MojAndroid

Nie je žiadnym prekvapením, že Samsung sa o svoje aktuálne vlajkové lode stará príkladne. Okrem toho, že majú sľúbené až 4 aktualizácie operačného systému Android a 5 rokov bezpečnostných aktualizácií, práve bezpečnostné aktualizácie prichádzajú v rekordných časoch. Podľa portálu Sammobile teraz séria Galaxy S23 dostáva tú aprílovú, a to apríl ešte ani poriadne nezačal.

Samsung Galaxy S23 dostáva vylepšenie fotoaparátu

Aktualizácia opravuje niekoľko bezpečnostných chýb, čo je samozrejmé. Väčšinou neobsahuje žiadne iné novinky, no v tomto prípade sa používatelia môžu tešiť dvojnásobne, pretože prináša vylepšenia pre fotoaparát. Nejde o žiadne nové fotografické funkcie, ale o niečo dôležitejšie. Aktualizácia má významne zlepšiť kvalitu fotografií.

Samsung Galaxy S23
Samsung Galaxy S23 | Zdroj: Filip Spevár

Prvou krajinou, kam nový softvér s označením S91xNKSU1AWC8 dorazil, je domáca Južná Kórea. V najbližších dňoch sa očakáva jej šírenie aj na ďalšie trhy, vrátane Slovenska. Ak ste aktualizáciu už dostali, nezabudnite nás o tom informovať v komentároch pod týmto článkom.

Nemali by ste prehliadnuť:

Aktualizáciu by vám mal váš telefón ponúknuť automaticky, no môžete ju vyhľadať aj manuálne v nastaveniach. Ako vždy, pred samotným spustením procesu inštalácie odporúčame dostatočne nabiť batériu. Na stiahnutie aktualizácie je ideálne využiť Wi-Fi pripojenie, teda pokiaľ nemáte u svojho operátora dostatočne veľký dátový balík a dáta vám chýbať nebudú.

Aktualizuje aj konkurencia

Medzi najaktívnejších výrobcov, ktorí aktualizujú svoje smartfóny na operačný systém Android 13 a nové nadstavby, stále patrí Samsung. Ten pracuje na aktualizácii na nadstavbu One UI 5.1. Zahanbiť sa nenechá ani Xiaomi s aktualizáciami svojich modelov na nadstavbu MIUI 14. V hre sú aj ďalší výrobcovia, napríklad OnePlus s ich nadstavbou OxygenOS 13.

Náš tip
Nefunguje vám Android Auto? Tipy a triky, ako to napraviť
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
2.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+