MojAndroid

Zatiaľ čo sa juhokórejský gigant zdal byť odhodlaný vo veľkom predávať svoj prvý skladací smartfón, teraz musí riešiť problémy, ktoré sa nedávno vyskytli. Ako určite mnohí z vás už vedia, Samsung Galaxy Foldproblémy s displejom po pár dňoch používania.

Skutočne profesionálny prístup od výrobcu

Aj napriek tomu, že Samsung svoj model poriadne skúšal v skladacom teste, v ktorom bolo zariadenie 200 000 krát poskladané, čo činí približne 100 poskladaní za deň, pokiaľ smartfón mienite používať pod dobu piatich rokov, množstvo skorých recenzentov registruje kazenie ohybného displeja už po jednom dni používania. 50 % používateľov, ktorí zažívajú tento problém, odlepilo z displeja ochranný film, ktorý chráni displej pred škrabancami a následnými prasklinami po poskladaní zariadenia. Ďalšej polovici sa však telefón pokazil aj napriek tomu, že ochrannú vrstvu z displeja neodobrali.

Test ohybu.

Tým pádom musí Samsung zakročiť a pozrieť sa podrobnejšie na to, čo daný problém spôsobuje. Tak sa predaj Samsungu Galaxy Fold odkladá na dobu neurčitú, podľa niektorých informácií by to však malo byť na niekoľko týždňov. Chybné zariadenia prejdu interným testovaním, aby sa zaručilo, že podobný prípad už nikdy nenastane. Skončí tento model podobným fiaskom, ako neslávne známy Samsung Galaxy Note 7?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+