MojAndroid

Od oficiálneho predstavenia prelomového skladacieho smartfónu od Samsungu už ubehla nejaká tá doba. Pred štartom predaja sa však zistili konštrukčné chyby, ktoré je potrebné vyriešiť. Jednalo sa hlavne o problémy s displejom. Tým pádom sa predaj tohto zaujímavého a drahého smartfónu odložil na neurčito. Až kým sa problémy nevyriešia.

Okrem toho sa objavili aj nejaké softvérové nedokonalosti. Tie sa týkajú hlavne aplikácií tretích strán. Pre príklad môžeme uviesť nesprávne zobrazovanie obrázkov v Instagrame a podobne. Toto však samo o sebe problémom nie je, dá sa vyriešiť softvérovou aktualizáciou. Rozbité displeje však nie.

Konkurencia je silná

Keďže Samsung odložil štart predaja na neurčito, stále má dostatok času na to, aby spomínané chyby napravil. Dôležité je, aby sa predaj veľmi neoneskoril, pretože konkurencia je silná a takmer každý väčší výrobca minimálne pracuje na podobnom type zariadenia. Hotový ho má už aj Huawei, no v tomto prípade je štart predaja tiež otázny, vzhľadom na problémy s USA.

Ozývajú sa však aj iné, menšie spoločnosti, ktoré už prototypy ohybných displejov ukázali a nevyzeralo to vôbec zle. Tu však vzniká otázka, ako ďaleko je samotný výrobný proces takýchto zariadení iných značiek a či budú mať dostatok času na to, aby Samsung alebo Huawei predbehli. Nie s predstavením samotných skladacích smartfónov, ale s ich uvedením na trh.

Páči sa vám Samsung Galaxy Fold a uvažovali by ste nad jeho kúpou?

Náš tip
Displej na Samsungu Galaxy Fold sa kazí po chvíľke používania. Toto je dôvod + vyjadrenie Samsungu

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+