MojAndroid

Ak niekto prechádza zo starého Android smartfónu na nový, tak určite ocení jednoduchú možnosť prenosu svojich dát medzi týmito zariadeniami. Momentálne máte v systéme Android na výber tri možnosti na presun údajov zo starého zariadenia do nového. Podľa portálu AndroidAuthority chystá teraz Google pridať novú možnosť.

Nová možnosť spojí dve predošlé

V súčasnosti môžete svoje aplikácie a údaje skopírovať na nový Android smartfón pripojením kompatibilného kábla, cez Wi-Fi pripojenie alebo obnovením zálohy starého smartfónu cez službu Google One. Teraz chce Google spojiť dve z týchto možností, aby poskytol rýchlejší prenos dát.

Špeciálny kód:

<code>&lt;string name=”transferring_fragment_usb_and_wifi_transferring_title”&gt;Copying using cable
and Wi-Fi for fastest speed&lt;/string&gt;

&lt;string name=”transferring_fragment_usb_suggestion_title”&gt;Want to speed things up?&lt;/string&gt;</code>

Leaker AssembleDebug si totiž všimol kód súvisiaci s novou metódou prenosu údajov v aplikácii Google Data Restore Tool verzie 1.0.624892571. Nová metóda je v kóde, ktorý môžete vidieť vyššie, nazvaná “MultiTransportD2dTransport“. V skratke má táto nová možnosť prenosu dát fungovať pomocou oboch typov pripojení súčasne – Wi-Fi a aj kábla. Tým by sa mal výrazne urýchliť prenos dát.

Nutnosti obnovenia továrenských nastavení odzvoní

To však nemá byť jediné nové vylepšenie. Google má priniesť aj možnosť nazvanú „Obnoviť kedykoľvek“. V súčasnosti nemôžete obnoviť dáta bez obnovenia továrenských nastavení a spustenia prenosu od samého začiatku. Vďaka novej možnosti sa budú dať kedykoľvek získať dáta zo starého zariadenia bez potreby obnovenia továrenských nastavení.

Google obnovenie dát
Nová možnosť | Zdroj: AndroidAuthority.com

Nová možnosť “Obnoviť kedykoľvek“ bude mať určité obmedzenia. Údaje budete môcť kopírovať iba zo zariadenia, ktoré ste už predtým použili na ich kopírovanie. V opačnom prípade budete musieť vymazať všetky údaje v novom smartfóne. Údaje, ktoré skopírujete, sa zlúčia s údajmi na vašom aktuálnom zariadení. A ak ste zmenili nastavenia, tak sa zmeny neprepíšu.

Náš tip
Môžete váš smartfón ponoriť do vody? Vysvetľujeme, čo znamenajú skratky odolnosti
9.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+