MojAndroid

Keď vo februári predstavila juhokórejská spoločnosť Samsung svoj prvý skladací smartfón Galaxy Fold, jednoznačne ním zaujala odbornú aj laickú verejnosť. Vnútorný ohybný 7,3 palcový Super AMOLED Infinity Flex displej pôsobil už pri predstavení futuristicky. Napriek iným mínusom ako malý vonkajší displej, hrúbka zariadenia alebo vysoká cena sa veľa ľudí tešilo, kedy si bude môcť novinku vyskúšať naživo. Rozčarovanie prišlo, keď sa dostali prvé modely do rúk recenzentom. Viacerí z nich odstránili ochrannú vrstvu displeja, ktorú mylne považovali za obyčajnú ochrannú fóliu. To viedlo k deformácii displeja a Samsung zareagoval stiahnutím testovacích vzoriek spolu s odložením májového termínu predaja.

Nedávno sa objavili správy, že Samsungu sa podarilo problém vyriešiť zafixovaním ochrannej vrstvy do displeja a Samsung Galaxy Fold pôjde ešte počas júna do predaja. Najnovšie juhokórejské zdroje z prostredia spoločnosti ale tvrdia, že Samsung stále ešte pracuje na oprave problému a to bude viesť k ďalšiemu odloženiu. Nemenovaný telekomunikační predstavitelia síce tvrdia, že júnový termín je stále platný, ale samotný Samsung reagoval s tým, že práce na oprave prebiehajú prísne dôverne a nemôže tento výrok potvrdiť. Predobjednávky k pôvodnému termínu vydania, ktorý bol stanovený na 31. mája, by mali byť automatický stornované.

29.5.2019
Zdroj: PocketNow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+