MojAndroid

Google začiatkom februára spustil nový spoplatnený projekt s názvom Google One AI Premium. Odoberateľom sa po jeho zakúpení odomknú všetky dostupné funkcie umelej inteligencie Gemini. Podľa informácií z portálu 9TO5Google spoločnosť pridala nové nástroje do všetkých Google aplikácií.

Google One AI Premium a jeho nové funkcie

Nové funkcie plateného balíčka sú určené najmä pre tých používateľov, ktorí s nimi pravidelne pracujú a potrebujú súčasne vykonávať aj niekoľko činností. Hlavnou výhodou je, že predplatitelia môžu kombinovať funkcie aplikácií bez ich prepínania a vytvárania ďalších kariet v prehliadači.

Gmail - nástroje na úpravu textu
Gmail – nástroje na úpravu textu | Zdroj: 9TO5Google.com

Základnou činnosťou umelej inteligencie je pomáhať s písaním mailových správ. Po otvorení bočného panelu sa zobrazí riadok, v ktorom si môžu používatelia určiť tému a detaily obsiahnuté vo vygenerovanom texte. Gemini však obsahuje aj množstvo ďalších užitočných nástrojov. Medzi nich patrí aj nástroj na formálnu úpravu textu, jeho skrátenie, či opätovné vygenerovanie.

V aplikácii Google Dokumentov je okrem pomocnej funkcie na generovanie textu po kliknutí pravým tlačidlom myši dostupný aj nástroj na rýchlu sumarizáciu textu alebo vytvorenie odrážok. Zaujímavosťou je, že okno v spodnej časti ponúka aj vlastnú možnosť interpretácie textu, pomocou ktorej ho môže umelá inteligencia napísať aj ako báseň.

Google Meet - nástroje
Google Meet – nástroje | Zdroj: 9TO5Google.com

Medzi možnosťami na úpravu a spracovanie textu sa nachádza aj funkcia Proofread, ktorá skontroluje vami napísaný text a dokonca navrhne aj nové spôsoby, ako ho vylepšiť pomocou výmeny niektorých slov. V aplikácii na tvorby prezentácií vám umelá inteligencia dokáže vytvoriť vlastný obrázok, ktorého dizajn si upravíte vlastnými slovami pri zadávaní špecifikácií obrázku.

Spoločnosť nezabudla ani na aplikáciu s tabuľkami, kde po novom existuje nástroj na lepšiu a priehľadnejšiu organizáciu údajov a riadkov v tabuľkách. Na skvalitnenie online hovorov vykonávaných aplikáciou Google Meet, si používatelia môžu upraviť kvalitu obrazu, jeho jas a farby alebo dokonca zvýšiť frekvenciu zvuku.

Google One AI Premium
Google One AI Premium – skúšobná verzia

Aktualizovaný balíček Google One AI Premium s novými nástrojmi je dostupný od 21. februára 2024. Okrem vylepšenej verzie umelej inteligencie je v balíčku zahrnutý aj 2 TB úložný priestor. Spoločnosť Google aktuálne ponúka dvojmesačnú bezplatnú skúšobnú verziu, no po jej uplynutí bude cena balíčku 21,99 € za mesiac.

Náš tip
Celebrity často používajú iPhone, niektorí miliardári sú však fanúšikmi Androidu
23.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+