MojAndroid

O tom, že smartfóny Huawei radu Mate 30 nepodporujú služby Google, samozrejme vieme. Avšak donedávna fungoval spôsob, ako zákaz obísť a služby nainštalovať. Používatelia tak mohli využívať smartfón naplno, so všetkými Google aplikáciami, ktoré fungovali bezchybne.

Predchádzajúce časti článku:

Tomu je teraz koniec. Spôsoby, ako zákaz používania Google služieb už neexistujú. Metóda s názvom LZ Play už nefunguje. Informoval o tom web Gizmochina.

Huawei Mate 30 Pro displej
Huawei Mate 30 Pro (Zdroj: GSMArena)

Tento spôsob sfunkčnenia služieb Google používal špecializované povolenia, ktoré sa v smartfónoch od Huawei nachádzajú. Vrátane toho, ktoré dovoľovalo nainštalovať aplikácie ako systémové. Krátko po tom, ako vývojár John Wu vysvetlil, ako to celé funguje, stránka LZ Play prestala fungovať. Dôvod znefunkčnenia stránky je neznámy.

Smartfóny Huawei Mate 30 neprešli bezpečnostným testom Googlu SafetyNet. Práve tento test je základom toho, aby zariadenie mohlo využívať niektoré aplikácie.

Situácia je naďalej vážna

Spor medzi USA a Huaweiom stále neutíchol. Tentokrát na to doplatili novinky z radu Mate 30, no ťažké to budú mať aj ostatné zariadenia. Minimálne v Európe a USA. Na čínskom trhu nie je absencia Google služieb až takou nevýhodou, veľmi dobre tam fungujú iné aplikácie, ktoré tie od Googlu v plnom rozsahu nahradia.

Aj vďaka tomu sa v Číne teší Huawei výborným predajom modelov Mate 30 a Mate 30 Pro. To sa však o Európe povedať nedá. Na tento trh sa smartfóny zatiaľ nedostali. A ak sa spor nevyrieši, tak sa pravdepodobne ani nedostanú.

Huawei Mate 30 Pro je podľa DxOMark kráľom fotomobilov

26.9.2019

Nový Huawei Mate 30 Pro vzbudil už pri predstavení veľa pozornosti. Pochopiteľne, najviac sa rozpráva o absencii Google služieb, kvôli pretrvávajúcemu sporu Huawei s USA. Avšak tento smartfón zaujme hneď niekoľkými vlastnosťami, medzi ktorými už tradične nesmie chýbať kvalitný fotoaparát. Ten pozostáva zo štyroch snímačov:

  • 40 MP hlavný snímač, f/1.6, PDAF, IOS
  • 8 MP teleobjektív, 3x optický zoom, PDAF, OIS
  • 40 MP ultra širokouhlý objektív, f/1.8, PDAF
  • 3D ToF objektív

Ďaleko pred ostatnými?

Táto zostava snímačov dáva tušiť, že fotenie nebude tomuto smartfónu cudzie. Na test si ho zobrali aj experti z DxOMark a výsledok rozhodne stojí za to. Testy DxOMark síce berieme trochu s rezervou, no aspoň približnú predstavu o kvalite fotoaparátov v smartfónoch z nich určite získame.

Huawei Mate 30 Pro DxOMark

Bez zbytočného naťahovania, Huawei Mate 30 Pro je najlepším súčasným fotomobilom. V teste fotoaparátu získal neuveriteľných 121 bodov. Pre predstavu, druhý Samsung Galaxy Note 10+ 5G dostal 117 bodov, tretí Huawei P30 Pro 116.

Huawei Mate 30 Pro DxOMark skóre foto video

Za kvalitu fotografií získal smartfón 131 bodov, za video rovnú stovku. Experti z DxOMark vyzdvihli presné a rýchle zaostrovanie, slušnú expozíciu, kvalitný zoom a výborné farebné podanie. Video disponuje výbornou stabilizáciou obrazu a tiež rýchlym a presným zaostrovaním. Výborne je na tom aj expozícia.

Huawei Mate 30 Pro: Stiahnite si jeho originálne pozadia

25.9.2019

Nedávno predstavený vlajkový smartfón Huawei Mate 30 Pro je určite zaujímavým zariadením. Je prvým modelom, ktorý má integrovaný 5G modem priamo v 7 nm čipsete. Z pohľadu vlastností fotoaparátu, ako je super spomalené video pri 7860 fps, nemá na trhu konkurenciu. Jeho hlavným nedostatkom je ale určite absencia Google aplikácií, ktorá odradí mnohých zákazníkov. Vďaka serveru MSPowerUsers si môžu aspoň stiahnuť originálne pozadia, ktoré sú od výroby uložené v Huawei Mate 30 Pro.

Pestrý výber farieb pozadí

Pozadia, ktoré výrobcovia dávajú do svojich smartfónov, väčšinou ladia buď s ich telom alebo upraveným grafickým rozhraním systému. Na výber je vždy niekoľko tmavších, svetlejších a farebnejších pozadí. Inak tomu nie je aj u Huawei Mate 30 Pro. K dispozícii je 10 pozadí a na väčšine z nich prevažuje univerzálna modrá farba. Nájdeme tu ale aj čierne pozadie s červeným nádychom alebo pestrejšiu žlto-zelenú kombináciu.

Prispôsobiteľné aj iným typom displeja

Pozadia sú síce určené pre zahnutý 6,53-palcový displej Huawei Mate 30 Pro s rozlíšením 2400 × 1176 pixelov, ale bez problémov sa dajú prispôsobiť aj inému typu displeja. Okrem spomínaného displeja a 5G modemu ponúka novinka aj čipset Kirin 990 alebo 40-megapixelový fotoaparát so štyrmi snímačmi a optickou stabilizáciou. Hlavným mínusom je absencia Google aplikácií, ale tie je možne nainštalovať podľa tohto návodu. Je to aj dôvod, prečo zatiaľ nie je novinka dostupná na európskom trhu.

Náš tip
Huawei Watch GT 2: Smart hodinky s výdržou 2 týždne

2.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+