MojAndroid

Aktualizované 18. marca 2019 o 15:20:

Spoločnosť Samsung nám poskytla oficiálne stanovisko:

„Obmedzený počet prvých vzoriek Galaxy Fold bol poskytnutý médiám za účelom testovania. Dostali sme niekoľko hlásení týkajúcich sa hlavného displeja na poskytnutých vzorkách. Dané kusy dôkladne skontrolujeme, aby sme zistili príčinu tejto záležitosti. Osobitne, niekoľko recenzentov uviedlo, že odstránili vrchnú vrstvu displeja, čo spôsobilo poškodenie obrazovky. Hlavný displej na Galaxy Fold je vybavený vrchnou ochrannou vrstvou, ktorá je súčasťou štruktúry displeja a je určená na ochranu obrazovky pred nechcenými škrabancami. Odstránenie ochrannej vrstvy alebo pridanie lepidiel na hlavný displej môže spôsobiť jeho poškodenie. Zabezpečíme, aby sa tieto informácie dostali jasne k našim zákazníkom,“ David Sahula, hovorca Samsung Electronics Czech and Slovak

Pôvodný článok:

Veľmi drahý skladací smartfón Samsung Galaxy Fold sa začína dostávať do rúk mnohých YouTuberov, ktorí recenzujú rôznu techniku. Podľa najnovších informácií, displeje na niektorých kusoch sa pokazia krátkodobým, bežným používaním, mnohokrát je to aj hneď po prvom dni.

Kde je problém?

Po viacerých zloženiach displej javí známky poškodenia, podobne, ako môžete vidieť na Tweete vyššie. Čo však približne polovica používateľov s týmto problémom po rozbalení telefónu spravila je, že odlepili ochranný film. Nejednalo sa o obyčajnú ochrannú fóliu či tvrdené sklo, ale o prídavný materiál, ktorý z ohybného displeja nesmie byť odstránený, na čo údajne varuje aj samotný výrobca. Niektorí tvrdia, že toto upozornenie na ich kuse bolo, iní to zas vyvracajú.

Ide o vcelku šokujúci problém, ktorý by sa smartfónu s cenovkou 2 000 amerických dolárov skutočne nemal stávať. Najnovšie správy tvrdia, že asi polovica nahlásených problémov je zo zariadení, z ktorých bol tento ochranný film odlepený. Samsung sa k incidentu vyjadril, že sa jedná o veľmi skoré jednotky, ktoré sú určené pre médiá na zrecenzovanie.

Samsung hodlá chybičku napraviť

Poškodené zariadenia si výrobca dôkladne prezrie a zaistí, aby sa prípadne výrobný proces Samsung Galaxy Fold pozmenil. Odstránenie predinštalovaného ochranného prvku zo zobrazovača môže viesť k rôznym drobným škriabancom, ktoré po náhlom zložení môžu viesť priam k praskline. Samsung zaistí, aby toto upozornenie bolo zreteľné na každom jednom vyrobenom kuse.

Ako môžete vidieť, z výdrže skladacích smartfónov netreba mať obavy, až dokým neporušíte isté podmienky. Ohybný displej je tvorený z citlivého materiálu, ktorý musí byť ochránený, aby nedošlo k podobným prípadom.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Jasak

  prototypy patria na výstavy a nie do rúk užívateľov aj keď majú love. Potom sa čudujú, že im niečo kazí meno. No čo asi?

  • Paťo

   Aj si cital preco sa to deje alebo sj iba prisiel vyliat srdiecko ?

   • Jasak

    O čom to tu hovoriš? To ako keď si kupiš auto ale nejde lebo som bol v myčke a nepočúvol som odporúčania výrobcu. Ja som to čítal veľmi dobre a treba si uvedomiť, že keď chcem praktickú vec na bežné používanie čim smartphone je tak nebudem jeho používanie podmieňovať nepraktickými vecami. Páči sa mi princíp, nepáči sa mi prevedenie. 3D v TV prijímačoch je skvelý príklad, ako utopiť skvelú vec v praktickom využití. Nestačí čítať, treba aj rozmýšľať srdiečko.

    • jojokp

     Tak zacni rozmyslat, jedna sa o kusy urcene pre recenzentov, na marketing. Nie finalny produkt, ktory by si niekto musel kupovat.

     • Jasak

      odpoveď na teba je priamo v článku:
      “Samsung sa k incidentu vyjadril, že sa jedná o veľmi skoré jednotky, ktoré sú určené pre médiá na zrecenzovanie.” – toto je vyjadrenie z ktorého vychádzaš ty.
      “Samsung hodlá chybičku napraviť
      Poškodené zariadenia si výrobca dôkladne prezrie a zaistí, aby sa prípadne výrobný proces Samsung Galaxy Fold pozmenil.” – toto je hneď nasledujúci text ktorý vyvracia o kusoch pre hentých a o iných kusoch pre tamtých. Buď je ten článok napísaný zmätočne, alebo v Samsungu vytiahli na svetlo sveta peknú vecičku s kopec nedostatkami, ktoré ešte treba riešiť. Ja sa s nikým nepriečim, veď ak máš chuť tak si to kúp a napíš nám svoje poznatky z reálneho užívania v praxi. Ale odporúčam nenechávať takýto telefón na stole v prítomnosti detí, ktoré fascinuje hocčo prilepovať a odlepovať. Veď keď to napadlo recenzentov, prečo by to nenapadlo hockoho.

 • Peter Kmec

  Dobre, polovica si za to “môže sama”, že odstránili tú ochrannú vrstvu. Tam sa Samsung s nimi baviť nemusí.
  Ale čo tá druhá polovica, ktorej displeje sa pokazili aj bez toho, že by tú ochrannú vrstvu dali dole?

 • Michal Hainc

  Presne toto som od toho cakal

+