MojAndroid

Doplnili sme ďalšie možnosti inštalácie aplikácií do Huawei zariadení

Viaceré smartfóny Huawei, ktoré sú na trhu od jesene, sa musia zaobísť bez Google aplikácií. Dôvodom je neudelenie certifikácie od Googlu týmto modelom v reakcii na zákaz amerického Ministerstva obchodu poskytovať technológie spoločnosti Huawei.

Majitelia nových Huawei smartfónov majú k dispozícii obchod AppGallery priamo od čínskej spoločnosti. Ide o akúsi alternatívu obchodu Google Play, ktorý v zariadeniach bez Google služieb dostupný nie je. Práve prostredníctvom tejto aplikácie môžu používatelia inštalovať ďalšie.

Je však známe, že aplikácií je v AppGallery pomenej. Huawei sa snaží o to, aby rýchlo pribúdali, no s Google Play sa porovnávať nemôže. Chýba napríklad aplikácia Facebook či WhatsApp.

Alternatíva APKPure

Výbornou alternatívou k obchodu AppGallery je aplikácia APKPure. Obsahuje takmer všetky aplikácie, ktoré nájdete v obchode Google Play. Teda aj Facebook a WhatsApp. Stačí ich vyhľadať a nainštalovať. Aplikácie fungujú absolútne bez problémov, keďže pre ich funkčnosť Google služby vyžadované nie sú.

Pomocou APKPure môžete nainštalovať napríklad aj Goole Mapy či iné Google aplikácie. Nie všetky ale budú fungovať. Google Mapy fungujú, no neviete sa do nich prihlásiť. Aplikácia Google Fotky alebo Gmail sa vôbec nezapnú. Gallery Go od Googlu naopak funguje bezchybne.

Pomocou APKPure je tak možné stiahnuť prakticky akúkoľvek aplikáciu, ktorá sa v AppGallery nenachádza. Viac informácií o aplikáciách, AppGallery a APKPure nájdete v recenzii smartfónu Huawei P40 Pro.

Phone Clone: skopírujte si aplikácie zo starého mobilu

Výborným riešením, ako dostať vaše obľúbené aplikácie do smartfónu Huawei alebo Honor bez Google služieb, je skopírovať ich zo starého zariadenia. Na to výborne poslúži aplikácie Phone Clone.

Vo vašom novom zariadení tak budete mať nainštalované všetko to, čo v tom starom. Dokonca by mali fungovať aj lokálne aplikácie, napríklad tie bankové. Samozrejme, aplikácie, ktoré pre funkčnosť vyžadujú Google služby, sa síce nainštalujú, no fungovať nebudú.

Phone Clone
Phone Clone
Price: Free
  • Phone Clone Screenshot
  • Phone Clone Screenshot
  • Phone Clone Screenshot
  • Phone Clone Screenshot

 

Huawei prestavil aplikáciu AppSearch

Ten bol výsledkom kauzy Huawei vs USA. Vďaka tomu nemajú majitelia nových Huawei smartfónov k dispozícii obchod Google Play pre inštaláciu Google aplikácií a ďalších ako WhatsApp alebo Facebook. Podľa portálu GizChina teraz Huawei predstavil novú možnosť, ako niektoré z nich do jeho smartfónov nainštalovať.

Huawei AppSearch rozhranie

Aj aplikácie amerických spoločností

Novým spôsobom je aplikácia Huawei AppSearch. Podľa názvu sa dá poznať, že je určená na vyhľadávanie aplikácií. Aplikácia je momentálne spoločnosťou Huawei testovaná v Nemecku a je dostupná prostredníctvom stránok spoločnosti.

Podľa popisu aplikácie na stránkach Huawei je zrejmé, že slúži na vyhľadávanie aplikácií, ktoré sa nenachádzajú v obchode Huawei AppGallery. Ide o aplikácie amerického pôvodu ako WhatsApp, Google Chrome, YouTube, Facebook, Messenger a iné.

Huawei AppSearch kategórie

AppSearch vyhľadáva na alternatívnych obchodoch

Huawei AppSearch vyhľadáva aplikácie a ich inštalačné balíky na alternatívnych obchodoch Amazon App Store, APKMirror, APKMonk, APKPure a aj vlastnom Huawei AppGallery. Zdrojom môže byť aj oficiálna stránka aplikácie.

Vyhľadávanie môže navyše filtrovať aplikácie aj podľa regiónov. Aplikácie sú naviac v AppSearch delené podľa kategórii ako sociálne siete, cestovanie, financie atď. Nová možnosť inštalovania aplikácií od amerických developerov síce nie je veľmi pohodlná, ale momentálne je to jediné oficiálne riešenie od Huawei. A kým sa neskončí spor medzi americkou vládou a čínskou spoločnosťou, tak veľa majiteľom jej smartfónov príde vhod.

Náš tip
O2 rozširuje ponuku staníc v O2 TV a dáva HBO GO úplne zadarmo
21.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+