MojAndroid

Skladací displej Samsungu Galaxy Fold je najzraniteľnejšou časťou celého zariadenia. Je veľmi jednoduché ho poškriabať, keďže nedisponuje žiadnou ochranou v podobe tvrdeného skla. To ani nemôže, pretože by nebolo možné ho zložiť.

Predchádzajúce časti článku:

Samsung Galaxy Fold prémiový servis

Prémiový servis

Každý majiteľ Samsungu Galaxy Fold dostane prémiový servis. Ten zahŕňa non-stop call centrum a ďalšie špeciálne výhody. Medzi ne patrí napríklad aj možnosť opravy skladacieho displeja len za 149 dolárov. Nárok na opravu za spomínanú cenu bude trvať presne jeden rok odo dňa kúpy. Taktiež je potrebné kúpiť si zariadenie ešte dokonca roka 2019. Téme sa venoval web The Verge.

Samsung Galaxy Fold displej

Táto suma za opravu displeja je vzhľadom na konečnú cenu zariadenia veľmi príjemná. Ak spomínané podmienky majitelia smartfónov Galaxy Fold nesplnia, nárok na opravu za zvýhodnenú cenu mať nebudú.

Samsung Galaxy Fold sa pomaly dostáva do predaja v rôznych častiach sveta. To, či sa ho dočkáme aj na našom trhu, zatiaľ nevieme. Cena zariadenia štartuje na 2000 eurách, za 5G verziu si zákazníci priplatia ďalšiu stovku.

Samsung Galaxy Fold: Ohybný displej v teste odolnosti vôbec neuspel

23.9.2019

Spoločnosť Samsung nedávno opravila svoj skladací smartfón Galaxy Fold, aby už nebolo možné strhnúť ochrannú vrstvu jeho ohybného displeja. To bolo dôvodom jeho deformácie, čo viedlo k odloženiu uvedenia smartfónu na trh. Teraz sa obnovená verzia Samsungu Galaxy Fold dostala do rúk známeho youtubera JerryRigEverything.

Vonkajší displej a telo má štandardnú odolnosť

Youtuber najprv otestoval vonkajšiu časť zariadenia, ktorá obsahuje 4,6-palcový Super AMOLED displej. Tá si v teste poradila podobne dobre ako väčšina smartfónov. Škrabance sa na vonkajšom displeji vďaka tvrdenému sklu objavili až pri kovových predmetoch 6. stupňa Mohsovej stupnice. Podobne si viedli aj kovové a plastové časti tela smartfónu, ktoré sa predáva s nalepenou fóliou. Pixely vonkajšieho displeja neskôr prežili aj stret s ohňom.

Vnútorný displej sa extrémne ľahko poškriabe

Horšie dopadol vnútorný ohybný 7,3-palcový Super AMOLED Infinity Flex displej. Ten nie je chránený tvrdeným sklom, ale len ochrannou vrstvou pripomínajúcou fóliu. Kvôli tomu sa v ňom dajú urobiť trvalé ryhy obyčajným nechtom pri silnejšom zatlačení. Vďaka medzere medzi dvoma polovicami displeja pri zloženom stave sa medzi ne môže dostať množstvo ostrých nečistôt. Napríklad zrnká piesku na pláži, čo dokonca youtuber názorne predviedol.

Piesok sa následne dostal aj do kĺbového mechanizmu, ktorý zabezpečuje otváranie a zatváranie zariadenia. Samsung Galaxy Fold s prachom vo vnútri vydával nepríjemné škrípajúce zvuky, pri ktorých máte pocit, že smartfón o chvíľu praskne.

Pri testovaní odolnosti okrajov okolo displeja nožíkom sa mu dokonca podarilo znefunkčniť celý pás pixelov displeja. Displej dopadol dobre len pri styku s priamym ohňom. Pri pokuse o ohnutie smartfónu do druhej strany si viedol veľmi dobre. Youtuber dokonca poznamenal, že nový Galaxy Fold je v tomto smere na tom lepšie ako najnovšie iPady.

Po pozretí tohto videa máme zmiešané pocity. Niektoré časti testu zvládol smartfón veľmi dobre, no v niektorých úplne pohorel.

Samsung Galaxy Fold sa dostáva do predaja, poznáme oficiálnu európsku cenu

5.9.2019

Spoločnosť Samsung dnes oficiálne oznámila, že uvádza na trh zariadenie Galaxy Fold. Najskôr sa dostane na domáci kórejský trh a nasledovať budú ďalšie vybrané krajiny, ako napríklad Francúzsko, Nemecko, Singapur, Veľká Británia a USA.

Samsung Galaxy Fold príde v dvoch farebných vyhotoveniach – Cosmos Black a Space Silver.

„Galaxy Fold je zariadenie, ktoré definuje novú kategóriu a ktoré prekonáva obmedzenie smartfónov tradičnej konštrukcie. Sme nadšení, že teraz môžeme túto priekopnícku mobilnú technológiu uviesť na trh a dať zákazníkom príležitosť, aby si ju sami vyskúšali,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Spotrebitelia reagovali pozitívne na revolučné rozmery zariadenia Galaxy Fold, ktoré ponúka väčší displej, ktorý dokáže užívateľa pohltiť bez toho, aby pritom bolo potrebné pristupovať ku kompromisom ohľadne prenositeľnosti. Tomu hovoríme inovácia novej mobilnej skúsenosti v akcii.“

Samsung Galaxy Fold predný displej

Špeciálna starostlivosť o zákazníka

Majiteľ každého zariadenia Galaxy Fold získa exkluzívny prístup k špecializovaným službám starostlivosti o zákazníkov, vrátane možnosti individuálnych konzultácií s odborníkmi spoločnosti Samsung. K dispozícii majú tiež nepretržitého online alebo telefonický prístup do strediska podpory.

Samsung Galaxy Fold displej

Samsung dokonca ponúkne samostatný plán pre každý trh, čo zabezpečí, že v prípade Galaxy Fold bude každý aspekt používateľskej skúsenosti rovnako výnimočný, ako samotné zariadenie.

Samsung Galaxy Fold fotoaparát

Už 18. septembra bude Samsung Galaxy Fold uvedený do predaja vo Francúzsku, Nemecku a Veľkej Británii. K dispozícii bude aj variant s 5G pripojením. Európska cena Samsungu Galaxy Fold bude rovných 2000 eur, za 5G verziu zaplatia zákazníci 2100 eur.

O dostupnosti zariadenia na Slovensku zatiaľ informácie nemáme.

Samsung Galaxy Fold by sa mal dostať k prvým zákazníkom už 11. septembra

4.9.2019

Po dlhých mesiacoch čakania je to konečne tu. Kórejská spoločnosť plánuje podľa GSMArena so začatím rozosielania prvých dodávok už 11. septembra. Na veľtrhu IFA 2019 v Berlíne ho pravdepodobne aj opäť predstaví. Teraz však opravenú a plne funkčnú verziu.

Rovnako očakávame, že predobjednávky budú spustené práve na veľtrhu IFA. Výroba takéhoto zariadenia je náročná. To znamená, že počet kusov, ktoré sa dostanú do predaja v prvej várke, nebude veľký. Niektoré zdroje uvádzajú číslo 20 – 30 tisíc, iné sú skromnejšie a spomínajú len okolo 2 500 zariadení. 300 – 400 z nich by malo byť rezervovaných pre kórejských operátorov.

Samsung Galaxy Fold displej

V prvej várke si Samsung Galaxy Fold s najväčšou pravdepodobnosťou na Slovensku nekúpime. Vlastne stále nevieme či sa zariadenie vôbec dostane na náš trh. Vieme len, že jeho cena bude poriadne vysoká, v prepočte približne 1900 – 2000 eur.

Samsung pracuje na lacnejšom modeli Galaxy Fold. Aké budú jeho parametre?

2.9.2019

Oficiálny začiatok predaja horúcej novinky od Samsungu je už za dverami. Technologickí fanúšikovia sa naň určite tešia. Zariadenie vyzerá výborne, ponúka skvelé špecifikácie, no Samsung si zaň nechá aj poriadne zaplatiť. Jeho predpokladaná cena by sa mohla vyšplhať niekam k hodnote 2000 eur. A to je naozaj veľa.

Web Android Community informoval, že kórejský výrobca pravdepodobne chystá aj lacnejšiu verziu skladacieho smartfónu. Aké parametre ponúkne? Veľa informácií zatiaľ nie je. Prvou zmenou by mala byť veľkosť úložiska. Z ohromných 512 GB klesne na polovicu. To je stále veľmi dobrá hodnota, 256 GB len tak ľahko nezaplníte.

Dizajn a displej pravdepodobne zostanú rovnaké. Teraz, keď sa konečne Samsungu podarilo opraviť konštrukčné problémy, nemyslíme si, že by sa púšťal do novej konštrukcie len kvôli tomu, aby vyrobil takmer rovnaké, no lacnejšie zariadenie.

Samsung Galaxy Fold displej
Zdroj foto: T3.com

Cenu by napríklad mohol znížiť aj slabší fotoaparát či menšia batéria. Možné je tiež, že “odľahčená” verzia Samsungu Galaxy Fold príde s menšou operačnou pamäťou. Zatiaľ však ide len o dohady, na viac informácií si ešte budeme musieť počkať. Nám sa myšlienka lacnejšieho skladacieho smartfónu páči a dúfame, že ju Samsung dotiahne až do konca.

Samsung Galaxy Fold: Poznáme dátum začiatku predaja, bude to už o pár dní

30.8.2019

Samsung Galaxy Fold bol predstavený začiatkom tohto roka, no stále sa nedostal do predaja. Konštrukčné problémy spôsobili odklad predaja na neurčito. Počas roka sa objavilo viacero informácií o tom, že smartfón je pripravený ísť do predaja, no nestalo sa tak. Posledné informácie hovorili o septembri a zdá sa, že boli pravdivé.

Podľa Android Authority bude spustený predaj tohto očakávaného zariadenia už 6. septembra v domácej Kórei. Pripravených je údajne 20 až 30 tisíc kusov a jeho cena bude 2,3 milióna wonov (približne 1700 eur). Následne by sa v priebehu septembra mal prvý skladací model od Samsungu dostať aj na ostatné trhy. Dúfame, že medzi nimi bude aj ten náš.

Samsung Galaxy Fold je opravený a pripravený ísť v septembri do predaja

25.7.2019

Spoločnosť Samsung vo februári po rokoch špekulácií oficiálne predstavila svoj prvý skladací smartfón Samsung Galaxy Fold. Zariadenie so 7,3-palcovým ohybným Infinity Flex AMOLED displejom vyvolalo okamžité nadšené reakcie. Tie neskôr pri testovaní prototypov recenzentmi postupne ochladli. Dôvodom bola častá deformácia displeja aj vinou samotných recenzentov. Samsung v reakcii prototypy stiahol a na neurčitú dobu odložil májové uvedenie novinky na trh. Nedávno sa objavili správy, že Samsung už problém vyriešila zariadenie je pripravené prísť na trh. To potvrdzujú aj nové fotografie, ktoré ukazujú rozdiel medzi pôvodnou a opravenou verziou Galaxy Fold. Priniesol ich server Gizmodo. Zároveň vydal Samsung tlačovú správu, ktorá potvrdzuje nový termín uvedenia Galaxy Fold na trh.

Samsung Galaxy Fold ohýbanie kĺb

Čo bolo na Galaxy Fold zmenené?

Dôvodom deformácie displeja u originálneho modelu bolo, že recenzenti si mýlili špeciálnu ochrannú vrstvu s obyčajnou ochrannou fóliou a odstránili ju. Pôvodne bolo medzi touto ochrannou vrstvou a vyvýšenými okrajmi displeja malička medzera. Tú teraz Samsung podľa fotografií odstránil a ochranná vrstva končí pod vyvýšenými okrajmi. Vďaka tomu nebudú mať majitelia pohnútky ju odstrániť. Priestor medzi pántom a telom smartfónu Galaxy Fold sa zmenšil. Zároveň Samsung posilnil pánt v mieste ohybu novými ochrannými krytkami a pridal kovové pánty pod displej smartfónu.

Kedy sa Galaxy Fold dostane do predaja?

Samsung Galaxy Fold by sa mal podľa tlačovej správy Samsungu objaviť na trhu v priebehu septembra za cenu okolo 2000 EUR.

Všetci v Samsungu oceňujeme podporu a trpezlivosť, ktorých sa nám od fanúšikov smartfónu Galaxy na celom svete dostalo. Vývoj smartfónu Galaxy Fold zabral mnoho času a sme hrdí na to, že sa o neho môžeme podeliť so svetom a tešíme sa, až ho ponúkneme spotrebiteľom. 

Spoločnosť Samsung

Spoločnosť Samsung tiež potvrdzuje, že okrem vylepšeného ohybného displeja bolo vylepšené aj používateľské prostredie smartfónu. Používateľ si tak bude môcť napríklad počas videohovoru pohodlne prezerať grafy v Excel tabuľke na 7,3-palcovom ohybnom Infinity Flex displeji. Smartfón Galaxy Fold by mal vďaka podobným funkciám a veľkému displeju plnohodnotne nahradiť aj bežný tablet.

iFixit stiahlo video rozoberania Samsungu Galaxy Fold. Prečo?

4.5.2019

iFixit je jedna z najznámejších stránok venujúcich sa vnútru smartfónov. Nedávno sa šikovným zamestnancom dostala po ruky aj horúca kórejská novinka. No po odhalení niekoľkých závažných chýb a prevalením škandálu s pokazenými displejmi, stránka video z rozoberania stiahla. Teraz sa k tomu všetkému vyjadrili zamestnanci.

Video odhalilo chyby konštrukcie

iFixit sa zaoberá tým, čo sa nachádza vo vnútri rôznych kúskov technológie, najmä smartfónov. Neskôr tak vedia širokej verejnosti upresniť, ako sa prípadne dá ten daný model opraviť doma. Je to teda úspešná stránka, ktorej sa pred istým časom dostal do rúk aj Samsung Galaxy Fold.

Samsung Galaxy Fold pokazený displej
Pokazené displeje nepolepšili reputáciu Galaxy Fold rovnako ako odhalené chyby konštrukcie

Odborníci z iFixit odhalili počas rozoberania niekoľko chýb v konštrukcii smartfónu. Údajne nebola dostatočne zabezpečená proti nečistotám, ktoré dokážu poškodiť obrazovku. To by však nebol taký problém pre Samsung priznať nedokonalosť predprodukčných vzoriek. Problém nastal, keď vypukol škandál s pokazenými displejmi.

Stiahnuté z úcty k partnerovi

Samsung krátko na to začal žiadať stránku iFixit, aby odstránila video o modely Galaxy Fold. Po dvoch dňoch tak video zmizlo. Mnohí sa začali pýtať, prečo sa tak stalo. Na svojom blogu to tak celé museli objasniť zamestnanci iFixit.

“Náš Galaxy Fold nám bol poskytnutý dôveryhodným partnerom. Spoločnosť Samsung prostredníctvom tohto partnera požiadala, aby iFixit odstránil jeho trhanie. Nemáme žiadnu povinnosť odstrániť našu analýzu, či už zákonnú alebo inú. Ale z úcty k tomuto partnerovi, ktorého považujeme za spojenca v tom, aby sa zariadenia stali opraviteľnejšími, sme sa rozhodli stiahnuť náš príbeh, kým si nebudeme môcť kúpiť Galaxy Fold v maloobchode,” znie vyjadrenie iFixit.

“Náš tím ocenil možnosť pozrieť sa do tohto ambiciózneho zariadenia. Všetky nové produkty čelia výzvam – toto je snáď jedna z najväčších. Sme vďační, že sme zdieľali pohľad na to, ako inžinieri spoločnosti Samsung riešili niektoré z týchto problémov, a tešíme sa na čo najrýchlejšie zdieľanie,” dodáva.

Samsung odložil predaj Galaxy Fold. Môžu za to nedávne problémy

23.4.2019

Zatiaľ čo sa juhokórejský gigant zdal byť odhodlaný vo veľkom predávať svoj prvý skladací smartfón, teraz musí riešiť problémy, ktoré sa nedávno vyskytli. Ako určite mnohí z vás už vedia, Samsung Galaxy Foldproblémy s displejom po pár dňoch používania.

Skutočne profesionálny prístup od výrobcu

Aj napriek tomu, že Samsung svoj model poriadne skúšal v skladacom teste, v ktorom bolo zariadenie 200 000 krát poskladané, čo činí približne 100 poskladaní za deň, pokiaľ smartfón mienite používať pod dobu piatich rokov, množstvo skorých recenzentov registruje kazenie ohybného displeja už po jednom dni používania. 50 % používateľov, ktorí zažívajú tento problém, odlepilo z displeja ochranný film, ktorý chráni displej pred škrabancami a následnými prasklinami po poskladaní zariadenia. Ďalšej polovici sa však telefón pokazil aj napriek tomu, že ochrannú vrstvu z displeja neodobrali.

Samsung Galaxy Fold testy displej

Test ohybu.

Tým pádom musí Samsung zakročiť a pozrieť sa podrobnejšie na to, čo daný problém spôsobuje. Tak sa predaj Samsungu Galaxy Fold odkladá na dobu neurčitú, podľa niektorých informácií by to však malo byť na niekoľko týždňov. Chybné zariadenia prejdu interným testovaním, aby sa zaručilo, že podobný prípad už nikdy nenastane. Skončí tento model podobným fiaskom, ako neslávne známy Samsung Galaxy Note 7?

Displej na Samsungu Galaxy Fold sa kazí po chvíľke používania. Toto je dôvod + vyjadrenie Samsungu

18.4.2019

Veľmi drahý skladací smartfón Samsung Galaxy Fold sa začína dostávať do rúk mnohých YouTuberov, ktorí recenzujú rôznu techniku. Podľa najnovších informácií, displeje na niektorých kusoch sa pokazia krátkodobým, bežným používaním, mnohokrát je to aj hneď po prvom dni.

Kde je problém?

Po viacerých zloženiach displej javí známky poškodenia, podobne, ako môžete vidieť na Tweete vyššie. Čo však približne polovica používateľov s týmto problémom po rozbalení telefónu spravila je, že odlepili ochranný film. Nejednalo sa o obyčajnú ochrannú fóliu či tvrdené sklo, ale o prídavný materiál, ktorý z ohybného displeja nesmie byť odstránený, na čo údajne varuje aj samotný výrobca. Niektorí tvrdia, že toto upozornenie na ich kuse bolo, iní to zas vyvracajú.

Ide o vcelku šokujúci problém, ktorý by sa smartfónu s cenovkou 2 000 amerických dolárov skutočne nemal stávať. Najnovšie správy tvrdia, že asi polovica nahlásených problémov je zo zariadení, z ktorých bol tento ochranný film odlepený. Samsung sa k incidentu vyjadril, že sa jedná o veľmi skoré jednotky, ktoré sú určené pre médiá na zrecenzovanie.

Samsung hodlá chybičku napraviť

Poškodené zariadenia si výrobca dôkladne prezrie a zaistí, aby sa prípadne výrobný proces Samsung Galaxy Fold pozmenil. Odstránenie predinštalovaného ochranného prvku zo zobrazovača môže viesť k rôznym drobným škriabancom, ktoré po náhlom zložení môžu viesť priam k praskline. Samsung zaistí, aby toto upozornenie bolo zreteľné na každom jednom vyrobenom kuse.

Ako môžete vidieť, z výdrže skladacích smartfónov netreba mať obavy, až dokým neporušíte isté podmienky. Ohybný displej je tvorený z citlivého materiálu, ktorý musí byť ochránený, aby nedošlo k podobným prípadom.

Spoločnosť Samsung nám poskytla oficiálne stanovisko:

„Obmedzený počet prvých vzoriek Galaxy Fold bol poskytnutý médiám za účelom testovania. Dostali sme niekoľko hlásení týkajúcich sa hlavného displeja na poskytnutých vzorkách. Dané kusy dôkladne skontrolujeme, aby sme zistili príčinu tejto záležitosti. Osobitne, niekoľko recenzentov uviedlo, že odstránili vrchnú vrstvu displeja, čo spôsobilo poškodenie obrazovky. Hlavný displej na Galaxy Fold je vybavený vrchnou ochrannou vrstvou, ktorá je súčasťou štruktúry displeja a je určená na ochranu obrazovky pred nechcenými škrabancami. Odstránenie ochrannej vrstvy alebo pridanie lepidiel na hlavný displej môže spôsobiť jeho poškodenie. Zabezpečíme, aby sa tieto informácie dostali jasne k našim zákazníkom,“ David Sahula, hovorca Samsung Electronics Czech and Slovak

Samsung Galaxy Fold oficiálne: Prvý skladací Samsung je krásny, ale aj drahý

21.2.2019

O skladacích smartfónoch je tu reč už veľmi dlhú dobu. Skloňujú sa mená ako Samsung, Huawei, LG a Xiaomi. Napriek tomu, že Royole vyfúkol Samsungu prvenstvo, kórejský gigant teraz predstavil svoj prvý skladací smartfón a nazval ho Galaxy Fold.

Bezkonkurenčné parametre a nový skladací displej

Samsung Galaxy Fold určite nie je smartfón, na ktorom by si výrobca nedal záležať. Jeho prvý skladací model osadil novým typom displeja, ktorý nazval Infinity Flex Display. V rozloženom stave sa jeho uhlopriečka vyšplhá až na 7,3 palca pri netradičnom rozlíšení 1536 x 2152 pixelov. Keď ho naopak zložíte, klesne na hodnotu 4,6 palcov (rozlíšenie 840 x 1960 bodov). Jedná sa o AMOLED zobrazovače.

samsung galaxy fold 2

Procesor je vyrobený novou 7-nanometrovou technológiou, Samsung ho však zatiaľ nešpecifikoval bližšie. Spolupracovať s ním bude až 12 GB RAM a úložisko bude mať 512 GB. Batéria s kapacitou 4380 mAh sa dá dobíjať rýchlo pomocou QuickCharge 2.0, a aj bezdrôtovo. Operačný systém je najnovší Android 9.0 Pie. Medzi ďalšie pýchy možno rátať aj čítačku odltačkov prstov v bočnej stene alebo špičkové AKG reproduktory.

Dve batérie majú dokopy kapacitu 4 380 mAh
Dve batérie majú dokopy kapacitu 4 380 mAh

Nový multitasking, skladací mechanizmus a nekonečná galaxia možností

S novým Samsungom Galaxy Fold máte prístup ku všetkým vymoženostiam a technológiám, ktorými sa Samsung pýší. Bixby, Knox, DeX a mnohé iné technológie sú s ním kompaktné. Softvérové novinky tu ale ani zďaleka nekončia. Galaxy Fold totiž podporuje trojitý multitasking, čiže môžete mať naraz spustené bez problémov až tri aplikácie. Hoci je na to zatiaľ optimalizované len minimum aplikácií, Samsung usilovne pracuje s Google na tom, aby ich počet zvýšil.

Samsung si dal záležať aj na skladacom mechanizme. Vyvinul novú sériu pántov a kĺbov, ktoré okrem príjemného cvaknutia vôbec neprekážajú vzhľadu ani používaniu. Sú elegantne ukryté v konštrukcii a vy si ich tak ani nevšimnete. Vďaka revolučnej polymérovej vrstve na displeji je displej až o polovicu tenší a dá sa úplne ohnúť.

Fotoaparáty sú taktiež ako z inej galaxie

Samsung osadil model Galaxy Fold až šiestimi fotoaparátmi. Tri hlavné sú na zadnej strane, duálny predný vo vnútornej a jeden na vonkajšej.  Pre bližšie špecifikácie si prečítajte tabuľku nižšie. Je tak pripravený akokoľvek už telefón držíte a s úžasným rozlíšením dokáže zvečniť dôležité pohľady.

Na fotenie máte k dispozícii dokopy šesť fotoaparátov
Na fotenie máte k dispozícii dokopy šesť fotoaparátov

Samsung Galaxy Fold by sa mal začať predávať 26. apríla za cenu 1 980 dolárov. K dispozícii bude v LTE a 5G verzii, v štyroch farebných prevedeniach: Space Silver (sivá), Cosmos Black (čierna), Martian Green (zelená) a Astro Blue (modrá).

V štyroch farebných prevedeniach sa bude tak Galaxy Fold kúpiť za 1980 dolárov
V štyroch farebných prevedeniach sa bude tak Galaxy Fold kúpiť za 1980 dolárov

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Samsung spolu s Galaxy S10 predstavil aj smart hodinky, fit náramky a bezdrôtové slúchadlá

Náš tip
Samsung Galaxy S10, S10+ a S10e: Nová generácia vlajkových lodí oficiálne!

25.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+