MojAndroid

Doplnené 17. júna o 09:50:

Zdá sa, že Huawei už nežiadúcu funkciu odstránil. Spoločnosť informovala o tom, že reklamné obrázky zo zariadení na diaľku odstránila a už by sa nemali zobrazovať v zozname Magazine cover. Huawei tiež uznal, že šlo o chybný krok, ktorý mal negatívny dopad na používateľský zážitok a za toto konanie sa ospravedlnila.

Môžeme potvrdiť, že aj na našich zariadeniach sa prestali zobrazovať reklamné obrázky. Ak ich ale vy ešte stále vidíte, existuje jednoduché riešenie, ako sa ich zbaviť. Stačí, keď priamo na zamknutej obrazovke pri konkrétnom obrázku potiahnete prst zo spodného okraja obrazovky a z menu, ktoré sa zobrazí, vyberiete ikonku koša pre vymazanie obrázku. Takto vymažete všetky reklamné obrázky, ktoré vás tu otravujú, prípadne môžete vymazať aj ďalšie, ktoré už viac nechcete vidieť na zamknutej obrazovke.

Pôvodný článok:

Spoločnosť Huawei neprežíva svoje najlepšie obdobie. Kauza Huawei a USA zatiaľ nemá žiadne rozuzlenie a naďalej pretrváva, no to neznamená, že sa život v spoločnosti zastavil. Používateľov Huawei zariadení ale zrejme nepoteší novinka, ktorá sa objavila na súčasných zariadeniach tohto čínskeho výrobcu. Viacerí používatelia hlásia, že sa na zamknutej obrazovke ich smartfónu začali objavovať reklamy. A našli sme ich aj na telefónoch u nás v redakcii.

Jedna z najlepších funkcií sa mení na reklamu

Ak ste v minulosti používali zariadenia Huawei, pravdepodobne ste sa stretli s funkciou Magazine cover. Tá ponúka automaticky sa meniace obrázky na zamknutej obrazovke, pričom tu nájdete naozaj pekné pozadia rôznych kategórií. No a tou najnovšou kategóriou sú práve reklamy. Huawei aj tu ponúkol umné riešenie – naďalej zobrazuje atraktívne fotografie zo zaujímavých svetových destinácií s praktickou reklamou na stránku booking.com, kde si hneď môžete v danej lokalite zarezervovať ubytovanie.

Nezávisí to od zariadenia

O novinke začali informovať používatelia siete Twitter a správu ako prvý priniesol web Android Police. Zatiaľ nie je zrejmé, ktorých telefónov sa novinka týka a v ktorých krajinách si ju môžete všimnúť. Žiaľ, objavili sme ju aj na našom modeli. Funkciu Magazine cover však aktívne nevyužívame, a tak nám hneď neudrela do očí. Aj keď máme nastavené statické pozadie na uzamknutej obrazovke, stále sa vieme posúvať medzi ďalšími pozadiami z galérie Magazine cover jednoduchým gestom potiahnutia doľava alebo doprava.

Zaujímavé je, že keď sa posunieme doprava, vidíme tradičné farebné pozadia, ktoré sú súčasťou tejto galérie už od začiatku používania nášho smartfónu. Akonáhle ale otvoríme pozadia na ľavej strane, vidíme dlhý rad reklám na booking.com.

Zrejme aj na vašom smartfóne

Aj na základe tejto skutočnosti usudzujeme, že reklamy sa pokojne môžu dostať aj na vaše zariadenie. Existuje však niekoľko režimov, ako môžete využívať Magazine cover. Buď máte zapnuté automatické prepínanie tapiet – v takom prípade sa môže zobraziť reklama ihneď po rozsvietení displeja vášho smartfónu. Alebo môžete mať zapnutý režim, ako ho máme my – máme statické pozadie, no gestami vieme tapety na zamknutej obrazovke meniť. Prípadne môžete mať Magazine cover úplne neaktívny, v takom prípade by ste reklamy na vašej obrazovke vidieť nemali.

Reklamy sa zobrazujú na redakčnom modeli Huawei Mate 20 Pro a na krátky okamih sme ich zazreli aj na modeli Huawei Mate 10 Pro. Ďalšie zariadenia potvrdené nemáme, no zdá sa, že novinka je značne rozšírená a pravdepodobne sa dostane aj k vám. Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom, či ste si aj vy všimli reklamy na zamknutej ploche vášho Huawei smartfónu a čo si o “novinke” myslíte.

Máte aj vy reklamy na zamknutej obrazovke smartfónu Huawei?

Loading ... Loading ...

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+