MojAndroid

Aktualizované 18. marca 2019 o 15:20:

Spoločnosť Samsung nám poskytla oficiálne stanovisko:

„Obmedzený počet prvých vzoriek Galaxy Fold bol poskytnutý médiám za účelom testovania. Dostali sme niekoľko hlásení týkajúcich sa hlavného displeja na poskytnutých vzorkách. Dané kusy dôkladne skontrolujeme, aby sme zistili príčinu tejto záležitosti. Osobitne, niekoľko recenzentov uviedlo, že odstránili vrchnú vrstvu displeja, čo spôsobilo poškodenie obrazovky. Hlavný displej na Galaxy Fold je vybavený vrchnou ochrannou vrstvou, ktorá je súčasťou štruktúry displeja a je určená na ochranu obrazovky pred nechcenými škrabancami. Odstránenie ochrannej vrstvy alebo pridanie lepidiel na hlavný displej môže spôsobiť jeho poškodenie. Zabezpečíme, aby sa tieto informácie dostali jasne k našim zákazníkom,“ David Sahula, hovorca Samsung Electronics Czech and Slovak

Pôvodný článok:

Veľmi drahý skladací smartfón Samsung Galaxy Fold sa začína dostávať do rúk mnohých YouTuberov, ktorí recenzujú rôznu techniku. Podľa najnovších informácií, displeje na niektorých kusoch sa pokazia krátkodobým, bežným používaním, mnohokrát je to aj hneď po prvom dni.

Kde je problém?

Po viacerých zloženiach displej javí známky poškodenia, podobne, ako môžete vidieť na Tweete vyššie. Čo však približne polovica používateľov s týmto problémom po rozbalení telefónu spravila je, že odlepili ochranný film. Nejednalo sa o obyčajnú ochrannú fóliu či tvrdené sklo, ale o prídavný materiál, ktorý z ohybného displeja nesmie byť odstránený, na čo údajne varuje aj samotný výrobca. Niektorí tvrdia, že toto upozornenie na ich kuse bolo, iní to zas vyvracajú.

Ide o vcelku šokujúci problém, ktorý by sa smartfónu s cenovkou 2 000 amerických dolárov skutočne nemal stávať. Najnovšie správy tvrdia, že asi polovica nahlásených problémov je zo zariadení, z ktorých bol tento ochranný film odlepený. Samsung sa k incidentu vyjadril, že sa jedná o veľmi skoré jednotky, ktoré sú určené pre médiá na zrecenzovanie.

Samsung hodlá chybičku napraviť

Poškodené zariadenia si výrobca dôkladne prezrie a zaistí, aby sa prípadne výrobný proces Samsung Galaxy Fold pozmenil. Odstránenie predinštalovaného ochranného prvku zo zobrazovača môže viesť k rôznym drobným škriabancom, ktoré po náhlom zložení môžu viesť priam k praskline. Samsung zaistí, aby toto upozornenie bolo zreteľné na každom jednom vyrobenom kuse.

Ako môžete vidieť, z výdrže skladacích smartfónov netreba mať obavy, až dokým neporušíte isté podmienky. Ohybný displej je tvorený z citlivého materiálu, ktorý musí byť ochránený, aby nedošlo k podobným prípadom.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+