MojAndroid

O skladacích smartfónoch je tu reč už veľmi dlhú dobu. Skloňujú sa mená ako Samsung, Huawei, LG a Xiaomi. Napriek tomu, že Royole vyfúkol Samsungu prvenstvo, kórejský gigant teraz predstavil svoj prvý skladací smartfón a nazval ho Galaxy Fold.

Bezkonkurenčné parametre a nový skladací displej

Samsung Galaxy Fold určite nie je smartfón, na ktorom by si výrobca nedal záležať. Jeho prvý skladací model osadil novým typom displeja, ktorý nazval Infinity Flex Display. V rozloženom stave sa jeho uhlopriečka vyšplhá až na 7,3 palca pri netradičnom rozlíšení 1536 x 2152 pixelov. Keď ho naopak zložíte, klesne na hodnotu 4,6 palcov (rozlíšenie 840 x 1960 bodov). Jedná sa o AMOLED zobrazovače.

samsung galaxy fold 2

Procesor je vyrobený novou 7-nanometrovou technológiou, Samsung ho však zatiaľ nešpecifikoval bližšie. Spolupracovať s ním bude až 12 GB RAM a úložisko bude mať 512 GB. Batéria s kapacitou 4380 mAh sa dá dobíjať rýchlo pomocou QuickCharge 2.0, a aj bezdrôtovo. Operačný systém je najnovší Android 9.0 Pie. Medzi ďalšie pýchy možno rátať aj čítačku odltačkov prstov v bočnej stene alebo špičkové AKG reproduktory.

Dve batérie majú dokopy kapacitu 4 380 mAh
Dve batérie majú dokopy kapacitu 4 380 mAh

Nový multitasking, skladací mechanizmus a nekonečná galaxia možností

S novým Samsungom Galaxy Fold máte prístup ku všetkým vymoženostiam a technológiám, ktorými sa Samsung pýší. Bixby, Knox, DeX a mnohé iné technológie sú s ním kompaktné. Softvérové novinky tu ale ani zďaleka nekončia. Galaxy Fold totiž podporuje trojitý multitasking, čiže môžete mať naraz spustené bez problémov až tri aplikácie. Hoci je na to zatiaľ optimalizované len minimum aplikácií, Samsung usilovne pracuje s Google na tom, aby ich počet zvýšil.

Samsung si dal záležať aj na skladacom mechanizme. Vyvinul novú sériu pántov a kĺbov, ktoré okrem príjemného cvaknutia vôbec neprekážajú vzhľadu ani používaniu. Sú elegantne ukryté v konštrukcii a vy si ich tak ani nevšimnete. Vďaka revolučnej polymérovej vrstve na displeji je displej až o polovicu tenší a dá sa úplne ohnúť.

Fotoaparáty sú taktiež ako z inej galaxie

Samsung osadil model Galaxy Fold až šiestimi fotoaparátmi. Tri hlavné sú na zadnej strane, duálny predný vo vnútornej a jeden na vonkajšej.  Pre bližšie špecifikácie si prečítajte tabuľku nižšie. Je tak pripravený akokoľvek už telefón držíte a s úžasným rozlíšením dokáže zvečniť dôležité pohľady.

Na fotenie máte k dispozícii dokopy šesť fotoaparátov
Na fotenie máte k dispozícii dokopy šesť fotoaparátov

Samsung Galaxy Fold by sa mal začať predávať 26. apríla za cenu 1 980 dolárov. K dispozícii bude v LTE a 5G verzii, v štyroch farebných prevedeniach: Space Silver (sivá), Cosmos Black (čierna), Martian Green (zelená) a Astro Blue (modrá).

V štyroch farebných prevedeniach sa bude tak Galaxy Fold kúpiť za 1980 dolárov
V štyroch farebných prevedeniach sa bude tak Galaxy Fold kúpiť za 1980 dolárov

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Samsung spolu s Galaxy S10 predstavil aj smart hodinky, fit náramky a bezdrôtové slúchadlá

Náš tip
Samsung Galaxy S10, S10+ a S10e: Nová generácia vlajkových lodí oficiálne!

20.2.2019
Zdroj: Tlačová správa
  • Efan

    Multitasking 3 aplikácie, dosť veľa ich zatiaľ není optimalizované ani na dve a mohli by byť ale ok zatiaľ pridraha hračka nadarmo jak to samsung vie veľa zbytočnej muziky za veľmi veľa peňazí

+