MojAndroid

Posunutie začiatku predaja nového skladacieho smartfónu nesie so sebou aj nejaké výhody. Huawei zapracoval na dizajne a dočkáme sa aj veľkého prekvapenia. Zariadenie totiž príde s úplne novým procesorom. Kirin 990. Okrem toho by sme sa mali dočkať aj vylepšeného fotoaparátu. Informoval o tom web Android Central.

Kirin 990 bude nový procesor od čínskej spoločnosti, ktorý konečne ponúkne možnosť nahrávať videá v 4K rozlíšení pri 60 snímkoch za sekundu. Vyrobený bude 7 nm výrobnou technológiou. Okrem skladacieho Mate X ho budú obsahovať aj novinky z radu Huawei Mate 30

Huawei posúva štart predaja skladacieho smartfónu Mate X

15.8.2019

Huawei oznámil, že posúva štart predaja svojho prvého skladacieho smartfónu, modelu Mate X. Informoval o tom web GSMArena. Pôvodne mal byť predstavený už budúci mesiac. Najnovšie informácie ale hovoria až o novembri.

Okrem posunutia začiatku predaja by mala novinka prísť aj s trochu vylepšeným dizajnom. O aké úpravy pôjde, zatiaľ nevieme. Huawei posúva začiatok predaja hlavne z toho dôvodu, aby bolo všetko perfektne pripravené a uvedenie nového smartfónu prebehlo hladko a bez komplikácií.

Huawei Mate X otvorený

Spoločnosť sa tiež zmienila o tom, že už pracuje aj na nástupcovi Huawei Mate X. Dočkať by sme sa ho údajne mali už v prvej polovici budúceho roka.

Cena novinky bude poriadne vysoká, hovorí sa o sume približne 2300 dolárov (približne 2060 eur). Reálnu slovenskú cenu sa dozvieme až pri jeho príchode na náš trh.

Skladací Huawei Mate X príde najneskôr v septembri. S Androidom

22.6.2019

Asi u máloktorého výrobcu majú dnes zákazníci obavu o budúcnosť jeho produktov ako u čínskej spoločnosti Huawei. Americké ministerstvo obchodu vydalo zákaz predávania technológií tejto spoločnosti z obavy jej možnej špionáže v prospech čínskej vlády.

Tento zákaz vypočuli viacerí dodávatelia súčiastok pre Huawei. Napríklad britská spoločnosť ARM, ktorá s Huawei spolupracuje na vývoji procesorov Kirin a hlavne spoločnosť Google, ktorá stojí za systémom Android. Z toho dôvodu začalo byť ohrozených viacero chystaných produktov čínskeho giganta, vrátane skladacieho smartfónu Huawei Mate X. Prezident Huawei pre západoeurópsky trh, Vincent Pang, ale teraz všetky obavy okolo tohto smartfónu rozohnal.

Podľa jeho vyjadrenia príde na trh Huawei Mate X najneskôr v septembri, ako už predtým uvádzali niektoré zdroje. Čo je ale podstatnejšie, Pang rozptýlil obavy, že by Huawei Mate X musel prísť na trh s vlastným operačným systémom Huawei nazvaným HongmengOS.

Huawei Mate X má mať plnohodnotný systém Android 9.0 Pie špeciálne upravený pre jeho ohybný displej. Ten má v otvorenom stave 8 palcov a rozlíšenie 2480 x 2200 pixelov. V zloženom stave získa zákazník dva vonkajšie displeje – 6,6-palcový s rozlíšením 2480 x 1148 pixelov a 6,4-palcový s rozlíšením 2480 x 892 pixelov. Huawei Mate X ale nebude pre každého, pretože jeho cena má byť vyššia ako 2-tisíc dolárov.

Náš tip
Huawei Nova 5/ 5 Pro predstavené, ponúknu silnú batériu a slušný výkon

19.8.2019
Zdroj: PhoneArena

+