MojAndroid

Čínska spoločnosť Huawei pred pár dňami predstavila svoju novú vlajkovú loď a momentálne najvybavenejší smartfón Huawei Mate 30 Pro. Nad štartom predaja na Slovensku zatiaľ visia otázniky, nevie to ani samotný výrobca.

Väčšina z vás určite zaregistrovala, že tento čínsky klenot príde na trh bez Google aplikácií. Dôvodom je neudelenie certifikácie od spoločnosti Google pre toto zariadenie v dôsledku zákazu amerického ministerstva obchodu. Ten zakazuje americkým spoločnostiam poskytovať Huawei technológie kvôli kauze Huawei vs USA. Server AndroidCentral ale zverejnil návod, ako Google aplikácie do Mate 30 Pro jednoducho nainštalovať.

Inštalácia len na vlastnú zodpovednosť

Ešte pred inštaláciou Google aplikácií server AndroidCentral upozorňuje, že celú operáciu robíte na vlastnú zodpovednosť. Preto by si budúci majitelia Mate 30 Pro mali najprv zo smartfónu zálohovať všetky osobné údaje a dáta. Ak s tým súhlasíte, tak pokračujte podľa nasledujúceho postupu, ktorý využíva čínske riešenie pre Huawei smartfóny nazvané Google Service Assistant.

Postup:

  1. Vo vašom mobilnom internetovom prehliadači si stiahnite inštalačný apk súbor z internetovej stránky lzplay.net. Následne ho nainštalujete. Budete musieť povoliť inštalovanie apk súborov mimo oficiálny obchod ApkGallery a povoliť apk súboru prístup k pamäti zariadenia.
  2. Spustíte nainštalovanú aplikáciu Google Service Assistant a povoľte jej práva administrátora stlačením tlačidla Activate.
  3. Počkajte kým si aplikácia stiahne balíček Google Mobile Services, ktorý obsahuje aj obchod Google Play. To, že je všetko stiahnuté, poznáte podľa modrého tlačidla v spodnej časti aplikácie. Tlačidlo následne stlačíte.
  4. V Huawei Mate 30 Pro by ste mali mať teraz nainštalovanú službu Google Play Protect a hlavne samotný obchod Google Play. V ňom sa prihlásite svojim Google účtom a stiahnete Google aplikácie, ktoré potrebujete. Napríklad Google Chrome, Gmail, Youtube, Google Fotky atď.
  5. Teraz môžete odinštalovať aplikáciu Google Service Assistant. Predtým jej ale musíte odobrať práva administrátora v Nastaveniach (Settings > Security > More Settings > Device Administrators).

Užite si Google aplikácie na vašom smartfóne Huawei Mate 30 Pro.

Náš tip
Huawei Watch GT 2: Smart hodinky s výdržou 2 týždne
25.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+