MojAndroid

Tento rok predstavil juhokórejský výrobca hneď tri vlajkové lode. Popri klasickým modelom Galaxy S20 aj jednu špecialitu s prívlastkom Ultra. A nechá si za ňu poriadne zaplatiť. S cenovkou 1349 eur konkuruje najdrahším iPhonom. Samsung Galaxy S20+ sa mi preto javí ako rozumnejšia voľba, ktorá stojí o 350 eur menej a ponúkne takmer to isté. V niečom je dokonca lepší.Obsah recenzie:

Konštrukcia a Dizajn: To najlepšie od Samsungu

Začnem trochu netradične. A to odtlačkami prstov. Čierna verzia ich doslova priťahuje. Kedy sa konečne výrobcovia poučia? Napríklad nové iPhony majú pekné matné zadné strany, ktoré celkom dobre odolávajú odtlačkom prstov. Aj Huawei včera predstavil nové modely radu P40, ktoré ponúknu matné prevedenie zadnej strany. Samsungu (a ostatným výrobcom) sa zacapkané telefóny asi páčia.

Samsung Galaxy S20+ USB-C konektor

Inak konštrukcia spĺňa tie najprísnejšie kritériá. Všade samé sklo, kvalita spracovania je na najvyššej úrovni. Oproti modelu Ultra sa plusková verzia trochu lepšie drží v ruke a hlavne nie je taká ťažká. S hmotnosťou 186 gramov sa však neradí medzi najľahšie.

 • Rozmery: 161,9 x 73,7 x 7,8 mm
 • Hmotnosť: 186 gramov

Inak ide o klasický veľký smartfón. Pokiaľ by vám bol príliš veľký, výbornou voľbou bude klasická verzia Galaxy S20, ktorú môžem v dnešnej dobe kľudne zaradiť medzi kompaktnejšie zariadenia. Ovládanie S20+ jednou rukou síce možné je, ale vždy keď sa dalo, držal som ho v oboch rukách.

Samsung Galaxy S20+ SIM karta

Samozrejmosťou je vodoodolnosť (IP68). V ruke mám pocit drahého zariadenia, no nie až tak, ako pri S20 Ultra. Na druhú stranu, pre každodenné používanie je Ultra už naozaj príliš veľký a ťažký. Čo sa ochrany týka, predná aj zadná strana sú pokryté ochranným sklom Gorilla Glass 6. generácie.

Samsung Galaxy S20+ displej domovska obrazovka

Zadná strana obsahuje jeden dominantný prvok. Je ním obdĺžnik, ktorý vystupuje nad okolitý povrch. V ňom sa nachádza štvorica objektívov hlavného fotoaparátu. Ochranný obal je v tejto  časti hrubší, takže pri položení na stôl zariadenie ochráni pred prípadnými škrabancami. To isté platí aj pre prednú stranu.

Všetky ovládacie prvky sú umiestnené v pravom boku. Ovládane hlasitosti je riešené klasickým dvojtlačidlom, pod ním sa nachádza zamykacie tlačidlo. Umiestnenie tlačidiel je ideálne a pochváliť musím aj istotu stláčania. V tomto smere nemám žiadne výhrady.

 • Kvalitné hardvérové tlačidlá na správnom mieste
 • Vodoodolnosť IP68

Na vrchnej strane zariadenia si našla miesto zásuvka na dve SIM karty alebo SIM kartu v kombinácii s pamäťovou kartou. Nachádza sa tu aj sekundárny mikrofón. Ľavá strana je prázdna, v tej spodnej už klasicky nájdeme USB-C konektor a hlasný reproduktor. Na 3,5 mm audio jack už miesto nezostalo.

Samsung Galaxy S20+ fotoaparat

V konkurenčnom porovnaní nový Samsung Galaxy S20+ nijako nevyniká. Je to klasický smartfón, ktorý je na prvý pohľad na nerozoznanie od tých ostatných. Samozrejme myslím vlajkové lode. V dnešnom smartfónovom svete je naozaj náročné nejako sa odlíšiť. Ale kvalitu konštrukcie jednoznačne chválim.

Možnosti odomykania: Ide to ultrasonicky aj tvárou

Všetky výhody a nevýhody odomykania ultrasonickým skenerom odtlačkov prstov som prakticky zhrnul v recenzii Samsungu Galaxy S20 Ultra. Najväčšou nevýhodou tohto riešenia je, že (väčšinou) nefunguje po aplikácii ochranného tvrdeného skla. Na trhu sú aj také sklá, ktoré obsahujú dieru, no nevyzerá to najlepšie.

Zohnať sa dajú aj špeciálne tvrdené sklá, s ktorými bude skener fungovať normálne. Prípadne dobrým riešením je aj aplikácia ochrannej fólie. Vhod môže prísť aj tá predinštalovaná, cez ktorú funguje skener bezproblémovo.

Samsung Galaxy S20+ skener odtlackov prstov

Samotná rýchlosť odomykania je veľmi dobrá, aj keď nie najrýchlejšia. Viac oceňujem presnosť. Skener funguje aj s mokrými rukami. Trochu mi vadí, že jeho plocha je malá, takže sa musíte dobre trafiť.

Qualcomm ešte koncom minulého roka predstavil druhú generáciu ultrasonického skeneru a dúfal som, že práve tento sa dostane do nových vlajkových lodí od Samsungu. Jeho hlavnou výhodou je až 17x väčšia plocha odomykania.

Odporúčam venovať čas pridávaniu odtlačku prsta. Oproti konkurencii je tento úkon výrazne pomalší. Buďte precízni a zariadenie sa vám odvďačí vysokou presnosťou.

Pokiaľ má smartfón kvalitný skener odtlačkov prstov, na ktorý sa môžem spoľahnúť, odomykanie tvárou nepoužívam vôbec. Takže ani pri Galaxy S10+ som ho nepoužíval. To ale neznamená, že som ho neotestoval.

Samsung Galaxy S20+ odomykanie

Na výber máte z dvoch úrovní zabezpečenia/rýchlosti odomykania. Rýchlejšie odomykanie je samozrejme menej bezpečné ako to pomalšie. Poteší možnosť zvoliť si či po odomknutí zariadenia zostanete na zamykacej obrazovke alebo sa priamo dostanete na tú domovskú. Táto funkcia ale nie je žiadnou novinkou.

Displej: To najlepšie na trhu so 120 Hz

Tu sa budem opakovať. Oproti Samsungu Galaxy S20 Ultra sa v rámci displeja mení len uhlopriečka. Z ohromných 6,9″ na prívetivejších 6,7″. Všetky ostatné parametre zostávajú rovnaké. Opäť tu máme vysoké rozlíšenie (vďaka menšej uhlopriečke je obraz ešte o niečo ostrejší), 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, skvelé pozorovacie uhly, výbornú čitateľnosť na priamom slnku a nádherné farby.

 • 120 Hz frekvencia len pre FHD+ rozlíšenie

Šušká sa, že Samsung by mal sprístupniť 120 Hz frekvenciu aj pri QHD+ rozlíšení. Vraj sa zatiaľ nekoná kvôli výdrži batérie. Výkon na to má dostatočný. Osobne mi FHD+ absolútne stačí, no ak dá používateľ za smartfón 1000 eur, mal by mať možnosť rozhodnúť sa. Aj keď je to na úkor výdrže. Veď stále môže rozlíšenie znížiť.

Samsung Galaxy S20+ displej 120 Hz

Pre mňa najlepším vylepšením oproti predchádzajúcej generácii (ak nepočítam frekvenciu) je vynechanie nezmyselného zahnutia. Samsung svojich zákazníkov konečne vypočul. Áno, nevyzerá to tak dobre, ale v konečnom dôsledku predsalen ide o praktickú stránku veci. A tá je oveľa lepšia. S displejom sa pracuje pohodlnejšie, odlesky sú menšie, text sa číta lepšie. Naozaj palec hore. Škoda, že trendom sú teraz práve zahnuté displeje. Samsung s nimi pomaly končí, iní výrobcovia začínajú.

 • Displej je na bokoch zahnutý ideálne a pracuje sa s ním pohodlne

Opäť musím pochváliť fóliu, ktorá je na displeji. Pred škrabancami ochráni výborne a drží úplne presne. Sama je síce na škrabance náchylnejšia, no dôležitejšie je, že tie škrabance nie sú na displeji.

Na prednej strane už tradične chýba notifikačná LED dióda. Nájsť ju v dnešných smartfónoch je skôr výnimkou. V modeloch od Samsungu jej funkcionalitu nahradí skvelý Always On displej. Ten si môžete nechať zobrazovať neustále (s minimálnym dopadom na výdrž batérie), prípadne sa vám zobrazí až po klepnutí na obrazovku. Dvojitým poklepaním displej rozsvietite.

Samsung Galaxy S20+ always on displej

Oceňujem celkom podrobné nastavenia Always On režimu. K dispozícii je napríklad automatický jas, meniť môžete štýl hodín a informácií, ktoré sa na AOD zobrazujú, farbu a podobne.

Potešia už tradičné možnosti úpravy farebného podania displeja. Nechýbajú dva režimy – Sýte farby a Štandardný. K dispozícii je aj detailnejšie nastavenie vyváženia bielej farby.

Výkon a pamäť: Tu sa nešetrilo

Všetky tri nové vlajkové lode od Samsungu sú vybavené rovnakým čipsetom – Exynos 990. Vyrobený je najmodernejšou 7 nm výrobnou technológiou. Vyznačuje sa vysokým výkonom a vzhľadom na výkon je aj úsporný.

V USA a niektorých iných krajinách sa predáva verzia so Snapdragonom 865, tú na Slovensku oficiálne nekúpime. V praxi to je ale úplne jedno. Procesor je poriadne výkonný, či už ide o Exynos alebo Snapdragon.

Počas testovania som nezaznamenal žiadne nedostatky v oblasti výkonu. Je ho tu doslova na rozdávanie. Bez problémov môžem povedať, že Samsungu Galaxy S20+ sa svojím výkonom nenechá zahanbiť ani po dvoch rokoch používania.

Výkon poteší aj nejedného hráča. Navyše, ak to spojím aj so 120 Hz obnovovacou frekvenciou displeja, nová vlajková loď od Samsungu môže smelo konkurovať najlepším herným smartfónom na trhu. Všetky hry bežia na maximálnych detailoch bez jediného seknutia.

Geekbench výsledky:

SmartfónSamsung Galaxy S20+OnePlus 7TSamsung Galaxy S10 LiteXiaomi Mi Note 10
Single Core928763690529
Multicore2847270926341672

Pri nových vlajkových lodiach Samsung nešetril ani pamäťou. 8 GB operačná pamäť je plne dostatočná. Systém si ju samozrejme spravuje sám, počas bežného používania mám k dispozícii približne 2,8 GB voľnej RAM.

Samsung Galaxy S20+ geekbench

Aplikácie sa mi z dôvodu nedostatku RAM nezatvárajú, všetko je v absolútnom poriadku. Čo sa vnútorného úložiska týka, k dispozícii je len 128 GB verzia. Po nainštalovaní aplikácií a nastavení smartfónu mám stále viac ako 100 GB voľného miesta.

Existujú aj náročnejší používatelia, ktorým to nemusí stačiť. Samsung našťastie nezanevrel na podporu pamäťových kariet. V tomto prípade sa musíte zmieriť len so Single SIM funkcionalitou, keďže slot je zdieľaný. Ak veľa fotíte a hlavne natáčate videá, pamäťová karta bude pravdepodobne nevyhnutnosťou. Zariadenie by malo zvládnuť až 1 TB.

Systém: Aktuálny, moderný a rýchly

Osobne preferujem čistý Android. Avšak nadstavba One UI od Samsungu mi vôbec neprekáža. Práve naopak, celkom som si ju obľúbil. Je výborne optimalizovaná, moderná a ponúka aj tmavý režim. Ten mala dokonca ešte pred príchodom Androidu 10.

K rýchlosti a optimalizácii nemám výhrady. Všetko funguje bez problémov, žiadne seknutia neexistujú. To isté platí aj o spoľahlivosti. Počas testovania mi ani jedna aplikácia nepadla, všetky funkcie fungovali ako švajčiarske hodinky. Presne toto od smartfónu za 999 eur očakávam.

Aplikácie môžu byť všetky na domovskej obrazovke a k dispozícii je aj klasické menu. Ich mriežku nastavíte v rozmedzí 4 × 5 až 5 × 6. Od výroby je nastavená práve mriežka 4 × 5, ktorú využijete len vtedy, ak dobre nevidíte. Mať na 6,7″ displeji len 4 ikonky vedľa seba je naozaj málo. Navyše, sú naozaj obrovské. Ešteže sa to dá zmeniť.

Samsung Galaxy S20+ notifikacna lista

Samsung vo svojej nadstavbe zapracoval na tom, aby bolo používanie čo najjednoduchšie aj jednou rukou. Východiskové pozície či už nastavení alebo iných súčastí systému sú nastavené tak, aby bolo na všetky prvky možné dosiahnuť prstom pri držaní jednou rukou. Palec hore. Držaniu v oboch rukách sa samozrejme nevyhnete.

S Androidom 10 prichádza aj nové ovládanie gestami. Nadstavba One UI ponúka vlastné riešenie, ktoré nahrádza klasické softvérové tlačidlá. Namiesto ťuknutia na konkrétne tlačidlo stačí prstom posunúť zdola nahor v oblasti, kde sa inak toto tlačidlo nachádza. Na tento štýl ovládania som si akosi nezvykol.

Podstatne viac sa mi páči riešenie, ktoré ponúka samotný operačný systém. Potiahnutím prsta zdola nahor sa vrátim na domovskú obrazovku, ak prst počas ťahania podržím, zobrazí sa mi zoznam naposledy spustených aplikácií. O krok späť sa dostanem potiahnutím prsta z ktoréhokoľvek boku smerom k stredu displeja. Zo začiatku to chce trochu zvyku. Keď si na toto ovládanie zvyknete, už sa nebudete chcieť vrátiť späť.

Keďže zahnutie displeja nie je také výrazné ako u predchodcov, správne potiahnutie prsta z boku do stredu nie je až také jednoduché. Avšak trochu cviku to rýchlo napraví. Stačí pár pokusov a pri ovládaní sa bude cítiť ako doma.

Chýbať nesmie ani funkcia Bočný panel, ktorú poznáme zo Samsungov so zahnutými displejmi. Môžete si sem pridať skratky svojich obľúbených aplikácií alebo funkcií, ku ktorým sa takto dostanete rýchlejšie. Funkcia bola spočiatku dostupná len v zariadeniach so zahnutými displejmi, teraz je súčasťou nadstavby a k dispozícii je prakticky v každom novom Samsungu.

Multimédiá: Všetko super, no čo na to hráči?

Ak patríte medzi náruživých hráčov, oceníte vysoký výkon, krásny displej s frekvenciou 120 Hz a kvalitné stereo reproduktory. Čo ale v prípade, že si chcete svoju obľúbenú hru zahrať so slúchadlami? Môžete si samozrejme kúpiť bezdrôtové, no nebude to ono.

Ako iste viete, bezdrôtové slúchadlá majú nejakú latenciu. Nedávno som testoval Samsung Galaxy Buds+, kde sa latencia podstatne zlepšila, no nejaká tam stále je. A práve toto môže rozhodovať o tom či v hre prežijete alebo nie.

V tomto smere je kábel nenahraditeľný. Bohužiaľ, klasický 3,5 mm audio jack chýba. Ešteže sú v balení slúchadlá s USB-C konektorm, ktoré vôbec nehrajú zle. Ak plánujete pripojiť tie svoje, musíte si k nim ešte zakúpiť redukciu. Poslednou vlajkovou loďou od Samsungu s 3,5 mm jackom bol pravdepodobne Samsung Galaxy S10.

V ostatných smeroch nemám multimediálnej výbave absolútne čo vyčítať. Opäť sú pripravené skvelé stereo reproduktory, ktoré patria medzi najlepšie na trhu. Porovnávať ich kľudne môžem so stereo výstupom z najnovších iPhonov. Jeden reproduktor sa nachádza na spodnej strane, druhý v mieste telefónneho slúchadla.

Hrajú dostatočne hlasno a ani pri maximálnej hlasitosti nepočuť žiadnu rezozanciu či rapídne zníženie kvality zvuku. Keď sa posnažíte, tak v rámci možností budete počuť aj hlbšie tóny. Takto orientované stereo reproduktory sú skvelé napríklad na pozeranie filmov či spomínané hranie hier. Síce neviem, kto by pozeral film na mobile, no vo vlaku či autobuse sa to môže celkom hodiť. Avšak asi to bude lepšie so slúchadlami.

V rámci úprav zvuku stačí vojsť do nastavení Dolby Atmos. Tu máte na výber automatické nastavenie, ktoré zvuk upraví automaticky na základe toho, čo so smartfónom práve robíte. Či už je to pozeranie filmov, počúvanie hudby alebo hranie hier. Okrem automatického režimu je k dispozícii režim Film, Hudba a Hlas. K dispozícii je aj 5 prednastavených ekvalizérov, 9-pásmový vlastný.

Samostatný odstavec si zaslúži funcia adaptívneho zvuku. Dokáže sa vám automaticky prispôsobiť. Jednoducho si zvolíte váš vek a následne si zvuk personalizujete tak, aby vám čo najviac vyhovoval.

Konektivita: Pravá vlajková loď bez väčších nedostatkov

Na to, že nové Samsungy už dlhší čas neponúkajú infračervený port, sme si už zvykli. Škoda, niekedy by sa hodilo mať možnosť ovládať televízor či reproduktory pomocou smartfónu. Napríklad vlajkové lode od Huawei infračervený port stále ponúkajú.

V ostatných parametroch nemám ku konektivite žiadne pripomienky. Je tu prakticky všetko. Základom je Dual SIM funkcionalita, pokračuje to prítomnosťu NFC, Bluetooth 5.0 a zabudnúť nesmiem ani na rýchly USB-C konektor.

V správcovi SIM kariet si môžete nastaviť tú, ktorú bude smartfón preferovať v prípade hovorov alebo dátových prenosov. Oba sloty podporujú aj 4G siete. Karty si môžete premenovať, takže ihneď vidíte, z karty ktorého operátora telefonujete, píšete SMS alebo dátujete. Nechýbajú ani prehľadné štatistiky hovorov a presurfovaných dát, nastaviť si môžete aj upozornenie na prekročenie dátového limitu. Pozrieť si môžete, samozrejme, aj množstvo dát, ktoré ste stiahli prostredníctvom Wi-Fi pripojenia.

Fotoaparát: Keď Ultra nie je potrebný

Oproti minuloročným modelom sa rozlíšenie nezmenilo, no podstatne narástla veľkosť samotného fotosnímača. To sa hodí najmä v noci. Samsung Galaxy S20+ ponúka trojicu snímačov na zadnej strane. Ten hlavný s rozlíšením 12 MP je doplnený o ultra-širokouhlý objektív s uhlom záberu 123 stupňov a nechýba ani 64 MP teleobjektív s optickou stabilizáciou obrazu.

Technické parametre:

 • Hlavný snímač: 12MP, 1.8µm, f/1.8, PDAF, OIS
 • Teleobjektív: 64 MP, 0.8µm, f/2.0, PDAF, OIS
 • Ultra-širokouhlý snímač: 12 MP, 1.4µm, f/2.2
 • ToF snímač

Snímky je možné vyhotovovať v štandardnom rozlíšení 12 megapixelov v pomere strán 4:3. K dispozícii je aj rozlíšenie 64 MP, na ktoré poslúži teleobjektív, obraz ale v tomto prípade priblížený nie je. 64 MP fotografie síce ponúknu viac detailov, no celkovo kvalitnejšie nie sú. Nad tými 12 MP vyhrávajú najmä za dobrých svetelných podmienok. V tme alebo pri silnejších prechodoch medzi svetlými a tmavými časťami je na tom výrazne lepšie hlavný snímač. Predsalen má podstatne lepší dynamický rozsah.

Samsung Galaxy S20+ fotoaparat fotenie

Fotografie je možné snímať v štandardnom formáte 4:3, kedy je k dispozícii najvyššie rozlíšenie. Pomery strán 16:9 či 20:9 fotografie orežú, takže ich rozlíšenie bude nižšie. K dispozícii je aj pomer strán 1:1.

Veľkosť záberov:

 • 12 MP: 3 – 6 MB
 • 64 MP: 20 – 30 MB

Na rýchle prepínanie medzi objektívmi slúži trojica tlačidiel priamo na displeji. Po ťuknutí na ktorékoľvek z nich smartfón zobrazí širšie možnosti približovania, od 0,5x až po 30x. Potešilo by ma mať možnosť zvoliť si režimy fotoaparátu, medzi ktorými môžem rýchlo prepínať. Napríklad do režimu dynamického zaostrovania musím ťuknúť na “viac” a až potom zvoliť režim.  Inak je aplikácia prehľadná, rýchla a všetky potrebné funkcie mám na dosah prsta.

Kvalitou môžem fotografie zaradiť medzi aktuálnu špičku. Ponúkajú skvelý dynamický rozsah, sú ostré a vyzerajú dobre. Nemôžem sa ale zbaviť pocitu, že sú až príliš farebné, saturované. Fotoaparát sa nenechá zahanbiť ani v noci. Väčší snímač má určite svoje výhody, hlavne dokáže poňať viac svetla.

Nočné fotografie a nočný režim

Na nočné fotografie výborne poslúži hlavný snímač s rozlíšením 12 MP. Ten síce nedokáže viacero pixelov spojiť do jedného, no to ani nie je potrebné. Vďaka veľkosti samotného snímača sa na fotografiu vojde dostatok svetla. A nočné fotky vôbec nevyzerajú zle, práve naopak.

Pomôcť môže aj nočný režim, ktorý funguje aj pri ultra-širokouhlom objektíve. V tomto prípade dokáže z fotografiami urobiť takmer zázraky.

Ukážkové fotografie

Portrét

Vďaka ToF snímaču je možné nielen vytvárať fotografie s efektom rozmazania pozadia, ale aj videá. Vyzerá to naozaj efektne. Už predtým, ako fotografiu vytvoríte, si môžete nastaviť úroveň rozmazania a dokonca aj jeden zo zaujímavých prednastavených efektov. Fotoaparát dokáže veľmi dobre rozoznať objekty, ktoré majú byť zaostrené a ktoré nie. Väčšie problémy mu nerobia ani náročnejšie scény s množstvom detailov.

Zoom

Samsung Galaxy S20+ sa už nechváli 100 násobným priblížením ako jeho drahší brat. V tomto prípade ide “len” o 30x zoom. Samozrejme digitálny. Samsung priblíženie v tomto prípade rieši tak, že ide jednoducho o výrez zo 64 megapixelových fotografií. Hneď na úvod musím povedať, že maximálne digitálne priblíženie je takmer nepoužiteľné.

Do priblíženia približne 10x sú fotografie ešte celkom ostré, no to záleží aj od množstva svetla. V noci sú podstatne menej kvalitné. Pri priblížení 20x a viac sa v hornej ľavej časti displeja zobrazí informácia o tom, čo vidí hlavný objektív a kde približne sa nachádzate, na čo máte namierené. Táto funkcia vie výrazne pomôcť.

Na nejaké extrémne približovanie sa Samsung Galaxy S20+ nehodí. V núdzových prípadoch si celkom dobre vystačíte s 10x zoomom, pri ktorom je kvalita v rámci možností ešte dostatočná. Ale žiadna výhra to teda nie je.

Single Take

Zaujímavá je funkcia s názvom Single Take. V tomto režime fotoaparát zachytáva fotografie a video naraz. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť či je pre daný moment lepšie video alebo fotografia, urobíte oboje. K dispozícii budete následne mať viacero fotografií s rôznymi parametrami, video z predného aj zadného fotoaparátu, zrýchlené video a podobne. Toto všetko v jednom momente. Maximom sú 4 videá a 10 fotiek naraz.

Selfie

10 megapixelový selfie snímač je umiestnený priamo v displeji. Zaujímavosťou je, že dokáže zaostrovať, čo sa môže neraz hodiť. Výsledky z neho patria medzi tie lepšie. Ak máte dostatok svetla, fotografie sú príjemne ostré a farebné, s minimom šumu. V noci samozrejme kvalita fotografií klesá. Pokiaľ sa úroveň svetla nedostane na veľmi nízku hodnotu, je selfie fotoaparát celkom dobre použiteľný aj v noci. Samozrejme v rámci možností.

Video

Najväčším lákadlom novinky je v tomto smere možnosť natáčať video v 8K rozlíšení. Na to slúži teleobjektív. Obraz je jemne priblížený, čo sa nemusí páčiť každému. Samotné video vyzerá celkom dobre a hlavne detailne. Avšak pozor si treba dať na to, že počas natáčania takéhoto videa zariadenie nedokáže zaostrovať. Minúta 8K videa zaberie približne 600 MB miesta.

V ukážkovom videu môžete vidieť kvalitu natáčania hlavného fotoaparátu aj selfie fotoaparátu pri rôznych nastaveniach (4K, FHD, dynamické rozostrenie, selfie video).

4k video s 30 alebo 60 fps vyzerá výborne. To isté platí aj pre rozlíšenie FHD. Pokiaľ chcete počas natáčania prepínať medzi objektívmi, zvoliť si musíte režim s 30 snímkami za sekundu. V režime 60 fps to nefunguje a k dispozícii je len hlavný objektív.

Ukážkové fotografie v tejto recenzii majú kvôli rýchlosti načítavania článku nižšie rozlíšenie ako originál. Pokiaľ si chcete pozrieť fotografie v pôvodnom rozlíšení, všetky nájdete tu.

Batéria: Môžete sa spoľahnúť

Nový Samsung Galaxy S20+ je vybavený batériou s kapacitou 4500 mAh, čo je nadpriemerná hodnota. Avšak ako iste viete, kapacita batérie nie je všetko. Výdrž závisí aj od množstva ostatných parametrov, napríklad veľkosti displeja, technológie, optimalizácie systému či použitého procesora.

Samsung Galaxy S20+ vydrz baterie

Samsung Galaxy S20+ so mnou v pohode vydrží celý deň bez nutnosti nabíjať. Displej nastavený na 120 Hz je naozaj veľký žrút energie, no dá sa to aj s ním. Pri klasickej frekvencii 60 Hz je výdrž ešte lepšia. Ak som telefón používal minimálne, večer mi zostalo až 70 percent batérie.

Samsung Galaxy S20+ rezimy

Pri bežnom používaní som mal tak 30-40 percent, no za jeden deň sa mi ho vybiť nepodarilo. Keby som sa 4 hodiny hral hry, výsledok by bol asi iný. Za dobrú výdrž môže hlavne batéria, no aj úsporný procesor či príkladná optimalizácia systému.

Always On displej mi v noci za 8 hodín zobral 7 % batérie, zariadenie bolo v letovom režime. V letovom režime s vypnutým AOD za noc ubudli 3 % batérie.

Výdrž dokáže okrem prepnutia do režimu 60 Hz celkom dobre predĺžiť aj aktivovanie tmavého režimu. K dispozícii sú aj zaujímavé šetriace režimy, no tie odporúčam len v núdzovom prípade. Dokážu vypnúť viacero funkcionalít systému, synchronizáciu na pozadí a podobne. Mohlo by sa tak stať, že vám prišlo niečo dôležité, no smartfón vás na to neupozornil. Na druhú stranu, tieto režimy vedia celkom slušne predĺžiť výdrž batérie. Celkovo som teda s výdržou spokojný.

Test rýchlosti nabíjania:

 • 15 min: 26 %
 • 30 min: 50 %
 • 45 min: 75 %
 • 60 min: 93 %
 • Celkové nabitie: 1 hod. 11 min.

Nabíjanie je s pribalenou nabíjačkou príjemne rýchle, V našej tabuľke nový Samsung Galaxy S20 Ultra síce prvé miesto neobsadí, no pár minút cez hodinu je slušný výsledok. Keď k tomu pridám kapacitu batérie až 4500 mAh, je to o to lepšie.

Záverečné hodnotenie

Samsung Galaxy S20+ je tou pravou vlajkovou loďou. V porovnaní s S20 Ultra je S20+ oveľa lepšou kúpou. Zaplatíte o 350 eur menej, no parametrovo sú na tom obe zariadenia veľmi podobne. Hlavným rozdielom bude veľkosť, hmotnosť a fotoaparát. Ten sa nemôže pochváliť rozlíšením 108 megapixelov, ale “len” 64.

Samsung Galaxy S20+ fotenie

Nedostatky sa mi hľadajú naozaj ťažko. Potešil by 3,5 mm jack alebo infračervený port. Prijal by som aj matné prevedenie. Apple nám koncom minulého roka ukázal, že to ide aj bez zbytočných odtlačkov prstov.

Čo ale musím pochváliť, je fotoaparát, možnosť natáčať 8K video, skvelé reproduktory a parádny displej. Cena je nastavená optimálne, dať 999 eur za vlajkovú loď je v dnešných časoch úplne normálne. Pokiaľ by vám bol drahý, ešte je tu klasická verzia Galaxy S20, ktorá je kompaktnejšia a ešte o stovku lacnejšia.

Konkurencia

Novému Samsungu Galaxy S20+ budú konkurovať aktuálne vlajkové lode konkurenčných výrobcov. Pôjde napríklad o Huawei Mate 30 Pro alebo horúca novinka – Huawei P40 Pro. Avšak oba tieto smartfóny sú bez Google služieb.


Pri pohľade na ostatné vlajkové lode, tu máme novú Xperiu 1 II, ktorej cena je ešte o niečo vyššia ako cena Samsungu. Silnou konkurenciou budú aj nové smartfóny OnePlus 8, ktoré stavia na extrémny výkon a ich cena bude o niečo nižšia.Sony Xperia 10 II prehliadac

9

Samsung Galaxy S20+

Z trojice nových modelov radu Galaxy S20 mi práve tento najviac prirástrol k srdcu. Oproti S20 Ultra ponúka podstatne príjemnejšie rozmery a pre mňa spoľahlivejší fotoaparát. Čo je najdôležitejšie, jeho cena je o 350 eur nižšia. S20+ musím pochváliť za kvalitný fotoaparát, fotky sú pekné aj v noci a nechýba ani ultra-širokouhlý objektív so 123 stupňovým uhlom záberu. Hodí sa tiež veľmi slušné priblíženie.

Veľkým lákadlom je displej s vysokým rozlíšením a najmä 120 Hz obnovovacou frekvenciou. A pravdou je, že to vyzerá výborne. Aj napriek zníženej výdrži batérie jednoducho vyššiu frekvenciu nevypnem, pretože mi to za to nestojí. Teší ma už tradične vysoká kvalita stereo reproduktorov či rýchle nabíjanie.

Najviac mi počas testovania prekážali odtlačky prstov. Apple sa už naučil, že ich nechceme. Príde na to aj Samsung? Okrem toho by som prijal aj 3,5 mm audio jack či infračervený port. To, čo Samsung Galaxy S20+ ponúka, robí v maximálnej možnej miere a to sa mi páči.

zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
100 %
Displej
90 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
90 %
Fotoaparát

 • Skvelý displej
 • Výkon
 • Kvalitný fotoaparát
 • Výdrž a rýchlosť nabíjania
 • Kvalitné stereo reproduktory

 • Lesklý povrch, početné odtlačky prstov
 • Chýba 3,5 mm jack
 • Zišiel by sa infračervený port
27.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+