MojAndroid

Spoločnosť Huawei pre svoje smartfóny prináša novú aktualizáciu na EMUI 13. Spoločnosť oficiálne potvrdila, pre ktoré zariadenia bude nová verzia nadstavby dostupná. Na prekvapenie sa medzi nimi nenachádzajú vlajkové lode Huawei P40 Pro a Huawei Mate 30 Pro. Portál HuaweiCentral zverejnil všetky informácie, ktoré potrebujete o aktualizácii vedieť.

Ktoré smartfóny dostanú novú nadstavbu EMUI 13?

Aktualizácia prinesie viacero funkcií, medzi ktoré patria napríklad nové widgety. Tie vám umožnia skontrolovať podstatné informácie o aplikáciách aj bez toho, aby ste ich otvorili. Samozrejme si tieto widgety budete môcť prispôsobiť úplne podľa seba.

Huawei P60 Pro
Huawei P60 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samozrejme nemôžeme zabudnúť ani na nové gestá pre aplikácie, ktoré vylepšia zážitok z ich každodenného používania. Zdieľanie veľkých súborov bude taktiež jednoduchšie, keďže EMUI 13 prinesie možnosť zmeny ich veľkosti. Zdieľať ich budete môcť medzi zariadeniami prostredníctvom funkcie SuperHub.

Zoznam zariadení, ktoré dostanú EMUI 13:

Spoločnosť zverejnila podrobný zoznam, v ktorom uviedla plán aktualizovania zariadení. Modely Mate Xs 2, P50 Pocket, P50 Pro a P50 by mali aktualizáciu dostať v júni 2023. V júli chce spoločnosť aktualizáciu sprístupniť pre modely Nova 10 Pro a Nova 10. Mate 40 Pro a Nova 10 SE sa aktualizácie dočkajú až v septembri a neskôr v októbri aj model Nova 9. Ako posledné dostanú aktualizáciu v decembri modely Nova 9 SE a Nova Y90.

Plán aktualizácie EMUI 13 | Zdroj: HuaweiCentral.com
Plán aktualizácie EMUI 13 | Zdroj: HuaweiCentral.com

Znepokojení môžu byť používatelia, ktorých smartfóny sa v uvedenom zozname neobjavili. Zvláštnosťou je, že v zozname nie sú ani staršie vlajkové lode. Práve preto mnohí fanúšikovia dúfajú, že sa Huawei rozhodne svoj zoznam aktualizovaných zariadení rozšíriť a poprípade aj zmeniť plánované dátumy aktualizovania.

Aktualizuje aj konkurencia

Spoločnosť Huawei nie je jediná, ktorá prináša pre svoje smartfóny novú aktualizáciu. Samsung zverejnil zoznam modelov, na ktorých budete môcť otestovať One UI 6.0 v beta verzii. Nokia sprístupňuje Android 13 pre svoje modely, a nemôžeme zabudnúť ani na Xiaomi, ktoré sa rozhodlo aktualizovať tri roky starú vlajkovú loď.

Náš tip
Je kráľom fotografie Samsung Galaxy S23 Ultra alebo iPhone 14 Pro? Hlasujte v našom fototeste!

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+