MojAndroid

Spoločnosť Amazfit uviedla na svojich oficiálnych stránkach ďalšiu generáciu smart hodiniek série BIP. Podobne ako predošlá generácia majú aj Amazfit BIP 5 Unity dizajn podobný najpredávanejším smart hodinkám Apple Watch, ale na rozdiel od nich podstatne nižšiu cenu.

Hodinky ponúknu aj hlasového asistenta

Novinka má na prednej strane tela 1,91-palcový LCD displej s rozlíšením 320 × 380 pixelov, 2,5D tvrdeným sklom a úpravou proti odtlačkom prstov. Displej je možné upraviť širokým výberom viac ako 100 ciferníkov. Meranie zdravotných funkcií zabezpečí biometrický senzor BioTracker 3 PPG s 24-hodinovým monitorovaním srdcovej frekvencie, SpO2 a stresu.

Amazfit Bip 5 Unity
Ciferníky | Zdroj: amazfit.com

Pre športovcov je tu viac ako 120 športových režimov a odolnosť voči prachu a vode certifikácie IP68. GPS bohužiaľ hodinkám chýba. Podporujú však volanie cez Bluetooth 5.2 pomocou vstavaného mikrofónu a reproduktoru. K dispozícii je aj online hlasový asistent Amazon Alexa a viac ako 70 miniaplikácií na stiahnutie v rámci systému Zepp OS 3.0.

Amazfit Bip 5 Unity
Funkcie hodiniek | Zdroj: amazfit.com

Ten má väčšinu bežných funkcií ako pripomenutie kalendára, upozornenie na dlhšiu fyzickú nečinnosť používateľa a notifikácie hovorov alebo aplikácií z pripojeného smartfónu. Samozrejme sa dá cez hodinky ovládať aj hudba a fotoaparát v smartfóne. Samotné hodinky vážia bez remienka iba 24 gramov, takže ich pri nosení používateľ ani necíti.

Potešia výdržou a cenou

Rozmery tela hodiniek sú 45,8 × 37,08 × 10 milimetrov. Batéria s kapacitou 300 mAh poskytne výdrž až 11 dní pri bežnom používaní, až 5 dní pri intenzívnom používaní a až 26 dní v režime šetrenia batérie. Amazfit Bip 5 Unity sa predávajú v čiernej, bielej a ružovej farbe za cenu v prepočte 80 eur. Zatiaľ sú dostupné v Indii, odkiaľ sa neskôr dostanú na ďalšie trhy.

Náš tip
Google Mapy dostanú nové AR funkcie

 

 

19.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+