MojAndroid

Konečne je to tu. Honor 20 Pro bol predstavený spolu s Honorom 20 už v máji, no všetci dobre vieme o kauze Huawei a USA, ktorá odložila začiatok jeho predaja na neurčito. Dokonca sa uvažovalo aj nad tým, že tento smartfón nepríde do predaja vôbec. A to by bola škoda. Našťastie sa všetko urovnalo a Honor 20 Pro dostal zelenú. Predaj by mal začať čoskoro a odporúčaná cena je 599 eur.

Oficiálneho predstavenia sme sa v Londýne zúčastnili aj my a teraz sa nám konečne dostal tento krásavec do rúk a mali sme možnosť ho plnohodnotne otestovať. A rozhodne stojí za to.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: Zaujímavá kombinácia farieb

Balenie, Konštrukcia a Dizajn

K baleniu len stručne. Trochu sklamaný som bol z absencie ochranného obalu. Miesta v krabici je dosť, výrobca ho kľudne mohol zahrnúť. Páči sa mi zase nainštalovaná ochranná fólia na displeji, ktorá určite niečo vydrží. Nie je síce taká odolná, ako tvrdené sklo, ale aspoň je váš displej v bezpečí pred škrabancami. Samotné balenie ničím nevybočuje z uvedeného štandardu. Nachádza sa tu 22,5 W nabíjačka, kábel s USB-A a USB-C konektormi a oceňujem pribalenie redukcie z USB-C na 3,5 mm audio jack. Slúchadlá tu však bohužiaľ nie sú.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: Detail na fotoaparát

Dizajnovo ide o veľmi podobné zariadenie (takmer totožné) s Honorom 20. Hlavná zmena je vo farebných prevedeniach. Honor sa na predstavení chválil špeciálnym povrchom, ktorý dokáže efektívne odrážať svetlo, čo vytvára oku lahodiace efekty. A mal pravdu. Vyzerá to výborne. Vlastne až dovtedy, kým sa smartfónu nedotknete. Vedľajším efektom tohto vyhotovenia sú všadeprítomné odtlačky prstov.

Bez výrezu, avšak s “dierou”

Výrobca nešetril ani prémiovými materiálmi, akými sú sklo a kov. Predná aj zadná strana sú sklenené, rám zase kovový. Pri vlajkových lodiach klasika. Páči sa mi zadná strana. Hlavne oblasť fotoaparátu, ktorá dáva tušiť, že pôjde o kvalitný fotomobil. Spredu je to klasika. Bezrámikový displej bez výrezu, avšak s dierou v ľavej hornej časti. Osobne mi diera prekáža menej ako výrez, no najradšej by som bol, keby displej nerušilo nič.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: Selfie fotoaparát v displeji

Zaoblenie zadnej strany je veľmi decentné, no pri úchope značne pomáha. Nemám pocit, akoby mi išiel každú chvíľu vypadnúť z ruky. Pri menších ženských rukách to síce môže byť trochu problém, no medzi vlajkovými loďami ide skôr o kompaktnejšie zariadenie. S hmotnosťou 182 gramov sa nový Honor 20 Pro pravdepodobne nezaradí medzi ľahkú váhu, no v ruke to až tak cítiť nie je. Aby som nezostal nič dlžný, rozmery sú 154,6 x 74 x 8,4 mm.

Rýchle odomykanie pomocou skeneru odtlačkov prstov

Skener odtlačkov prstov sa nachádza priamo v tlačidle uzamykania. Je spoľahlivý a bleskovo rýchly. Toto umiestnenie mi vyhovuje viac, ako umiestnenie v displeji, s ktorým nemám veľmi dobrú skúsenosti. Pokiaľ výrobcovia nedoriešia rýchlosť a spoľahlivosť odomykania, budem zástancom klasických skenerov na boku alebo vzadu.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: Skener odtlačkov prstov na pravom boku

Slot na dve SIM karty sa nachádza v ľavej strane zariadenia. Pamäťovú kartu doň však nevložíte. Spodná strana je klasická, nájdete tu USB-C konektor a mriežku reproduktoru. Audio jack tu bohužiaľ nie je. Pri držaní v ruke mi príde v porovnaní s Honorom 20 verzia Pro o trochu hodnotnejšia, aj keď z diaľky by sa mohlo zdať, že ide o navlas rovnaké zariadenia.

Trochu nepríjemnou vecou je, že spodná strana zadného krytu nedolieha k zariadeniu tak, ako by mala. Telefón nespadol ani nič podobné, všimol som si to už v prvý deň testovania. Pravdepodobne ide o výrobnú vadu. Ja som si to všimol náhodou pri fotografovaní. Nie je to nič veľké, ale zamrzí.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
1.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+