MojAndroid

Motorola konečne po dlhom čase predstavila poriadnu vlajkovú loď, ktorá môže súperiť s ostatnými. V posledných rokoch sme síce na trhu mali možnosť vidieť viacero zaujímavých smartfónov tejto značky, no ani jeden neponúkal tie najvyššie možné špecifikácie. Napriek tomu išlo o veľmi zaujímavé zariadenia, ktoré ponúkli niekoľko špecifických vlastností.

Mali dobré fotoaparáty, slušnú výdrž, čistý Android a niektoré z nich boli zaradené do programu Android One. Teraz sa všetko mení, na trh prichádza nová Motorola edge+. Okrem maximálnych možných špecifikácií sa ale musíte pripraviť aj na poriadne vysokú cenu. Tá je na Slovensku až 1199 eur. Oplatí sa?

Základné Parametre

Operačný systém Android 10
Čipset Qualcomm Snapdragon 865
RAM 12 GB LPDDR5
Úložisko 256 GB, UFS 3.0
Rozmery 161,1 x 71,4 x 9,6 mm
Hmotnosť 203 gramov
Displej 6,7″, FHD+, OLED, 90 Hz, HDR10+
Batéria 5000 mAh
Nabíjanie 18 W TurboPower, 15 W bezdrôtové, 5 W reverzné bezdrôtové nabíjanie
Vodoodolnosť Telo odolné voči ošpliechaniu vodou
Siete 5G, 4G, 3G, 2G
Hlavný fotoaparát 108 MP, f/1.8, Quad Pixel, OISUltra-širokouhlý a makro – 16 MP, f/2.2

Teleobjektív – 8 MP, f/2.4, 3x optický zoom, OIS

ToF

Selfie fotoaparát 25 MP, f/2.0, Quad Pixel
Video 6K@30fps, 4K@30fps, FHD@60fps, HD@30fpsSpomalené video FHD@30fps

Širokouhlé video 4K@30fps, FHD@60fps, HD@30fps

Konektivita Bluetooth 5.1, NFC, Wi-Fi, GPS, GLONASS? Galileo, BDS
Dual SIM Nie
Cena 1199 eur

mp3.sk affiliate Motorola edge+
hej sk affiliate Motorola edge+
datart affiliate Motorola edge+
alza affiliate Motorola edge+

Časti recenzie:

Balenie: Ochranný obal poteší, inak nič prevratné

Na našom Facebooku ste mali možnosť vidieť rozbaľovanie novej Motoroly edge+ naživo. Pokiaľ ste toto video prehliadli, môžete si ho pozrieť teraz.

Motorola edge+ unboxing mobilu za 1200€ 😉

Zveřejnil(a) MojAndroid.sk dne Pátek 15. května 2020

V balení sa nachádza:

 • nabíjačka s výkonom 18 W
 • USB-C kábel
 • nástroj na vyberanie SIM karty
 • gumený ochranný obal
 • slúchadlá s 3,5 mm jackom a náhradnými náušníkmi

Konštrukcia a dizajn: Odvaha jej nechýba

V časoch, kedy sú smartfóny takmer na “jedno kopyto”, je novinka od Motoroly celkom príjemným spestrením. Stále ide o klasický väčší kváder, no je tu niekoľko vlastností, ktorými sa od konkurencie jemne odlišuje. Boky zariadenia zároveň s displejom sú poriadne zaoblené, zatiaľ čo vrchná a spodná strana sú takmer rovné, dokonca jemne vchádzajú do tela smartfónu. Mne sa to veľmi páči.

Ku kvalite spracovania samozrejme pripomienky nemám. Vzhľadom na vysokú cenu by ani byť nemali. Všetko perfektne sedí, zariadenie je vyrobené zo skla a kovu a v ruke je to naozaj poznať. Konštrukcia dáva už na prvý pohľad vedieť o tom, že nejde o lacný telefón.

Motorola edge+ fotoaparat

Niekomu by mohol prekážať rám na boku, ktorý jemne vystupuje a v ruke je to cítiť, je trochu ostrý. Rovnako ostrejšie sú aj prechody medzi bočnými stranami a tou vrchnou či spodnou. Prvotný skvelý pocit z konštrukcie vystriedali obavy z  hardvérových tlačidiel, ktoré sú posunuté viac “dozadu”. Dôvodom je spomínané výrazné zaoblenie displeja. Tlačidlá sú malé a na môj vkus sú posunuté trochu vysoko. S ich stláčaním som problém nemal, no prijal by som, keby boli väčšie, trochu hrubšie a hlavne zamykacie tlačidlo by mohlo byť nižšie.

V hornej strane sa nachádza 3,5 mm jack, ľavá je úplne prázdna a všetko ostatné zabudoval výrobca na spodok. Je tu reproduktor, USB-C konektor a taktiež šuflík na SIM kartu.

Motorola edge+ USB konektor

Predná strana obsahuje nádherný veľký displej s minimálnymi rámikmi. Tie bočné prakticky neexistujú. Celistvosť prednej strany jemne narúša “diera” v displeji pre selfie fotoaparát, no tá je príjemne malá a až tak ma neruší.

Zadná strana patrí fotoaparátu, ktorý je jedným z najväčších ťahákov novinky. Obsahuje 108 megapixelový snímač, ktorým sa len tak hocijaký smartfón pochváliť nemôže. Vzhľadom na hrúbku Motoroly edge+ je však jeho vystúpenie nad okolitý povrch poriadne veľké. Ja s tým problém nemám, mne sa to páči, no praktické to rozhodne nie je. Rovnaký problém som zaznamenal aj pri Samsungu Galaxy S20 Ultra. Dôvodom bude pravdepodobne väčšia hrúbka samotného snímača.

Na stole sa vďaka takémuto výstupku zariadenie poriadne kýve. Ochranu fotoaparátu veľmi dobre zabezpečí ochranný obal v balení, takže sa oň nemusíte obávať.

Konštrukcia má ale jeden výrazný nedostatok, ktorý by vlajková loď v roku 2020 a ešte za takúto cenu mať nemala. Je ním chýbajúca vodoodolnosť. Zariadenie je odolné maximálne voči ošpliechaniu vodou. Škoda.

Motorola edge+: Odomknete ju prstom, no na tvár sa zabudlo

V tomto smere sa neudialo nič prevratné. Chválim presnosť optického snímača odtlačkov prstov v displeji. Rýchlosť je priemerná. Niektoré zahraničné weby sa na jeho presnosť sťažovali, ja som naopak veľmi spokojný. Ide pre mňa o jeden z najpresnejších skenerov odtlačkov prstov v displeji.

Odomykanie tvárou som v nastaveniach bohužiaľ nenašiel. Ak viete, kde by sa mohlo nachádzať, určite mi dajte vedieť do komentárov.

Displej sa naozaj podaril, vyzerá nádherne

Jedným z lákadiel novej Motoroly edge+ je displej a najmä jeho zahnutie. Vďaka tomu vlastne dostala svoje pomenovanie. Funkciám zahnutého displeja sa budem venovať v samostatnej kategórii, pretože si to jednoducho zaslúži. Tu sa zameriam na technickú stránku a pohodlie používania.

OLED displej ponúka uhlopriečku 6,7″, FullHD+ rozlíšenie a obnovovaciu frekvenciu 90 Hz. V takto drahom smartfóne by kľudne mohlo byť aj vyššie rozlíšenie, prípadne 120 Hz obnovovacia frekvencia. To ale nič nemení na fakte, že displej je jednoducho nádherný. Mne to presne takto vyhovuje. Vyššie rozlíšenie aj obnovovacia frekvencia by mali za následok zníženie výdrže batérie. A to by sme nechceli. V každom prípade, výrobca by mohol dať používateľovi aspoň na výber, každý si to nastaví tak, ako chce. Osobne dávam prednosť výdrži pred vyššou obnovovacou frekvenciou, pretože výdrž je pre mňa dôležitejšia. Aj keď musím uznať, že tých 90 Hz vyzerá parádne.

Motorola edge+ displej

Rozlíšenie je absolútne dostatočné Pixely voľným okom nevidím, vyššie rozlíšenie by sa hodilo snáď len kvôli virtuálnej realite. Čo sa celkovej kvality displeja týka, nemám absolútne žiadne výhrady. Krásne podanie farieb, viditeľnosť na priamom slnku je takmer dokonalá, pozorovacie uhly bezproblémové. Displej sa podaril.

Motorola edge+ displej

Výrez pre selfie fotoaparát je našťastie príjemne malý a vzhľadom na jeho umiestnenie mi počas používania vôbec neprekážal. Automatické ovládanie jasu funguje na výbornú, samozrejmosťou je špeciálny nočný režim a vďaka Androidu 10 tu nechýba ani tmavý režim naprieč celým systémom.

Motorola edge+, zahnutie displeja a jeho funkcie

Priznám sa, že z takto výrazného zahnutia displeja som mal spočiatku obavy. Problém by mohol nastať pri náhodných dotykoch, prípadne znížení pohodlia počas surfovania po webe a podobne. Samsung tiež ponúkal zahnuté displeje, no pochopil, že týmto smerom cesta nevedie. Áno, vyzerá to veľmi pekne, ale praktická stránka trochu zlyháva. Ako sa s tým popasovala Motorola?

Zahnutie je tu naozaj výrazné, prechádza prakticky až úplne na bok zariadenia. Dobrou správou je, že počas používania som nemal absolútne žiadny problém s náhodnými dotykmi, všetko fungovalo výborne. Za toto palec hore pre Motorolu, softvérovo je to vyriešené veľmi dobre. To sa ale nedá povedať o pohodlnosti používania.

Motorola edge+ zahnuty displej

Sú prípady, kedy mi zahnutie displeja vyslovene prekáža. Výrobca ale prišiel s geniálnym riešením. Funkcia s názvom “Zobrazenie na okrajoch” je doslova spasením. Na zahnutej časti displeja (prakticky kdekoľvek) si môžete nechať zobraziť špeciálny nástroj, ktorý ponúka viacero šikovných gest. dvojitým poklepaním po ňom zahnutie displeja zmizne. Smartfón ho jednoducho zafarbí na čierno a dizajn aplikácie prispôsobí tak, akoby tam zaoblenie nebolo. Teda stále tam je, ale podstatne menšie. Výborné je, že zariadenie si vaše nastavenie pamätá. Napríklad Chrome používam tak, že zahnutie displeja je automaticky eliminované.

Motorola edge+ displej

V nastaveniach si môžete následne jendnoducho pozrieť, ktorá aplikácia má nastavené zmiznutie zahnutia a ktorá nie, samozrejme si to tu môžete celé nastaviť podľa seba.

Týmto to ale nekončí. Rôznymi gestami z boku displeja môžete urobiť rôzne úkony. Napríklad potiahnutím do stredu displeja zobrazíte zástupcov vami najpoužívanejších aplikácií. Šikovné. Taktiež sú k dispozícii gestá potiahnutia nahor a nadol. Avšak pozor, gestá je potrebné zapnúť v nastveniach.

Moto obrazovka: Opäť užitočné funkcie

Funkcia Moto displej je kapitolou sama o sebe. V minulosti sme ju chválili viackrát, toto nebude výnimkou. Avšak predsalen nejaké výhrady by sa našli. V prvom rade mi prekáža, že nejde o klasický always on displej, obrazovka sa zobrazí len za určitých podmienok, napríklad pri zdvihnutí zariadenia zo stola, pri jeho pohybe alebo v prípade, že sa k nemu rukou priblížite.

Problém je so spomínaným pohybom. Pokiaľ mám Motorolu edge+ na stole, Moto obrazovka sa zapína a vypína častejšie, ako by mohlo byť zdravé. A naozaj to vie poriadne rušiť. Čo sa týka priblíženia ruky, funguje to výborne. Je absolútne jedno, odkiaľ sa k smartfónu priblížite, displej sa rozsvieti.

Motorola edge+ moto obrazovka

Moto obrazovka dokáže zobraziť čas a samozrejme aj notifikácie. V nastaveniach si zvolíte, ktoré notifikácie zobraziť môže aj s textom a ktoré nie. Kvôli bezpečnosti. Následná práca s nimi je vymyslená geniálne. Na displeji sa zobrazí ikona aplikácie, z ktorej prišlo upozornenie. Vám stačí len podržať na nej prst a zobrazí sa celá správa. Následným posunom prsta po displeji sa môžete dostať priamo do aplikácie, odpovedať alebo notifikáciu zrušiť. Naozaj skvelé.

Vďaka výraznému zahnutiu displeja dokázala Motorola do svojej novinky implementovať ešte jednu užitočnú funkciu, ktorá čiastočne nahradí chýbajúcu notifikačnú LED diódu. Ide o to, že pri prijatí upozornenia displej na boku svieti. A je to viditeľné aj v prípade, ak je zariadenie otočené displejom nadol. Len škoda, že tu chýbajú podrobnejšie nastavenia. Privítal by som možnosť upraviť si farbu, frekvenciu blikania a podobne.

Výkon a pamäť: Motorola edge+ ako jeden z najvýkonnejších smartfónov

Vo vnútri sa nachádza výkonný a zároveň úsporný procesor Qualcomm Snapdragon 865. Ten v kombinácii s ohromnou 12 GB operačnou pamäťou zabezpečí absolútne plynulý chod systému, no zvládne aj tie najnáročnejšie hry. Všetko tak, že stále zostáva výkonová rezerva. Nebojím sa tvrdiť, že tento smartfón bude dostatočne výkonný aj o 2-3 roky. Aktuálne spĺňa tie najprísnejšie kritériá.

Použitie procesoru od Qualcommu môže byť v konkurenčnom boji výhodou. Samsung u nás ponúka novinky s Exynos procesorom, ten nie je taký výkonný, viac sa zahrieva a znižuje výdrž zariadenia. Čipsety Kirin od Huawei sú síce výkonné, no nie až tak ako Qualcomm. Zaostávajú najmä v grafickom výkone. Práve to, akou cestou sa vyberajú veľkí výrobcovia dáva možnosť ukázať sa tým menej známym, ktorí stavili na overený čipset od Qualcommu. Jedným z nich je aj Motorola, aj keď tú by som ako menej známeho výrobcu nedefinoval.

Dosť bolo rozprávania o parametroch, prejdem na reálne skúsenosti z používania. A tu vlastne ani nemám čo dodať. Všetko je tak, ako som očakával. Motorola edge+ patrí medzi najrýchlejšie smartfóny. Systém je výborne odladený, 90 Hz displej dáva pocit ešte rýchlejšieho zariadenia. Na nič nečakám, väčšinou mám voľnej viac ako 7 GB RAM, hry fungujú na maximálnych detailov bez sekania. Hráči si tak rozhodne prídu na svoje tiež. Dojem z hrania umocnia kvalitné stereo reproduktory a k dispozícii je aj špeciálny herný režim od Motoroly. Dokonca je možné využiť zahnutie displeja ako tlačidlá v hrách, no to sa mi veľmi neosvedčilo, musel by som si na to zvyknúť.

256 GB úložisko bude stačiť takmer každému. Avšak upozorňujem na to, že pamäťové karty podporované nie sú. To znamená, že úložisko už nijako nerozšírite. Po nainštalovaní všetkých aplikácií, hier, vytvorení niekoľkých fotiek a videí mám stále viac ako 200 GB voľného miesta, čo je pre moje potreby až-až. Ale chápem, niekomu by to nemuselo stačiť. Obzvlášť nie, ak budete natáčať 6K video.

Systém a konektivita: Nemá sa za čo hanbiť

Nová Motorola edge+ beží na najnovšom operačnom systéme Android 10 so všetkými jeho výhodami. Nechýba tak pokročilé ovládanie gestami a samozrejmosťou je aj tmavý režim naprieč celým systémom.

Dôležité je spomenúť, že ide o prakticky čistý Android s niekoľkými vylepšeniami priamo od výrobcu. Taktiež boli sľúbené dva veľké updaty na nový systém, takže Motorola edge+ by mala dostať Android 11 aj Android 12.

Systém je veľmi dobre optimalizovaný a funguje na jednotku. Prakticky všetky funkcie “navyše” sú združené v samostatnej aplikácii Moto. Sú tu aj obľúbené Moto Akcie. Rýchlym otočením zápästia dvakrát po sebe je možné napríklad spustiť fotoaparát, zvislým potrasením zariadenia zapnete alebo vypnete baterku (LED blesk). Poteší aj možnosť vytvorenia snímky obrazovky podržaním troch prstov na displeji.

Z ďalších vlastností spomeniem možnosť ovládať médiá tlačidlami hlasitosti alebo možnosť stlmiť zvonenie po zdvihnutí zariadenia. To, ako tieto funkcie fungujú, sa jednoducho naučíte priamo po ich aktivovaní, kedy vás smartfón prevedie jednoduchým návodom a popíše, ako všetko funguje.

Konektivita je zvládnutá výborne, jediný menší problém môže byť v absencii funkcionality Dual SIM. Motorola edge+ je klasický jednosimkový smartfón. Inak je k dispozícii podpora sietí 5G, nechýba NFC či Bluetooth vo verzii 5.1.

Jeden z najlepších multimediálnych smartfónov

V ruke držím jeden z najlepších multimediálnych smartfónov súčasnosti. Kombinácia výkonného procesoru, skvelého displeja, slušných stereo reproduktorov a 3,5 mm audio jacku sa len tak ľaho nevidí. Motorola edge+ zvláda multimédiá rýchlo, kvalitne a spoľahlivo.

Teší ma prítomnosť 3,5 mm audio jacku. Síce sám používam Bluetooth slúchadlá, no hráči možnosť káblových slúchadiel určite ocenia. Taktiež sa 3,5 mm jack môže zísť pri natáčaní videa, kedy potrebujete pripojiť externý mikrofón.

Motorola edge+ displej zahnutie

Jeden zo stereo reproduktorov sa nachádza na spodnej strane vedľa USB-C konektora, druhý je zároveň aj slúchadlom slúžiacim pre telefonovanie. Musím uznať, hrajú veľmi pekne, čisto a hlasno. Oproti iPhonom je prejav trochu menej basový, ale rozhodne by som ho neoznačil za horší. Kvalita týchto reproduktorov ma príjemne prekvapila.

Fotoaparát bojuje s najlepšími

Jedno z najväčších lákadiel. Najmä vďaka hlavnému snímaču s rozlíšením až 108 megapixelov. A musím uznať, fotí naozaj krásne. Štandardne sú fotografie vyhotovované v rozlíšení 27 MP a zaberajú približne 6 MB priestoru. V tomto režime sa môžete spoľahnúť na výborný dynamický rozsah a aj na dostatok detailov. Poteší aj rýchle zapnutie fotoaparátu, stačí dvakrát otočiť rukou. Aj zo zamknutej obrazovke. Vďaka Moto akcie!

Prepnutím do režimu 108 MP získate ostrejšiu fotografiu, no aj slabší dynamický rozsah. Veľkosť čipu zabezpečí veľmi pekné prirodzené rozmazanie pozadia, no dokáže narobiť aj neplechu. Hlavne pri fotení bližších objektov nemusí byť zaostrené všetko. Bohužiaľ, je to daň za veľkosť čipu.

V noci patria fotografie medzi aktuálnu špičku. Spájaním 4 pixelov do jedného je zabezpečené, že sú pixely podstatne väčšie a zachytia viac svetla. Keď sa k tomu pridá optická stabilizácia obrazu, výsledok stojí za to. Počas testovania som si tiež všimol, že pri zatrasení mobilu niečo vnútri hrká. Je to samozrejme hlavný snímač a je to práve vďaka optickej stabilizácii obrazu. Podobné zvuky pri trasení vydáva aj Samsung Galaxy S20 Ultra.

Oceňujem aj podarený nočný režim. Ten sa nesnaží urobiť z nočnej fotky dennú, no zabezpečí to, že tieto fotky budú vyváženejšie. Eliminuje prepaly a zosvetlí tmavé miesta. Výsledok naozaj stojí za to.

Trojnásbné optické priblíženie považujem za ideálne. Áno, páči sa mi aj päťnásobné, no v tomto prípade sa akosi stráca praktickosť. Čo ak chcete odfotiť niečo, na čo potrebujete priblížiž 3 alebo 4x? Budete to musieť urobiť digitálne. Pri Motorole edge+ nie, pôjde to opticky. Za vlajkovými loďami od Huawei alebo Samsungu bude síce v maximálnom priblížení strácať, ale ruku na srdce, kto mobilom fotí veci stonásobne priblížené? Asi nikto. Teleobjektív tiež poteší optickou stabilizáciou obrazu, čo sa pri približovaní doslova hodí.

K dispozícii sú aj špeciálne fotografické režimy. Mňa zaujal ten, ktorý dokáže z fotografie vyňať jednu farbu, ktorú následne zvýrazní. Všetko ostatné bude potom čiernobiele. Efekt sa nazýva Zvýraznená farba a určite ho vyskúšajte. V prípade Motoroly ale nejde on novinku, výrobca tento efekt ponúka už dlhšie.

Selfie fotoaparát ponúka rozlíšenie 25 megapixelov a štandardne spája 4 pixely do jedného, čoho výsledkom sú fotografie s rozlíšením 6 MP. A sú naozaj podarené. Ponúkajú celkom slušný dynamický rozsah a v rámci možností sa viete odfotiť aj večer. Tvár je pekne zaostrená a k dispozícii je aj portrétový režim, ktorý rozmaže okolie. Funguje to rýchlo, jednoducho a spoľahlivo.

Ultra-širokouhlý objektív by nemal chýbať v žiadnom poriadnom smartfóne. Ten v Motorole edge+ dokáže navyše aj zaostrovať. A práve to sa hodí na vytváranie veľmi pekných makro snímok. Výborná kombinácia. Snímač má rozlíšenie 16 MP a prepnutie naň je otázkou jedného ťuknutia na displej.

Video je možné natáčať až v 6K rozlíšení pri 30 snímkach za sekundu. V tomto režime nechýba ani automatické zaostrovanie. Zamrzí, že 4K video neponúka možnosť 60 fps, ale len 30. 60 fps je k dispozícii len pre FullHD video. Čo sa týka spomaleného videa, tu je maximom 120 snímok za sekundu.

Pre rýchlejšie načítavane článkov bolo rozlíšenie testovacích fotografií znížené. Fotografie v plnom rozlíšení si môžete pozrieť tu.

Videá sú vo výsledku celkom kvalitné, dobrú prácu robí elektronická stabilizácia obrazu, ale aj tá optická. S výraznejším trasením a podobnými nepríjemnosťami som sa nestretol. Chýba mi možnosť prepínania objektívov počas natáčania, nefunguje to ani vo FHD režime. Škoda. Áno, natáčať širokouhlé video síce môžem, ale musím tak zvoliť ešte pred začatím záznamu. Následné prepínanie možné nebude. Širokouhlé video je k dispozícii len pre FHD rozlíšenie.

Skvelá výdrž, no pomalé nabíjanie

Hneď na úvod musím povedať, že s výdržou batérie som nesmierne spokojný. Motorola edge+ obsahuje akumulátor s kapacitou až 5000 mAh a to je naozaj poznať. Samozrejme, k výbornej výdrži prispieva viacero faktorov, vôbec tu nejde len o samotnú kapacitu batérie. Dôležitý je použitý procesor, veľkosť, rozlíšenie a frekvencia displeja, optimalizácia operačného systému a podobne. A toto všetko má Motorola zvládnuté veľmi dobre.

Počas testovania som skúšal viacero rôznych úrovní používania a nastavení. Najväčší rozdiel vo výdrži dosiahnete zmenou obnovovacej frekvencie displeja a prepnutím témy na svetlú alebo tmavú. Pri mojom bežnom (trochu nadštandardnom) dennom používaní, ktoré zahŕňa surfovanie po internete, čítanie e-mailov, sociálne siete, fotografovanie a telefonovanie, som končil deň s približne 40 % batérie. SOT bol na úrovni okolo 5 hodín, nastavený klasický biely režim a obnovovacia frekvencia na 90 Hz. Trúfam si povedať, že Motorola edge+ je s dávkou šťastia dvojdenným smartfónom aj v tomto prípade. Len ho treba používať trochu menej ako ja.

Motorola edge+

Pri nastavení frekvencie displeja na 60 Hz a použití tmavého režimu sa výdrž ešte celkom slušne predĺži, v tomto režime zvládne dva dni aj náročnejší používateľ. Naozaj, s výdržou som maximálne spokojný. Ešte dodám, že v standby režime v noci klesne úroveň nabitia batérie každú hodinu približne o jedno percento.

Motorola edge+ sa dokáže nabíjať aj bezdrôtovo s výkonom 15 W a dokonca vie svoju energiu bezdrôtovo odovzdať aj ďalšiemu zariadeniu. To sa môže hodiť. Rýchlosť nabíjania všetkých nami testovaných smartfónov si môžete pozrieť a porovnať v prehľadnej tabuľke.

Test rýchlosti nabíjania:

 • 15 min: 14 %
 • 30 min: 30 %
 • 45 min: 45 %
 • 60 min: 59 %
 • Celkové nabitie: 2:17 hod.

S rýchlosťou nabíjania nie som vôbec spokojný. Z 0 na 100 % to trvalo cez dve hodiny, čo je poriadne veľa. Uspokojiť sa tak musím so skvelou výdržou, no pomalším nabíjaním. Maximálny výkon je 18 W.

Záverečné hodnotenie

Motorola edge+ sa mi páči, možno najviac spomedzi vlajkových lodí. Pre mňa je to takmer dokonalý smartfón, až na niekoľko výnimiek. Spokojný som s výdržou, presnosťou skeneru odtlačkov prstov a páči sa mi aj displej a jeho funkcie. Fotoaparát patrí medzi špičku, je tu 3,5 mm jack a dizajn sa tiež podaril. Najväčším parametrovým nedostatkom je chýbajúca vodoodolnosť. Najväčším nedostatkom pre mňa je neustále preblikávajúcá Moto Obrazovka, ktorá sa mi inak veľmi páči a je užitočná.

Motorola edge+ domovska obrazovka

Motorola to ale celkom slušne zabila cenou. Za 1200 eur si môžem kúpiť prakticky hocijaký iný smartfón. Ta prečo práve Motorolu? Možno kvôli 3,5 mm jacku, skvelej výdrži, kvalitnému fotoaparátu, 5G… ALe okrem jacku tieto všetky funkcie ponúkajú aj iné vlajkové lode, ktoré sú lacnejšie. Ďalším lákadlom môže byť čistý a dobre odladený operačný systém Android. Otázkou je, že či to bude stačiť a tiež som zvedavý, ako a kedy začne cena klesať.

mp3.sk affiliate Motorola edge+
hej sk affiliate Motorola edge+
datart affiliate Motorola edge+
alza affiliate Motorola edge+

Motorola edge+ A jej konkurencia

Ako konkurenciu môžem spomenúť prakticky všetky vlajkové lode. Zaujímavou voľbou, aj keď o približne 150 eur drahšou, je Samsung Galaxy S20 Ultra. Ponúka tiež 108 MP fotoaparát a 5000 mAh batériu. Miernym sklamaním je použitie procesora Exynos v našich končinách, nad ktorým Snapdragon jednoznačne vyhráva výkonom aj úsporou energie. Motorola má výhodu v použití čistého Androidu, Samsung má zase always on displej, ktorý je reálne always on.

Samsung Galaxy S20 Ultra fotoaparat

1200 eur je cena, za ktorú je možné kúpiť novú Xperiu 1 II. Tá ponúkne slabšiu batériu s kapacitou 4000 mAh, ale aj displej so širokouhlým 4K rozlíšením. Bohužiaľ, s frekvenciou len 60 Hz. Fotoaparáty na prvý pohľad nevyzerajú tak lákavo, k dispozícii sú len 12 MP snímače. Taktiež tu máme 3,5 mm audio jack a o niečo rýchlejšie nabíjanie s výkonom 21 W.

Konkurencia je aj na poli iOS. Konkrétne iPhone 11 Pro Max, ktorého cena je veľmi podobná. Ponúka kvalitný fotoaparát, avšak len s rozlíšením 12 MP. Displej má len 60 Hz, no prekvapí skvelou výdržou. Zamrzí použitie Lightning konektora, poteší dlhá softvérová podpora zo strany výrobcu.

8.3

Motorola edge+

Motorola edge+ je poriadna vlajková loď so všetkým, čo k tomu patrí. Teda takmer so všetkým. Z parametrov chýba najmä vodoodolnosť. Poteší skvelým displejom, silnou batériou s dobrou výdržou a stereo reproduktormi. Výhodou je aj prítomnosť 3,5 mm audio jacku. Fotoaparát robí veľmi pekné fotky a za zmienku stojí aj čistý Android. Naopak, čo nepoteší, je natáčanie 4K videa len pri 30 fps, prekážala mi tiež Moto Obrazovka, ktorá nedokáže svietiť neustále. Niekomu by mohlo chýbať odomykanie tvárou, no aspoň odtlačok prsta funguje výborne. Najväčším nedostatkom je cena, ktorá je veľmi vysoká.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
90 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
60 %
Cena
90 %
Fotoaparát

 • pekný 90 Hz zahnutý displej
 • atraktívny dizajn
 • stereo reproduktory
 • 3,5 mm jack
 • kvalitný fotoaparát
 • čistý Android
 • Moto Obrazovka a Moto Akcie
 • 6K video
 • výborná výdrž
 • vysoký výkon

 • cena
 • 4K video len 30fps
 • chýbajúca vodoodolnosť
 • len Single SIM
 • chýba odomykanie tvárou
 • Moto Obrazovka nesvieti neustále
 • menšie hardvérové tlačidlá
22.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+