MojAndroid

Pred necelými troma mesiacmi aktualizovala spoločnosť Samsung svoj tablet Galaxy Tab A7 Lite na systém Android 13 a nadstavbu One UI 5.0. Podľa portálu SamMobile teraz dostáva tento lacný tablet novú aktualizáciu, ktorá povyšuje jeho nadstavbu na verziu One UI 5.1.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite dostáva v aktualizáciu viacero vylepšení

Samsung Galaxy Tab A7 Lite prišiel na trh pred necelými dvoma rokmi a už vtedy patril k najlacnejším tabletom na trhu. O to viac je potešujúce, že na neho výrobca nezabudol a tento týždeň spustil jeho aktualizáciu na nadstavbu One UI 5.1. Aktualizácia má číselné označenie T225XXU2CWB3 a bola spustená v Indii. Odtiaľ by sa mala rozšíriť aj na ďalšie trhy. Súčasťou aktualizácie je aj februárová bezpečnostná záplata.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite - displej 2
Samsung Galaxy Tab A7 Lite | Zdroj: Samsung.com/sk

Nadstavba One UI 5.1 prináša viacero zmien v dizajne, funkciách a aj predinštalovaných aplikáciách od Samsungu. Zmenami prešla napríklad aplikácia Fotoaparát, Galéria alebo Počasie. V aplikácii Počasie si napríklad budete môcť pozrieť graf, ktorý zobrazí hodinové množstvo zrážok. Vylepšený bol aj multitasking a zmenšovanie a zväčšovanie aplikácií.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred inštaláciou aktualizácie sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Zároveň  odporúčame byť pripojený k bezplatnej Wi-Fi, aby ste si ušetrili dáta z mobilného paušálu.

Aktualizuje aj konkurencia

Medzi najaktívnejších výrobcov, ktorí aktualizujú svoje smartfóny na operačný systém Android 13 a nové nadstavby, stále patrí Samsung. Ten pracuje na aktualizácii na nadstavbu One UI 5.1. Zahanbiť sa nenechá ani Xiaomi s aktualizáciami svojich modelov na nadstavbu MIUI 14. V hre sú aj ďalší výrobcovia, napríklad OnePlus s ich nadstavbou OxygenOS 13.

Náš tip
Test Philips TAA4216: Príjemné počúvanie za 60 eur

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
30.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+