamäte, ktoré sa očakávajú. V horšom prípade bude mať základná verzia Mate 30 Pro iba 6 GB RAM. Úložisko na tom bude podobne, v lepšom prípade sa dočkáme 256 GB v základe.

Výkonu bude mať aj Mate 30 Pro na rozdávanie
Výkonu bude mať aj Mate 30 Pro na rozdávanie

Keď už sme vyššie spomínali displej, práve ten má šancu stať sa najnovšou novinkou oproti starším modelom Huawei. Je možné, že okrem veľkej uhlopriečky 6,71 palca a QHD+ jemného rozlíšenia prinesie aj frekvenciu 90 Hz. Spolu s OnePlus 7 Pro by tak boli jedinými modelmi na trhu, ktoré ponúkajú “refresh rate” 90 herzov.

Reverzné bezdrôtové nabíjanie uvidíme aj v najnovšom prírastku radu Mate
Reverzné bezdrôtové nabíjanie uvidíme aj v najnovšom prírastku radu Mate

V ostatnom prípade počítame s kapacitou batérie minimálne 4 200 mAh, toľko mala minulá generácia. Zmenou bude až rýchlejšie nabíjanie s výkonom 55 W a 15-wattové bezdrôtové nabíjanie. Rátať môžete aj s reverzným bezdrôtovým nabíjaním, ktoré mal už Mate 20 Pro.

Čo sa týka ceny, tá bude pravdepodobne štartovať tesne pod hranicou 1000 eur. Bolo tomu tak aj v prípade Huawei Mate 20 Pro a neprekvapí nás ak cenová politika zostane rovnaká. Podľa doposiaľ získaných informácií by sme sa mali oficiálneho predstavenia nového Huawei Mate 30 Pro dočkať už budúci mesiac, konkrétne 19. septembra 2019. Informuje o tom server 9to5google.

Náš tip
Huawei P30 Pro vs Mate 20 Pro vs P20 Pro: Čo sa zmenilo a aké sú rozdiely? | POROVNANIE

20.8.2019

+