MojAndroid

Keď vo februári ukázala spoločnosť Samsung svoj prvý skladací smartfón Galaxy Fold so 7,3-palcovým ohybným displejom, okamžite zaujala odbornú aj laickú verejnosť. Už vtedy sa ale novinka nevyhla kritike. Napríklad kvôli malému vonkajšiemu 4,6-palcovému displeju alebo veľkej hrúbke zariadenia. Ešte väčšia kritika nastala, keď výrobca rozoslal prvé vzorky médiám na testovanie. Väčšine recenzentom totiž displej Galaxy Fold po dlhšom používaní devastoval. Aj keď oficiálnym vysvetlením bolo odstránenie špeciálnej ochrannej vrstvy považovanej za obyčajnú fóliu, tak sa Samsung rozhodol stiahnuť vzorky a odložiť vydanie zariadenia. Podľa najnovších správ Yonhap News sa už ale Samsungu podarilo zariadenie prepracovať.

Galaxy Fold bol upravený na dvoch miestach. Ako prvé má byť lepšie utesnený kĺb, ktorým dovnútra smartfónu vnikali nečistoty a poškodzovali displej. Ako druhé bola upravená vrchná plastová ochrana displeja, ktorú veľa ľudí považovalo za fóliu a strhávalo ju. Samsung túto vrstvu upraví tak, aby ju nebolo možne strhnúť. Akým spôsobom, nie je známe, ale pravdepodobne bude zapustená do displeja. A kedy sa dostane upravený Galaxy Fold konečne do predaja? Momentálne prebiehajú testy opravenej verzie. Takže ak dopadnú dobre, mohol by sa Samsung Galaxy Fold objaviť v predaji ešte v júni.

17.5.2019
Zdroj: PocketNow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+