MojAndroid

Vo februári predstavili dva najväčší výrobcovia smartfónov svoje prvé skladacie smartfóny. Zatiaľ čo Samsung musel posunúť vydanie svojho Samsungu Galaxy Fold na neurčitý termín kvôli konštrukčnej chybe, v prípade Huawei Mate X sa to očakávalo kvôli kauze Huawei vs USA.

Dokonca sa objavili dohady, že by kvôli prerušeniu spolupráce s Googlom mohol Huawei Mate X prísť o operačný systém Android a byť úplne zrušený. Až tak negatívny scenár nakoniec nehrozí, ale spoločnosť Huawei potvrdila odloženie termínu uvedenia svojho prvého skladacieho smartfónu na september. Dôvodom prekvapivo nieje obchodná vojna s USA.

 

Vyhnúť sa technickým problémom

Spoločnosť Huawei sa chce vyhnúť podobným technickým problémom, aké postihli jej konkurenta spoločnosť Samsung. Huawei Mate X síce vo februári pôsobil naživo ako hotové a vyladené zariadenie, ale to aj Samsung Galaxy Fold. Ohybné AMOLED displeje už síce sú na trhu v niektorých zariadeniach, ale len v podobe fixného ohybu.

Ani spoločnosti ako Huawei a Samsung nemajú dlhodobé skúsenosti s každodenným ohýbaním displejov tejto technológie. Huawei Mate X navyše ponúkne veľký 8 palcový AMOLED displej, ktorý bude pri zloženom stave umiestnený z vonkajšej strany smartfónu a tým pádom nechránený proti tvrdšiemu zaobchádzaniu.

Huawei Mate X naživo

 

Náš tip
Huawei začal zobrazovať na zamknutej obrazovke svojich smartfónov reklamy

 

15.6.2019
Zdroj: AndroidCommunity

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+