MojAndroid

Ešte minulý rok sme vás informovali o tom, že Huawei predstavil svoj nový obchod s aplikáciami. Malo ísť o zoznam prémiových aplikácií z obchodu Play, ktoré majú štyri a viac hviezdičiek. Do obchodu sa tak majú dostať iba tie najlepšie tituly a obchod má tiež slúžiť ako nástroj na ich objavovanie. Jedným z prvých partnerov Huawei v tomto smere je slovenská navigácia Sygic, ktorá v obchode figuruje ako jedna z najlepšie hodnotených. Huawei však až teraz oficiálne spustil svoj obchod v celom svete, aj keď zatiaľ iba na hŕstke zariadení.

P20 teraz, ostatné modely neskôr

Aplikácia s názvom AppGallery je už predinštalovaná na zariadeniach Huawei P20 a P20 Pro a do leta by sa mala dostať aj na ostatné zariadenia Huawei a Honor. My sme aplikáciu otestovali na Huawei P20 Pro a fungovala bez akýchkoľvek problémov. Ak patríte medzi dlhoročných používateľov Android zariadení, v rebríčkoch najlepších aplikácií nájdete zrejme iba tituly, ktoré veľmi dobre poznáte.

Potom sú tu ale rôzne zoznamy s odporúčaniami, kde už nájdete skutočne zaujímavé aplikácie. Keďže všetky tituly majú v obchode Play hodnotenie aspoň 4 hviezdičky, máte istotu, že si neinštalujete úplne nepoužiteľnú aplikáciu. Ide tak o akýsi filter lepších aplikácií, ktorý vám umožní objavovať nové alebo doposiaľ nepreskúmané tituly, ktoré stoja za vyskúšanie.

Sygic hneď s dvomi titulmi

Okrem navigácie Sygic GPS potom nájdete v obchode aj obľúbenú aplikáciu Fuelio, ktorá vám ušetrí peniaze pri tankovaní na cestách. Hoci prítomnosť aplikácií od Sygic v obchode AppGallery bola oznámená už vlani, až teraz si novinku môžu otestovať používatelia po celom svete.

5.4.2018
Zdroj: Huawei via Android Community, Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+