MojAndroid

Viaceré smartfóny Huawei, ktoré sú na trhu od jesene, sa musia zaobísť bez Google aplikácií. Dôvodom je neudelenie certifikácie od Googlu týmto modelom v reakcii na zákaz amerického Ministerstva obchodu poskytovať technológie spoločnosti Huawei.

Ten bol výsledkom kauzy Huawei vs USA. Vďaka tomu nemajú majitelia nových Huawei smartfónov k dispozícii obchod Google Play pre inštaláciu Google aplikácií a ďalších ako WhatsApp alebo Facebook. Podľa portálu GizChina teraz Huawei predstavil novú možnosť, ako niektoré z nich do jeho smartfónov nainštalovať.

Huawei AppSearch rozhranie

Cez aplikáciu nájdete aj aplikácie amerických spoločností

Novým spôsobom je aplikácia Huawei AppSearch. Podľa názvu sa dá poznať, že je určená na vyhľadávanie aplikácií. Aplikácia je momentálne spoločnosťou Huawei testovaná v Nemecku a je dostupná prostredníctvom stránok spoločnosti.

Podľa popisu aplikácie na stránkach Huawei je zrejmé, že slúži na vyhľadávanie aplikácií, ktoré sa nenachádzajú v obchode Huawei AppGallery. Ide o aplikácie amerického pôvodu ako WhatsApp, Google Chrome, YouTube, Facebook, Messenger a iné.

Huawei AppSearch kategórie

AppSearch vyhľadáva na alternatívnych obchodoch

Huawei AppSearch vyhľadáva aplikácie a ich inštalačné balíky na alternatívnych obchodoch Amazon App Store, APKMirror, APKMonk, APKPure a aj vlastnom Huawei AppGallery. Zdrojom môže byť aj oficiálna stránka aplikácie.

Vyhľadávanie môže navyše filtrovať aplikácie aj podľa regiónov. Aplikácie sú naviac v AppSearch delené podľa kategórii ako sociálne siete, cestovanie, financie atď. Nová možnosť inštalovania aplikácií od amerických developerov síce nie je veľmi pohodlná, ale momentálne je to jediné oficiálne riešenie od Huawei. A kým sa neskončí spor medzi americkou vládou a čínskou spoločnosťou, tak veľa majiteľom jej smartfónov príde vhod.

Náš tip
O2 rozširuje ponuku staníc v O2 TV a dáva HBO GO úplne zadarmo
22.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • KalichVydra

    Čiže, ako zavírovať Huawei 🤣👍

  • ROMAN ONDRIK

    Ahoj bude sa dat doištalova chýbajúce aplikácie na P40 pro cez tú app search

+