MojAndroid

Na internete sa objavilo číslo modelu nového Android smartfónu. Vznikli špekulácie, že by mohlo ísť o novú verziu populárneho Nothing Phone. Portál AndroidAuthority prináša zaujímavé informácie. Po niekoľkých skúmaniach sa zistilo, že pravdepodobne pôjde o prvý smartfón spoločnosti CMF, ktorá patrí pod Nothing.

Súvislosť alebo náhoda?

Špekulácie nevznikli len tak. Hlavným dôvodom bola práve podobnosť nového čísla modelu s tými predošlými. Nothing Phone (1) prišiel na trh s číslom modelu A063. Bol to prvý smartfón spoločnosti so špecifickým dizajnom, ktorý na trhu nemá konkurenciu.

Ďalším modelom bol práve Nothing Phone (2), ktorý disponoval číslom A065. Ten priniesol rovnaký dizajn ako jeho predchodca a relatívne výraznú zmenu priniesol až najnovší Nothing Phone (2a) s číslom modelu A142. Spoločnosť aj pri tomto modeli ostala pri priehľadnej zadnej strane, no jej dizajn bol podstatne zmenený.

nothing phone 2a
Nothing Phone (2a) | Zdroj: Laura Imrichová

Medzi jeden z hlavných rozdielov patrí umiestnenie fotoaparátov do stredu NFC cievky. Práve tento krok vytvoril pre smartfón nové poznávacie znamenie – takzvané “oči”. Za nimi je umiestnené centrum inteligencie, vďaka ktorému funguje celý telefón. Kryt batérie, teda spodná polovica zadnej strany, je inšpirovaná mapou metra v New Yorku od Massima Vignelliho.

Nový smartfón spoločnosti CMF

Už na prvý pohľad je viditeľná podobnosť čísel týchto modelov. Práve preto vznikli špekulácie, že zverejnené číslo modelu A015 bude niesť práve Nothing Phone 3. Ten by mal niesť prívlastok Tetris. Je to hlavne z dôvodu, že ku číslu modelu je priradená spoločnosť Nothing.

Tieto špekulácie ale boli vyvrátené v momente, keď sa číslo modelu objavilo na certifikačnej stránke BIS. Okrem čísla a spoločnosti je na stránke zverejnená aj zaujímavá informácia, vďaka ktorej sa potvrdilo, že pôjde o niečo úplne nové.

CMF A015 novinka | Zdroj: AndroidPolice.com
CMF A015 novinka | Zdroj: AndroidPolice.com

Vyzerá to tak, že pôjde o prvý model spoločnosti CMF, ktorá patrí pod Nothing. Práve CMF priniesla pre svojich fanúšikov cenovo dostupné TSW slúchadlá alebo inteligentné hodinky. Novinka s číslom modelu A015 by mala byť teda prvým smartfónom, ktorý na trh spoločnosť prinesie.

Náš tip
Automobilka Polestar predstavila svoj prvý smartfón. Nechýba ani podpora AI
25.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+