MojAndroid

Kauza Huawei vs USA nenecháva v neistote len samotného čínskeho giganta, ale aj jeho zákazníkov. Umiestnenie na čiernu listinu a hrozba zákazu predaja amerických technológií tejto firme znamená, že jej smartfóny prídu o aktualizácie operačného systému Android. Na najbližšie mesiace si majitelia Huawei smartfónov môžu vydýchnuť. Ako informuje agentúra Reuters, tak USA udelili Huawei odklad zákazu o ďalších 90 dní.

Čo bude po ďalších 3 mesiacoch?

Jeden odklad zákazu predaja technológií už Huawei dostal pred 3 mesiacmi. Ten vypršal dnes, 19. augusta. Nový odklad platí až do 19. novembra. Dovtedy môžu Huawei smartfóny dostávať kompletné aktualizácie systému Android. Ak sa ale situácia nevyrieši, tak po tomto termíne by už súčasné Huawei smartfóny dostavali len bezpečnostné updaty. Na nových smartfónoch značky Huawei a Honor by musel výrobca nasadiť vlastný operačný systém Harmony Os, prípadne by používal Android aj naďalej (keďže je voľne dostupný), avšak aktualizácie by chodili oveľa neskôr – ak by zariadenia vôbec nejaké dostali. Ďalším problémom by bola spolupráca s americkými spoločnosťami, ktoré dodávajú Huawei hardvérové súčiastky.

Až 50 amerických spoločnosti chce výnimku obchodovania s Huawei

Minister obchodu Wilbur Ross potvrdil Reuters, že za minulý mesiac dostali až 50 žiadosti od amerických spoločností o udelenie výnimky obchodovania so spoločnosťou Huawei. Je to pochopiteľné, pretože len za minulý rok nakúpil čínsky gigant technológie v hodnote 70 miliárd dolárov. A až 11 miliárd dolárov išlo veľkým americkým spoločnostiam, ako Qualcomm, Intel alebo Micron Technology.

Náš tip
Huawei Mate 30 Pro: výrobca chystá najrýchlejšiu bezdrôtovú nabíjačku

 

19.8.2019
  • Nechcem byt zlý, ale ten názov článku je veľmi blbý. Tak vypršal alebo bol predĺžený? Ja rozumiem že treba vybaitovat čitateľa, ale hneď ako som prečítal prvý odstavec išiel som na iný portál:) a nediv sa , mali normálny popisok
    Milanko, tak nabudúce

+