MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi nedávno predĺžila softvérovú podporu svojich vlajkových lodí na 4 až 5 rokov. Samozrejme sa to týka modelov vydaných tento rok, ale čínsky výrobca sa činí aj v prípade starších zariadení. Dokazuje to aj tri roky starý vlajkový smartfón Xiaomi Mi 10, ktorý podľa portálu GadgetTendency dostáva aktualizáciu so systémom Android 13 a nadstavbou MIUI 14.

Android 13 a MIUI 14 prinášajú pre Xiaomi Mi 10 veľa nových funkcií

Xiaomi Mi 10 bol jedným z najlepších smartfónov roku 2020. Lákal na vysoký výkon v podaní čipsetu Qualcomm Snapdragon 865 a hlavne výborný 108-megapixelový fotoaparát, ktorý bol v čase vydania hodnotený ako najlepší na trhu. Aj dnes ho používa značné množstvo používateľov, a určite poteší ich jeho aktualizácia s označením 14.0.2.0.TJBCNXM a veľkosťou 4,1 GB. Momentálne je dostupná v Číne a odtiaľ sa rozšíri aj na ďalšie trhy.

Xiaomi Mi 10
Xiaomi Mi 10 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Súčasťou aktualizácie je aj marcová bezpečnostná záplata, ktorá zlepší zabezpečenie tohto obľúbeného smartfónu. Systém Android 13 zase prináša nové API rozhranie na konverziu textu, podporu pre Bluetooth Low Energy Audio a samozrejme množstvo zmien v používateľskom rozhraní.

Zoznam zmien v rámci nadstavby MIUI 14:

  • MIUI teraz využíva menej pamäte, vďaka čomu je zariadenie rýchlejšie a plynulejšie aj pri dlhodobom používaní.
  • Množstvo zlepšení v personalizácií používateľského prostredia.
  • Nové super ikony, ktoré dodajú vašej ploche nový vzhľad. (Aktualizujte domovskú obrazovku a motívy na najnovšiu verziu, aby ste mohli používať super ikony.)
  • Priečinky na domovskej obrazovke zvýraznia aplikácie, ktoré najviac potrebujete, vďaka čomu ich máte rýchlejšie po ruke.
  • Vyhľadávanie v Nastaveniach je teraz pokročilejšie. S históriou vyhľadávania a kategóriami vo výsledkoch je hľadanie systémových nastavení rýchlejšie.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v sekcii Nastavenia >> Informácie o telefóne >> Prepnite „logo MIUI“ >> Skontrolujte aktualizácie alebo ju nainštalovať cez aplikáciu MIUI Downloader. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Aktualizuje aj konkurencia

Medzi najaktívnejších výrobcov, ktorí aktualizujú svoje smartfóny na operačný systém Android 13 a nové nadstavby, stále patrí Samsung. Minulý týždeň aktualizoval tablet Samsug Galaxy A7 Lite na najnovší systém a smartfóny tohtoročnej vlajkovej série Galaxy S23 dostali aktualizáciu, ktorá zlepšuje ich fotoaparát.  V hre sú samozrejme aj ďalší výrobcovia, napríklad OnePlus aktualizuje svoje smartfóny na nadstavbu OxygenOS 13.

Náš tip
Samsung Galaxy S23 FE nakoniec bude. Čo všetko prinesie?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
3.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+