MojAndroid

Priznám sa, že testovaniu nového Huawei P40 Pro som sa potešil. Opäť ma zaujímalo, kam sa výrobca posunul v kvalite fotoaparátov. Zvedavý som bol aj na nový dizajn a hlavne na to, ako dokážem prežiť bez služieb Google. Zaujalo ma tiež matné prevedenie zadnej strany, keďže patrím asi medzi najväčších odporcov odtlačkov prstov. Takže aký je Huawei P40 Pro? Dokáže si obhájiť svoju cenu?Obsah recenzie:

Huawei P40 Pro v slovenských eshopoch:

hej sk affiliate Huawei P40 Pro
datart affiliate Huawei P40 Pro
alza affiliate Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro: Rozbalenie a prvé zoznámenie

Huawei P40 Pro – Unboxing

Zveřejnil(a) MojAndroid.sk dne Čtvrtek 2. dubna 2020

Obsah balenia:

 • Krabica
 • Nabíjačka – 40 W
 • USB-A USB-C kábel
 • Nástroj na vyberanie SIM karty
 • Ochranný obal

Kvalita spracovania na najvyššej úrovni

Už pri prvom kontakte sa mi novinka zapáčila. Naozaj, dizajnovo má čo ponúknuť. Kombinácia kvalitných materiálov a nadštandardnej hmotnosti spolu so zaoblením displeja na všetkých štyroch stranách vyzerá dobre a rovnako dobrý je aj pocit z držania. Vzhľadom na veľkosť displeja je telo príjemne úzke a v ruke sa drží celkom dobre. Samozrejme v rámci možností, ovládanie dvomi rukami je pohodlnejšie.

Huawei P40 Pro zadna matna strana

 • Rozmery: 158,2 x 72,6 x 9 mm
 • Hmotnosť: 209 gramov

Začnem zadnou stranou. Tá je podľa mňa najkrajšia spomedzi všetkých aktuálnych smartfónov. Huawei konečne prišiel na to, že matná povrchová úprava je skvelým riešením. Nezachytáva odtlačky prstov. V kombinácii so svetlými farbami a veľkou vystupujúcou časťou fotoaparátu vyzerá zadná strana nádherne. Konečne, na toto som čakal. Samsung, Xiaomi a ostatní, ste na rade. Dokázal to Apple, dokázal to Huawei.

Huawei P40 Pro fotoaparat

Nevýhodou vystupujúceho fotoaparátu je jeho náchylnosť na poškriabanie. A tiež sa na stole statočne celé zariadenie kýve. Nevadí, dizajn je aj tak skvelý. Dosť bolo rozkoše, prechádzam na prednú stranu. Okrem veľkého displeja ma hneď na prvý pohľad upútal obrovský výrez. V ňom sa síce nachádza iba jeden fotoaparát, ostatné miesto je obsadené senzormi, ktoré pomáhajú pri odblokovaní smartfónu pomocou tváre. Takto veľká “diera” v displeji určite nevyzerá dobre.

Pravej vlajkovej lodi samozrejme nesmie chýbať vodoodolnosť, nechýba ani tu. Konkrétne ide o certifikáciu IP68. Rozmiestnenie hardvérových tlačidiel je ideálne. Všetky sa nachádzajú na pravej strane. Je tu tlačidlo napájania, nad ktorým je umiestnené dvojtlačidlo ovládania hlasitosti. Chválim ich zdvih aj odozvu, fungujú výborne. Ľavá strana je prázdna, hore sa nachádza infračervený port a dole výrobca umiestnil USB-C konektor spolu s reproduktorom a slotom na SIM kartu (pamäťovú kartu).

Odomykanie: Skvelé a frustrujúce zároveň

Pre mňa osobne je kvalita odomykania a jeho presnosť jednou z najdôležitejších vlastností každého dobrého smartfónu. Je to činnosť, ktorú robím niekoľkokrát denne a očakávam stopercentnú funkčnosť. Začnem teda pre mňa najväčšou slabinou tohto vydareného smartfónu.

Skener odtlačkov prstov, ktorý je integrovaný do displeja, by mohol byť podstatne lepší. Mám pocit, že funguje tak, ako sa vyspí. Bol dokonca deň, kedy mi nefungoval vôbec. Nepomohol reštart zariadenia a ani niekoľkonásobné vymazávanie a pridávanie odtlačku prsta.

Huawei P40 Pro snimac odtlackov prstov

Potom sa vyspal dobre a fungoval štandardne. Myslel som si, že je niečo zlé na mojom prste, no nebolo. K dispozícii mám aj Samsung Galaxy S20+, ktorého skener odtlačkov fungoval vždy na 100 % a zariadenie odomkol na prvýkrát. Neviem čo sa stalo, možno ide o nejaký softvérový problém, čo sa časom vyrieši.

Ide to aj tvárou

Odomykanie tvárou je už ale iná káva. Novému Huawei P40 Pro vďaka tomu dokážem odpustiť aj väčšiu “dieru” v displeji. Nachádzajú sa v nej všetky potrebné snímače, ktoré spolupracujú a zabezpečujú kvalitné, rýchle, bezpečné a bezproblémové odomykanie.

Huawei P40 Pro odomykanie tvarou

Z odomykania pomocou tváre som doslova nadšený. Funguje aj v úplnej tme a ani raz sa mi nestalo, že by zariadenie moju tvár nerozoznalo. Kvalitu odomykania by som prirovnal k riešeniu konkurenčného Applu. Po odomknutí si môžete vybrať či zostanete na zamykacej obrazovke alebo sa dostanete priamo na tú domovskú.

Pokročilá technológia umiestnená v časti selfie fotoaparátu tiež umožňuje ovládanie gestami bez toho, aby ste sa smartfónu dotkli. Huawei túto funkciu nazval “Vzdušné gestá”. Stačí nad snímačom podržať ruku, zariadenie ju rozpozná a na displeji sa zobrazí malá ikona ruky, čo indikuje aktiváciu funkcie. Takto je možné napríklad posúvať obsah, ktorý sa zobrazuje na displeji. V praxi to veľmi použiteľné nie je. Teda aspoň pre mňa.

Huawei P40 Pro vzdusne gesta

Odomykanie tvárou je také návykové, že som skener odtlačkov prstov takmer nepoužíval. Avšak využitie som predsalen našiel. Počas pobytu vonku s rúškom na tvári je logické, že ma zariadenie nerozpoznalo. Tu nastúpil skener odtlačkov. Škoda, že nefunguje bezchybne.

Displej patrí medzi aktuálnu špičku

Skvelé pozorovacie uhly, výborné farby, parádna čitateľnosť na priamom slnku a 90 Hz frekvencia. Čo viac si priať? Áno, displej nového Huawei P40 Pro je proste nádherný.

S uhlopriečkou 6,58” patrí medzi tie väčšie, rozlíšenie je skôr priemerné – 2640 x 1200 pixelov. Úprimne, viac ani nepotrebujem. Výsledná hustota 441 pixelov na palec je absolútne dostatočná. Čo displej činí zaujímavým, je jeho zahnutie k okrajom. Nejde pritom len o ľavú a pravú stranu, ale aj o spodnú a vrchnú časť. Vyzerá to naozaj dobre.

Netrpí tým ale pohodlie používania? V minulosti som napríklad Samsung kritizoval za zahnuté displeje. Vyzerá to dobre, ale je to nepraktické. Zahnutie je v tomto prípade ešte výraznejšie. Avšak výhodou je, že sa nachádza len na malej časti displeja a nezasahuje hlboko. Výsledkom je atraktívny efekt zahnutia, pričom používateľské pohodlie netrpí. 

Zahnutie v hornej a dolnej časti je skôr kozmetické. Zahnutý je skôr len rám nad a pod displejom, no vyzerá to tak, že je zahnutý aj samotný displej. Opäť tu platí, že to vyzerá veľmi dobre a používateľské pohodlie tým vôbec netrpí.

Huawei P40 Pro vyrez

Celistvosť OLED displeja narúša v hornej ľavej časti výrazný výrez pre selfie fotoaparát a pokročilé snímače odomykania. Je to vec, ktorá mi na displeji prekáža najviac. Avšak vďaka skvelému a spoľahlivému odomykanie to môžem novinke odpustiť. To ale nemusí byť prípad každého používateľa.

Široké možnosti prispôsobenia

Ak by vám z nejakého dôvodu nesedelo farebné podanie displeja, k dispozícii sú široké možnosti jeho nastavenia. Chýbať samozrejme nesmie ani nočný režim. Huawei P40 Pro si vie rozlíšenie displeja upravovať na základe toho, čo s ním akurát robím, čím šetrí batériu.

Huawei P40 Pro selfie fotoaparat vyrez

Dôležitou súčasťou je aj Always On režim. Vďaka nemu dokáže zariadenie neustále zobrazovať aktuálny čas a notifikácie, aj keď je zablokované. A to s minimálnym dopadom na výdrž batérie (cca 1 percento za hodinu). Režim vždy zapnutého displeja je možné naplánovať na vami určený čas. Možností jeho úprav veľa nie je, prakticky si môžete zmeniť len štýl hodín.

Výkon: Benchmarky netrhá, no sila mu nechýba

Huawei už tradične ponúka vo svojich smartfónoch svoj vlastný čipset. Huawei P40 Pro je osadený tým najvýkonnejším z dielne výrobcu. HiSilicon Kirin 990 5G je vyrobený 7 nm výrobnou technológiou. Je poriadne výkonný a aj úsporný.

V porovnaní s aktuálnou špičkou, čipseto Qualcomm Snapdragon 865, v hrubom výkone zaostáva. V praxi je to ale úplne jedno. Na výkone to nemáte šancu spoznať. Všetko je absolútne plynulé, žiadne sekanie sa nekoná.

Hry zvláda novinka s nadhľadom a výkonovou rezervou. Problémom nie sú ani najnáročnejšie tituly, dokonca ani dlhšie hranie. Veľmi príjemne som bol prekvapený z teplôt. Mám pocit, že smartfón sa absolútne nezahrieva.

Huawei P40 Pro PUBG

V tomto smere teda nevidím žiadne kompromisy, a to aj napriek tomu, že v hrubom výkone je tento čipset prekonaný. Pozitívne hodnotím hlavne jeho optimalizáciu a bleskové reakcie systému.

Dostatok pamäte

Čo sa pamäte týka, v základe je k dispozícii 256 GB úložného priestoru. To bude väčšine používateľov stačiť. K dispozícii je aj slot na špeciálny typ pamäťových kariet, ktorý vyvinul samotný Huawei – Nano Memory. Zariadenie zvládne kartu s maximálnou veľkosťou 256 GB, no použije na to slot na SIM kartu, ktorý je zdieľaný.

Prejdem viac na reálne hodnoty. Appka CPU-Z ukazuje, že po nainštalovaní všetkých aplikácií a po tom, ako som urobil niekoľko fotiek a krátkych videí, mám ešte cez 212 GB voľného miesta. To je celkom slušné.Huawei p40 pro pamat

Operačná pamäť je 8 GB. Je to dosť na to, aby som nezaregistroval žiadny problém s multitaskingom. Je síce známe, že Huawei zvoli cestu agresívnejšieho zatvárania nevyužívaných aplikácií, ale v konečnom dôsledku si používateľ pomalšie opätovné spúšťanie aplikácií nevšimne. Appky sa zapínajú naozaj rýchlo. S ich padaním problém tiež nebol.

Huawei P40 Pro pamatSystém je nastavený tak, aby mal počas bežného používania rezervu približne 2 GB. Pokiaľ spustíte nejakú hru či budete robiť činnosť, ktorá je na RAM náročnejšia, samozrejme sa uvoľní a je ihneď k dispozícii.

Systém: Aký je život s Huawei P40 Pro bez Googlu?

V tejto časti sa pokúsim zhrnúť všetko to, čo som sa počas testovania o Huawei P40 Pro naučil a ako som riešil absenciu obchodu Google Play a tiež Google služieb. Hneď na úvod musím povedať, že to až také hrozné nie je. Samozrejme, narazil som aj na problémy, kvôli ktorým by som smartfón bez Google služieb používať nemohol.

Začnem tým pozitívnym. Aplikácia AppGallery sa neustále zdokonaľuje a aplikácie naozaj pribúdajú veľmi rýchlo. V porovnaní s Google Play ich je síce len hŕstka, no minimálne polovicu z tých, ktoré používam, som tu našiel.

Huawei P40 Pro notifikacna lista

Problémom môžu byť lokálne aplikácie, ktorých je naozaj málo. Napríklad svoju aplikáciu majú v AppGallery len tri slovenské banky. Klienti ostatných bánk majú jednoducho smolu. Zatiaľ. 

Najväčší problém vidím v tom, že sa mi cez Google služby nesynchronizujú kontakty a kalendár. To sa bohužiaľ obísť nedá. Tiež neviem prežiť to, že nefunguje ani Google Pay.  Napríklad také Google Mapy fungujú bez problémov, len sa do nich neviem prihlásiť. Aj napriek tomu navigácia, aktuálna premávka a všetko ostatné funguje.

Huawei AppGallery
Takto vyzerá domovská obrazovka v AppGallery

APKPure ako skvelá alternatíva k AppGallery

Funguje napríklad aj Waze, a to bez problémov aj s prihlásením cez Facebook. Aplikáciu Google Fotky som nainštaloval, no ani sa nezapla. Gallery Go (tiež od Googlu) funguje bez problémov. Tieto appky som samozrejme v AppGallery nenašiel. Stiahol som si šikovnú aplikáciu APKPure, kde je aplikácií podstatne viac. A väčšina z nich funguje. Takto som stiahol napríklad aj Messenger, Instagram a podobne.

Huawei P40 Pro Gmail google fotky
Gmail a Google Fotky nie je možné spustiť vôbec, objaví sa takáto hláška

Počas používania Huawei P40 Pro som zistil, že existujú aj alternatívy. Síce som o nich vedel, no neprikladal som im takmer žiadnu váhu. Aplikácia Gmail ako taká pracovať nebude. Nainštaloval som svoju obľúbenú appku BlueMail, do ktorej som vložil Google konto, funkčnosť bezproblémová.

Problém je aj s appkou YouTube, tú som do mobilu nedostal. Jedinou alternatívou zostáva používať webové rozhranie. YouTube Music som spustil (je dokonca v AppGallery), no prihlásiť som sa nevedel. Spotify funguje bez problémov. Náhradu budete musieť hľadať aj za prehliadač Chrome. Našťastie na trhu existuje viacero kvalitných alternatív.

Sú tu aj slovenské aplikácie

Čo sa slovenských aplikácií týka, nie je to až také zlé. V AppGallery sa nachádzajú aplikácie operátorov Orange a O2. Ďalej je tu aplikácia Alzy či Tesco. Z bankových aplikácií môžeme v AppGallery nájsť ČSOB SmartBanking, aplikáciu OTP banky a VÚB Mobil Banking.

Huawei P40 Pro multitasking

Keby som mal absenciu Google služieb zhrnúť, je to lepšie, ako som čakal. No aj napriek tomu to určite dobré nie je. Ak patríte medzi tých, ktorí vo svojom mobile nepoužívajú aplikácie bánk, Google Pay, kontakty a kalendár si s Googlom nesynchronizujú, na väčší problém by ste kvôli absencii služieb Google nemali naraziť. Ale ak máte svoje kontakty uložené na Googli a kalendár naozaj používate, rovnako aj platby mobilom, tento smartfón určite neodporúčam.

Inak je systém klasický, aký poznáme od Huawei. Nechýba tmavý režim a ani modernejšie prostredie, ktoré prišlo s Androidom 10 a EMUI 10. Nechýba ani pohodlné ovládanie gestami.

Multimédiá, zvuk a konektivita: Len jeden reproduktor, no kvalita mu nechýba

Multimediálna výbava je veľmi slušná. Základom je vysoký výkon a pekný displej. Neoddeliteľnou súčasťou je samozrejme aj zvukový prejav. Huawei P40 Pro je jedným najlepšie hrajúcich smartfónov s jedným reproduktorom na trhu.

Huawei P40 Pro USB-C

Maximálna hlasitosť je doslova brutálna a kvalita zvuku patrí k tým najlepším. Je obrovskou škodou, že Huawei nepribalil aj druhý reproduktor. Pri sledovaní filmov či hraní hier je stereo efekt na nezaplatenie.

Klasicky tu chýba 3,5 mm audio jack, ale s tým som sa už akosi zmieril. Zariadení s audio jackom bude stále len ubúdať. Našťastie sú na trhu kvalitné Bluetooth slúchadlá, ktoré hrajú dobre a sú aj pohodlné. Stačí si len správne vybrať.

Huawei P40 Pro prehliadac

V rámci konektivity nemám novinke prakticky čo vyčítať. Podpora všetkých sietí, dokonca aj 5G, je v prípade vlajkovej lode v roku 2020 štandardom. Nechýba Wi-Fi, Bluetooth a všetko podstatné. Je tu aj NFC, no na platby cez Google Pay ho bohužiaľ využiť nemôžem. Čerešničkou na torte je prítomnosť infračerveného portu, ktorý v spojení s dobrou aplikáciou poslúži ako univerzálny ovládač.

Huawei P40 Pro a jeho fotoaparát: Lepšie to už nejde

Každoročne sa tešíme na to, čo nám najväčší svetoví výrobcovia na poli fotoaparátov dokážu ponúknuť. Ani rok 2020 nebol iným. Svoje tromfy najskôr predviedol Samsung, teraz je čas na Huawei.

Huawei P40 Pro fotoaparat

Ako každý rok, tak aj tento patria vlajkové lode medzi to najlepšie, čo si môžeme na poli mobilnej fotografie kúpiť. Huawei P40 Pro si právom zaslúži patriť do tejto “smotánky”. V teste DxOMark sa umiestnil na prvom mieste.

TIP: Hľadáte kvalitný fotomobil? Určite neprehliadnite výber najlepších fotomobilov, ktoré si môžete kúpiť na našom trhu.

K dispozícii sú nasledovné snímače:

 • Hlavný: 50 MP, f/1:9, 2.44 µm, OIS
 • Periskopický: 12 MP, f/3.4, OIS, 5x optkcé priblíženie
 • Ultra-širokokuhlý: 40 MP, f/1.8
 • ToF

Najväčším vylepšením si prešiel hlavný snímač. Jeho rozlíšenie síce neatakuje vrchné priečky, no dôležitejšia je veľkosť snímača. Ten je absolútne najväčší spomedzi všetkých smartfónov. Ani Samsung Galaxy S20 Ultra so 108 MP rozlíšením neponúka taký veľký snímač. Veľkosť pixelu je neuveriteľných 2.44 µm. 

Huawei P40 Pro fotografovanie

To so sebou prináša viacero výhod, ale aj jednu nevýhodu. V noci dokáže snímač zachytiť podstatne viac svetla ako konkurencia a nočné fotky prakticky nemajú konkurenciu. Najvýraznejší rozdiel oproti ostatným je v prípade klasický záberov bez aktivovaného nočného režimu. A to doslova priepastný.

Ďalšou výhodou je, že takto veľký snímač zabezpečí veľmi slušné prirodzené rozmazanie pozadia. S týmto sa spája aj nevýhoda. Pokiaľ fotografujete blízke objekty, nejaká ich časť nemusí byť zaostrená.

Kvalite fotografií celkovo nemá veľmi čo vyčítať. Cez deň ponúkajú dostatok detailov, výborný dynamický rozsah a veľmi slušné farby. V noci doslova nemajú konkurenciu. Jedným z lákadiel novinky je aj periskopický objektív s päťnásobným optickým a desaťnásobným hybridným priblížením. Huawei P40 Pro robí asi najkrajšie priblížené fotky zo všetkých modelov, ktoré som mal možnosť otestovať. Samozrejme že 50 násobné priblíženie už bohviečo nie je, no do tých 10x si zoom veľmi pochvaľujem.

Baví ma aj selfie fotoaparát. Ten disponuje rozlíšením 32 megapixelov a svetelnosťou f/2.2. Poteší aj prítomnosť automatického zaostrovania. Dokáže tiež natáčať videá až v 4K rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu a aj efektne rozostriť pozadia. Ponúka efektné rozmazanie pozadia a v ponuke sú aj špeciálne efekty.

Video: Poteší stabilizáciou a aj kvalitou

Video je možné natáčať maximálne v 4K rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu. Ponúka veľmi slušnú stabilizáciu, obľúbil som si najmä FHD video pri 30 snímkach za sekundu, ktoré je menej náročné na pamäť, je v ňom možné prepínať medzi objektívmi a stabilizácia obrazu je v tomto režime asi najlepšia. Už samozrejmosťou je super-spomalené video, kedy zariadenie čaká na pohyb v štvorci, ktorého polohu si môžem upraviť.

Ukážkové fotografie v recenzii sú kvôli veľkosti upravené a ich rozlíšenie je znížené. Ak máte záujem vidieť fotky v pôvodom rozlíšení bez úprav, môžete si ich stiahnuť tu.

Batéria: Výborná výdrž a rýchle nabíjanie

Huawei už dlhšie vo svojich vlajkových lodiach ponúka dostatočne silné batérie. P40 Pro dostal akumulátor s kapacitou 4200 mAh. Rekordy v kapacite síce netrhá, no nie je to ani málo. Samotná veľkosť batérie ešte nemusí znamenať, že smartfón vydrží viac alebo menej. Dôležité sú aj ostatné parametre.

V tomto prípade ide o úsporný OLED displej, výkonný a úsporný procesor a tiež optimalizácia systému. Tú má Huawei zvládnutú na jednotku. Zaváži aj agresívnejší manažment operačnej pamäte. Keď toto všetko spočítam, dostávam smartfón, na ktorého výdrž sa môžem spoľahnúť.

Huawei P40 Pro nabijanie konektor

Pri nastavení displeja na frekvenciu 90 Hz, s vloženou SIM kartou s neustálym prístupom k internetu, fotografovaním a všetkým, čo s používaním smartfónu súvisí, mi večer zostalo 38 percent batérie. Podotýkam, že v ten deň som robil aj testovacie fotografie, takže smartfón dostal poriadne zabrať.

Ak dávate prednosť výdrži batérie, pravdepodobne zmeníte frekvenciu displeja na štandardných 60 Hz. Obraz síce nebude tak plynulý, no z batérie dostanete ešte viac. Ak k tomu pridám aj zmenu systémovej témy na čiernu, dvojdňová výdrž nebude žiadnym problémom. Samozrejme pri bežnom používaní.

Huawei P40 Pro bateria

Ak sa s Huawei P40 Pro budete nonstop hrať, ručím za to, že celý deň určite vydrží. Celkovo hodnotím výdrž batérie ako veľmi silnú stránku. Určite vydrží viac ako napríklad Samsung Galaxy S20 Ultra s 5000 mAh batériou.

Nabíjanie: Lepšie to snáď ani nemôže byť

V prvom rade musím spomenúť, že používateľ má k dispozícii všetky aktuálne možnosti nabíjania smartfónu. Huawei P40 Pro je možné nabiť klasicky – káblom, no pôjde to aj bezdrôtovo. Čerešničkou na torte je reverzné bezdrôtové nabíjanie.

To ale nie  je všetko. Káblom sa toto zariadenie nabije výkonom až 40 W. Kompatibilná nabíjačka sa navyše nachádza v balení, netreba ju dokupovať. Samusng, Apple? A čo vy? Takto sa to má robiť. Áno, aj Samsung aj Apple síce rýchle nabíjačky v balení majú, no Samsung len tú s výkonom 25 W, Apple zase len pri modeloch 11 Pro a 11 Pro Max. Klasický iPhone 11 je stále dodávaný s extrémne pomalou 5 W nabíjačkou.

Tip: Rýchlosť nabíjania všetkých smartfónov, ktoré sme otestovali, zapisujeme do prehľadnej tabuľky rýchlosti nabíjania. Na jej základe si môžete urobiť prehľad o tom, ako rýchlo sa ktorý nabije a porovnať ho s iným modelom.

Huawei P40 Pro sa dokáže bezdrôtovo nabíjať výkonom až 27 W, čo je naozaj poriadne rýchlo. Drvivá väčšina aktuálnych smartfónov takýto výkon nedosahuje ani pri klasickom káblovom nabíjaní. No a ak by ste čakali zníženie výkonu pri reverznom bezdrôtovom nabíjaní, to sa nekoná. K dispozícii je tiež výkon 27 W.

Test rýchlosti nabíjania:

 • 15 min: 41 %
 • 30 min: 75 %
 • 45 min: 94 %
 • 59 min: 100 %

Huawei P40 Pro: Záverečné hodnotenie

Z používania Huawei P40 Pro mám zmiešané pocity. Prevládajú síce tie dobré, no absencia Google služieb to úplne zabíja. Za 999 eur mám hocijakú inú vlajkovú loď s plnou podporu Googlu. Prečo by som si teda mal zvoliť Huawei P40 Pro?

Huawei P40 Pro fotoaparat

Áno, sú veci, ktoré zvláda Huawei excelentne. Fotoaparát patrí medzi absolútnu špičku, v noci prakticky nemá žiadnu konkurenciu. Dizajnovo sa náramne podaril, reproduktor je hlasný, displej parádny, výdrž skvelá.

Aj odomykanie pomocou tváre je dotiahnuté takmer k dokonalosti, hneval ma len skener odtlačkov prstov.  Čo mám teda k Huawei P40 Pro povedať? Je to náramne podarený prístroj. Keby nebolo tej absencie služieb Googlu, stal by sa mojím najobľúbenejším smartfónom.

Huawei P40 Pro vyrez displej

Určite by pomohla aj nižšia cena. Keby som mal dať 1000 eur za nový smartfón, naozaj by som si rozmyslel či ich investujem do zariadenia bez GMS. Používať sa síce Huawei P40 Pro dá celkom pohodlne, no stále tu budú veci, ktoré mi budú chýbať.

Kúpiť či nekúpiť?

Pre koho je Huawei P40 Pro vhodný?

Huawei P40 Pro je vhodný pre používateľov, ktorí očakávajú maximálne kvalitný fotoaparát, neplatia v obchodoch mobilom a svoje kontakty či kalendár si nesynchronizujú s Googlom. Ak tieto spomínané funkcie nepotrebujete, v jeho používaní by vám nemalo prakticky nič prekážať.

Komu Huawei P40 Pro neodporúčam?

Ak svoj smartfón využívate naplno spolu s Google službami, tento model pre vás určite nebude. V prípade, že používate synchronizáciu kalendára a kontaktov s Google účtom či chcete platiť mobilom alebo používať bankovú aplikáciu, Huaweiu P40 Pro sa radšej vyhnite.

Huawei P40 Pro: Konkurencia

Huawei P40 Pro je poriadnou vlajkovou loďou s maximálnym výkonom a skvelým fotoaparátom. Jeho konkurenciou môžu byť len tie najlepšie zariadenia, ktoré sú momentálne na trhu. Tým, ktorí bez služieb Googlu nevedia fungovať, tento smartfón jednoznačne neodporúčam. Nájdu sa ale aj takí, ktorí s tým budú vedieť žiť. V tomto prípade môžem Huawei P40 Pro smelo odporučiť. Vrátim sa ale ku konkurencii.

Samsung Galaxy S20+ displej domovska obrazovka
Samsung Galaxy S20+

Najvážnejšími súpermi budú novinky od Samsungu z radu Galaxy S20. Model Galaxy S20 Ultra je síce o 350 eur drahší, no ponúka služby Google. Za rovnakú cenu – 999 eur je možné zohnať Samsung Galaxy S20+, o stovku lacnejšie vás vyjde štandardná S20. Nové Samsungy majú stereo reproduktory, 120 Hz nezahnuté displeje a podstatne lepší skener odtlačkov prstov. Huawei vedie v nočných fotografiách a ponúka pokročilejšie odomykanie tvárou či subjektívne podarenejší dizajn.


Konkurenciou sú samozrejme aj smartfóny od Apple. Čo sa výčtu funkcií týka, tu Huawei vedie. iPhony to ale kompenzujú systémom, pravidelnými aktualizáciami a dlhoročnou podporou. iPhone 11 Pro dnes kúpite za veľmi podobnú sumu ako testovaný Huawei P40 Pro. Hlavným rozhodujúcim faktorom tak bude operačný systém.


Silnou konkurenciou bude aj nedávno predstavený OnePlus 8 Pro. Spoločnosť OnePlus konečne vo svojom smartfóne ponúka vodeodolnosť a tiež aj bezdrôtové nabíjanie. Keď sa k tomu pridá už tradične skvelý výkon, podarená nadstavba a vylepšené fotoaparáty, je nový OnePlus 8 Pro silným konkurentom každého smartfónu.


8.8

Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro je pravou vlajkovou loďou so všetkým, čo k tomu patrí. Ponúka skvelý fotoaparát, pekný displej, kvalitnú konštrukciu a dostatočný výkon. Páči sa mi aj pokročilé odomykanie pomocou tváre, rýchle nabíjanie a nadštandardná výdrž. Čo naopak nepoteší, je nedotiahnutý snímač odtlačkov prstov, len jeden reproduktor a najmä absencia Google služieb.

zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
90 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
100 %
Fotoaparát

 • Dizajn
 • Batéria a nabíjanie
 • Fotoaparát
 • Infračervený port
 • Kvalitný reproduktor
 • Pokročilé odomykanie tvárou

 • Len moto reproduktor
 • Bez Google služieb
 • Skener odtlačkov prstov občas zaváha
 • Veľký výrez v displeji
17.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+