MojAndroid

Náš trh sa pomaly plní aj skladacími smartfónmi. Súčasné modely mohli robiť niekoľko kompromisov vo výbave za účelom znížiť cenu. Dokonalým príkladom je Samsung Galaxy Z Flip3 5G. Ide o skvelé “véčko”, avšak so slabou výdržou batérie a fotoaparátmi, ktoré je možné porovnávať s modelmi zo strednej triedy. Nejde pritom o najlacnejší smartfón a na začiatku atakoval cenovú hranicu 1 000 €. Huawei P50 Pocket takéto kompromisy nerobí a ponúka asi to najlepšie, čo sa v rámci možností dalo. Samozrejme, cena je aj preto vyššia. Oplatí sa však priplatiť? Ide o celkovo lepšiu ponuku v porovnaní s alternatívou značky Samsung? Toto je recenzia Huawei P50 Pocket.

Recenzia smartfónu Huawei P50 Pocket je rozdelená na niekoľko častí:

Huawei P50 Pocket: Cena a dostupnosť na Slovensku

Hneď na začiatok by som chcel spomenúť, ako je to s cenou a dostupnosťou tejto novinky na Slovensku. Oficiálne cena začína na čiastke 1 399 eur, no tento smartfón môžete nájsť aj za o niečo nižšiu cenu. Zlatý variant, ktorý ponúka viac pamäte, na Slovensku dostupný nebude.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Recenzia Huawei P50 Pocket:

Balenie

Obsah balenia je veru štedrý. Hneď musím vyzdvihnúť prítomnosť 40 W nabíjacieho adaptéra v krabičke. Ten sa z balení vlajkových smartfónov už vytráca. Nájdeme tu aj biely USB-C na USB-A kábel na prenos dát a rýchle nabíjanie. Okrem spinky na vyberanie hybridného slotu pre jednu nanoSIM kartu a jednu NM kartu, respektíve dvojicu nanoSIM kariet tu nájdeme aj nevyhnutnú dokumentáciu, návod na použitie a tvrdý plastový obal, ktorý sa skladá z dvoch samostatných častí. Je úplne priehľadný a zariadeniu pridá dodatočnú ochranu.

Konštrukcia a dizajn

Huawei svoju inšpiráciu asi hľadal u konkurencie z Južnej Kórei. Huawei P50 Pocket má extrémne podobný ohýbací mechanizmus. Teda, aspoň ja mám z neho taký pocit. Kým Samsung vydržal prakticky v akejkoľvek polohe, Huawei má pri určitých náklonoch tendenciu sa dávať do vodorovnej polohy. Neberiem to ako výhodu či nevýhodu, ale skôr ako vlastnosť. Dizajn novinky sa mi veľmi páči. Po zatvorení telefónu sa na ohýbacom pánte objaví logo značky Huawei, čo je pekný detail.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Zvonku je telefón plastový, no ide o veľmi kvalitný a odolný materiál, ktorý je jemne lesklý a vrúbkovaný. Rámčeky sú z lešteného kovu. Pôsobí to celkom prémiovo a telefón sa v ruke drží skvelo aj vďaka poriadne natiahnutému displeju. Konštrukcia v otvorenom stave je tenká a telefón je ako som už naznačil dosť vysoký. Osoby s menšími rukami budú mať problém dosiahnuť do vrchných častí obrazovky len za pomoci jednej ruky.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Hlavným rozpoznávacím znakom Huawei P50 Pocket je modul s fotoaparátmi a sekundárny displej, ktorý má viacero funkcií. O nich si však niečo povieme v inej časti recenzie. Mobil mi príde celkom ľahký. Konkrétnejšie váži 190 gramov, čo nie je nutne najmenej, no v ruke som mal iný pocit. V otvorenom stave má rozmery 170 x 75.5 x 7.2 milimetrov a v zatvorenom zas 87.3 x 75.5 x 15.2 milimetrov. Ja mám na test strieborný farebný variant, no existuje aj prémiový zlatý, ktorý má na svojom zovňajšku zaujímavé motívy.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Na kovovom rámčeku sa nachádza množstvo plastových predelov, slúžiacich na uľahčenie priechodu signálov. V spodnej časti sa nachádza USB-C port, reproduktor a mikrofón. Huawei P50 Pocket sa môže pochváliť stereo výstupom. Druhý reproduktor sa nachádza nad predným “selfie” fotoaparátom. Spodný reproduktor znie podstatne lepšie, ten vrchný je pomerne slabý.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Celkový zvukový výstup je plochý a podpriemerný. Za cenu 1 400 € by som rozhodne čakal viac, ako toto. Navyše, zvuk nie je ani nejak extra hlasný. Prichádzajúce hovory či upozornenia však neprepočujete. Aspoň že vibrácie patria k tým o čosi lepším. Na vrchu ľavej strany je umiestnený hybridný slot na dve nanoSIM karty, respektíve kombináciu jednej nanoSIM a pamäťovej NM karty. Pravý bok okupujú tlačidlá hlasitosti a zapínacie tlačidlo s integrovaným skenerom odtlačkov prstov. Na vrchu zariadenia je potom už len sekundárny mikrofón.

Vnútorný displej

Musím uznať, že Huawei P50 Pocket má fakt pekný displej. Má až 6,9-palcovú uhlopriečku, rozlíšenie 1188 x 2790 pixelov, hustotu 442 pixelov na palec, pomer strán 21:9 a vysokú obnovovaciu frekvenciu na úrovni 120 Hz. Pomer zobrazovača k prednej strane činí 85,1 %. Reprodukciu farieb hodnotím veľmi kladne. Podporovaná je až 1 miliarda farieb.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Pozorovacie uhly sú výborné. Miesto, v ktorom sa telefón ohýba, má maličkú priehlbinku, avšak nejde o nič výrazné a osobne mi to neprekáža. Obnovovacia frekvencia je v prednastavená na inteligentnú. Pokles na 60 Hz som videl veľmi pravidelne, čo sa mi nepáčilo. Vynútil som preto vysokú plynulosť, ktorá telefónu prikázala preferovať 120 Hz. Displej je veľmi pekný a kvalitný.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Maximálny jas bol pre mňa v praxi viac než dostatočný. Potešil ma aj minimálny jas, ktorý v noci nerobil problémy. Keďže je povrch obrazovky plastový, treba dávať pozor na to, aby ste neodstránili fóliu, ktorá je na displeji nalepená. Tá má významnú funkciu, bez ktorej by zobrazovač vyzeral po pár chvíľach dosť nepekne. Po pár dňoch testovania som si na telefóne, respektíve jeho displeji, nevšimol žiadne známky používania, čo poteší.

Vonkajší displej

Obrazovka na externej strane je typu OLED. Má uhlopriečku 1,04 palcov, rozlíšenie 340 x 340 a hustotu 328 pixelov na palec. Zapnúť ho dokážete klepnutím alebo stlačením zapínacieho tlačidla, respektíve nasnímaním zaregistrovaného odtlačku prsta. V uzamknutom režime vám displej ukáže iba základné údaje o čase a dátume s pozadím, ktoré kopíruje vašu domovskú obrazovku. Taktiež uvidíte zvonček s červenou bodkou ak máte prichádzajúcu notifikáciu.

Pre prístup k funkciám vonkajšieho displeja je potrebné odomknutie nasnímaním odtlačku prsta alebo naskenovaním tváre. Tá sa naskenuje pomocou vonkajších fotoaparátov. V odomknutom stave môžete potiahnuť zhora nadol pre rozbalenie lišty s upozorneniami. Potiahnutím doľava viete ovládať prehrávané hudobné skladby. Ponuka napravo prichádza s aplikáciou fotoaparátu, vďaka ktorej si viete urobiť “selfie” v takmer nekompromisnej kvalite. Náhľad sa vám pritom zobrazí priamo na tomto malom displeji.

Nasleduje zrkadlo, ktoré navyše dokáže zobraziť, či ste sa dobre natreli opaľovacím krémom. V kruhovitom module s fotoaparátmi sa totiž nachádzajú špeciálne LED. Malo by ísť o UV svietidlo. Máme čo dočinenia s unikátnou vlastnosťou akéhokoľvek smartfónu. Možno ide o taký “gimmick”, avšak unikátne vlastnosti smartfónov mám rád.

Operačný systém

Operačným systémom v Európe je Android 11 s nadstavbou EMUI 12. V domovskej Číne sa Huawei P50 Pocket predáva s HarmonyOS 2.0, to však pre nás nie je podstatné. Hlavným poznatkom je, že ani jeden z operačných systémov nedisponuje Google službami. Túto skutočnosť ani ďalej opomínať nebudem. Neberiem to už nutne ako nevýhodu Huawei smartfónov, ale skôr ako ich vlastnosť. Človek sa s tým proste naučí žiť, aj keď niekedy hľadanie kompromisov vie byť zdĺhavé a problematické, ba i občas nemožné.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

EMUI je aspoň podľa môjho názoru pekná nadstavba, ktorá sa od čistého Androidu značne líši. Niektoré prvky mi však pripomínajú staré časy. Aplikácia fotoaparátu sa napríklad stále nápadne podobá na tú, ktorú Huawei spolu Honorom využívali pred viac ako piatimi rokmi. Nie je to nutne na škodu a v tomto prípade platí, že staré dobré prvky sa presunuli aj do aktuálneho roku.

Prostredie je plynulé, dobre optimalizované a pomerne jednoduché na používanie. Prednastavený je spravodajský kanál v ľavej časti domovskej obrazovky od Huawei, ktorý vám okrem správ dokáže dať aj stručné informácie o počasí, vašich krokoch, udalostiach v kalendári, zobrazí váš čas pred obrazovkou za daný deň a tak ďalej.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Taktiež nesmú chýbať ani šikovné gestá, ktoré v praxi určite radi využijete. Snímku obrazovky viete urobiť poklepaním prsta po obrazovke. Poklepaním hánkami dvoch prstov začnete nahrávať obsah na obrazovke. Počas toho, ako je obrazovka vypnutá, môžete otvoriť fotoaparát alebo spraviť rýchlu snímku dvojitým stlačením tlačidla hlasitosti nadol.

Hovory viete prijať zodvihnutím telefónu k uchu. Všimol som si, že sa automaticky prijali už po otvorení mobilu z poskladaného stavu. Zložiť viete zatvorením smartfónu. Preklopením zariadenia môžete stlmiť hlasitosť zvonenia pri prichádzajúcom hovore, respektíve zvonenie stíšite po zodvihnutí telefónu. Ako posledné gesto spomeniem podporu pre zobudenie obrazovky dvojitým poklepaním, respektíve zdvihnutím mobilu.

Recenzia Huawei P50 Pocket: Fotoaparáty

Začnem papierovými špecifikáciami. Primárny fotoaparát má 40 MP a svetelnosť f/1.8. Ultra širokouhlý fotoaparát má 13 MP, clonové číslo f/2.2 a 120-stupňový uhol záberu. Tento snímač zvláda aj vytváranie makro fotografií. Vyznačuje sa aj automatickým zaostrovaním. Aplikácia fotoaparátu vás automaticky prepne na tento senzor v prípade, že priblíženie k predmetu je dostatočné. Tretí 32 MP senzor má clonu f/1.8 a netuším, na čo slúži. Myslel som si, že bude fungovať so zapnutým fluorescenčným režimom, no nebolo to tak.  Stabilizácia obrazu má len softvérovú podobu. Automatickému zaostrovaniu pomáha laser.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Najzaujímavejším režimom bol pre mňa fluorescenčný mód. Ten využíva UV svietidlá na zadnej strane smartfónu. Každopádne si nemyslím, že ide o jeden z dôvodov, prečo si Huawei P50 Pocket kúpiť. UV svetlo si môžete dokúpiť za pár drobných a vytvoriť podobnú fotku prakticky s hociktorým telefónom. Huawei P50 Pocket podporuje spomalené video maximálne v 1080p a 960 fps.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Video vyzerá podľa môjho názoru fakt skvelo. Problémom nie je ani elektronická forma stabilizácie či automatické zaostrovanie. Fotografie z primárneho snímača vyzerajú skutočne na úrovni ako cez deň, tak aj v noci. Fotografie sú krásne ostré po celej ploche. Snímky majú výborný dynamický rozsah a preto prekážkou nebude ani priame slnko.

Ultra širokoulhý senzor má v porovnaní s konkurenciou širší záberu. Cez deň za jeho pomoci spravíte pekné snímky, avšak v noci je však prakticky nepoužiteľný. Zapnutý nočný režim je pri ultra širokouhlom snímači citeľný, ale v prípade toho primárneho mi príde, že pri nedostatku svetla sa aktivuje sám od seba aj bez nutnosti manuálneho prepnutia do sekcie “Noc” v aplikácii fotoaparátu. S rýchlosťou fotoaplikácie som bol spokojný, no myslím si, že ak by mala niekde nastať ešte nejaká dodatočná optimalizácia, tak by mala nastať práve sem. Konkurenčné vlajkové lode majú jednoducho o čosi lepšie odladenú aplikáciu pre fotoaparát.

Testovacie fotografie

Makro fotografie

Nočné fotografie

Fotografie s fluorescenčným osvetlením

“Selfie” fotografie

Testovacie video

Recenzia Huawei P50 Pocket: Výkon a pamäť

Výkon pre Huawei P50 Pokcet zaobstaráva procesor Snapdragon 888 od americkej spoločnosti Qualcomm. V tomto prípade sa sem však nachádza v 4G edícii. Na 5G konektivitu tak môžete predom zabudnúť. Výkonu je viac než dosť a telefón zvládol prakticky akúkoľvek úlohu, ktorú som mu zadal. Problémom nie sú ani tie najnáročnejšie hry či multitasking. V benchmarkoch je však Huawei P50 Pocket akýsi slabý.

Príde mi to veľmi zvláštne, že Qualcomm Snapdragon 888 vykazuje tak nízky výkon, pokiaľ ide o hodnoty v benchmarkových aplikáciách. Pre mňa je však hlavné, že v praxi som si žiadne spomaľovanie či sekanie nevšimol a plynulosť je hodná vlajkovej lode. Spomeniem, že telefón sa veľmi ľahko zahreje a to občas až na teploty, ktoré sú nepríjemné na držanie v ruke. Odhadujem, že to bude kvôli úzkemu telu a jedinečnou konštrukciou.

Odomykanie

Telefón je možné odomykať skenerom odtlačkov prstov, umiestneným v zapínacom tlačidle. Ten je extrémne rýchly a dnešné optické čítačky, ktoré sú umiestnené pod displejom, sa naň neťahajú. Mobil sa odomkne prakticky okamžite po tom, čo na čítačku priložíte svoj prst a to aj v zatvorenom stave. V systéme si viete uložiť hneď päť odtlačkov. Druhý spôsob odomykania je rozpoznávaním tváre. Vaša tvár sa naskenuje hneď po otvorení zariadenia. Odomknúť Huawei P50 Pocket tvárou môžete ešte pred jeho tvorením. Stačí prebudiť vonkajší displej dotykom a zostava zadných fotoaparátov vás dokáže ihneď rozpoznať.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Batéria a nabíjanie

V útrobách zariadenia sa nachádza 4 000 mAh Li-Pol batéria. Tá podporuje rýchle nabíjanie o maximálnom výkone 40 W. Poteší aj 5 W reverzné nabíjanie, ktoré sa hodí na nabitie podporovaného príslušenstva. V praxi mi smartfón vydržal prakticky celý deň bežného používania, čo je napríklad oproti takému Samsungu Galaxy Z Flip3 5G výrazným plusom.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Ak by som bol však trochu náročnejší, nabíjačku hľadám v skorých večerných hodinách. Pre dosiahnutie celodennej výdrže musíte smartfón využívať konzervatívnejšie. Vo väčšine prípadov sa vám vybije po približne štyroch až piatich hodinách so zapnutým displejom. Výdrž teda závisí od viacerých faktorov. Výhodou je, že pre zobrazenie základných informácií môžete využívať iba malý displej na vonkajšej strane, ktorý šetrí energiu.

Nabíjanie z 0 % na 100 %:

  • 15 minút: 35 %
  • 30 minút: 68 %
  • 45 minút: 90 %
  • 60 minút: 98 %
  • Plné nabitie: 1 hodina 8 minút

Počas nabíjania sa telefón výrazne zahreje. Teplota bola v mojom prípade mnohokrát tak vysoká, že telefón bolo dosť nepríjemné držať v ruke. Huawei P50 Pocket odporúčam nabíjať len v otvorenom stave. Teplo sa tak bude odvádzať z telefónu oveľa efektívnejšie. Smartfón nepodporuje bezdrôtové nabíjanie.

Konektivita

Huawei P50 Pocket do svojej výbavy zahŕňa aj skvelú konektivitu. Máme tu dvojpásmovú Wi-Fi, nízkoenergetický Bluetooth 5.2 a služby na určenie polohy GPS, A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS a NavIC. Nachádza sa tu aj NFC, to však v našich končinách zrejme nevyužijete. Za zmienku stojí, že s účtom Curve je možné platiť mobilom bezkontaktne aj u nás. Na Google Pay ale radšej hneď zabudnite. USB-C port je vo verzii 2.0.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Spomeniem, že s konektivitou k sieti som nemal žiadne problémy. Hlas v telefonických hovoroch bol zrozumiteľný a veľmi čistý na obidvoch stranách. Vďačiť je možné práva podpore VoLTE. Trochu ma však sklamala technológia Bluetooth. Moje inteligentné hodinky Huawei Watch GT3 sa odpájali takmer vždy, čo som v byte išiel o izbu až dve vedľa. Podobne na tom boli aj Bluetooth slúchadlá.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Pre porovnanie zmienim, že môj Google Pixel 6 Pro podobné problémy nemá, takže som si takmer istý, že na vine je práve smartfón. Na záver spomeniem, že Huawei P50 Pocket podporuje dve nanoSIM karty alebo kombináciu jednej nanoSIM a pamäťovej NM karty. NM karty sú určené špeciálne pre telefóny značky Huawei, keďže tento výrobca už štandard microSD využívať nemôže.

Recenzia Huawei P50 Pocket: Záverečné zhodnotenie

Teraz nastáva otázka, či by som novinku od čínskeho giganta dokázal smelo odporučiť. Odpoveďou je jednoznačne áno, ako sa táto recenzia na Huawei P50 Pocket snaží celú dobu naznačiť. Ide o skvelý skladací telefón, ktorý je podľa môjho názoru najlepším vo svojej kategórii. Samsung Galaxy Z Flip3 5G je však silnou konkurenciou. Určite nie celkovou výbavou, ale konkuruje práve podstatne nižšou cenou. Rozdiel vo výkone by mal byť zanedbateľný, ale úlohu hrajú aj iné faktory, ako výdrž batérie či kvalita fotoaparátov.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Ak chcete výlučne smartfón takéhoto typu, je už na vašom zvážení, či sa rozhodnete pre lacnejší Samsung Galaxy Z Flip3 5G s horšou výbavou alebo pre drahý Huawei P50 Pocket s vlajkovou výbavou a bez Google služieb. Ak by cena nebola pre mňa osobne prekážkou, asi by som šiel do Huawei kvôli výdrži a lepšej fotografickej výbave. Ide však len o môj osobný názor.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Ako tvrdí moja recenzia, Huawei P50 Pocket má výborný výkon aj napriek nízkym výsledkom v benchmarkových aplikáciách, skvelé fotoaparáty, pekný displej a hlavne unikátnu konštrukciu, ktorou sa nepochváli len tak hociktorý smartfón. Čerešničkou na torte sú prídavné vecičky, ako UV osvetlenie či pokročilejší vonkajší displej. Mínusom pre mnohých bude absencia Google služieb. Stále mám však pocit, že Huawei to s cenou 1 400 € trochu prestrelil.

Recenzia Huawei P50 Pocket: Tabuľka parametrov

Displej 6,9-palcový Foldable OLED, Full HD+ rozlíšenie (1188 x 2790 pixelov), obnovovacia frekvencia 120 Hz, pomer strán 21:9, hustota 442 pixelov na palec; vonkajší 1,04-palcový OLED s rozlíšením 340 x 340 pixelov
Procesor Snapdragon 888 4G, 5 nm
Operačná pamäť 8 až 12 GB
Interný ukladací priestor 256 až 512 GB (podpora rozšírenia vnútornej pamäte o NM kartu až do kapacity 256 GB)
Fotoaparáty Primárny 40 MP (f/1.8), ultra širokouhlý 13 MP (f/2.2) so 120-stupňovým uhlom záberu, 32 MP snímač (f/1.8), 10,7 MP “selfie” (f/2.2)
Batéria 4 000 mAh
Rozmery Rozložený: 170 x 75,5 x 7,2 milimetrov

Zložený: 87,3 x 75,5 x 15,2 milimetrov

Hmotnosť 190 gramov
Farebné prevedenia Biele, zlaté
Oficiálna začiatočná cena Od 1 399 €

Konkurencia pre Huawei P50 Pocket

Samsung Galaxy Z Flip3 5G

Tento ohybný model od Samsungu spomínam v recenzii veľmi často. Dôvodom je prakticky rovnaký princíp skladania. Samsung Galaxy Z Flip3 5G však nie je len lacnejší, ale vyznačuje sa aj odolnosťou voči vode a prachu IP68. Inak je len na vašom zvážení, či si priplatíte pár stoviek eur za lepšie fotoaparáty a väčšiu batériu.

Samsung Galaxy Z Flip3
Samsung Galaxy Z Flip3 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Alternatíva od Samsungu disponuje 6,7-palcovým Dynamic AMOLED 2X displejom so 120 Hz a vonkajšou 1,9 palcovou obrazovkou, ktorá je oproti tej na Huawei P50 Pocket menej pokročilá. Poháňa ho Snapdragon 888 v 5G edícii. Výkon by teda mal byť v praxi rovnaký. Nechýba 8 GB RAM pre plynulý multitasking. Fotografická výbava je oproti Huawei P50 Pocket horšia a batéria má len 3 300 mAh, čo sa negatívne odzrkadľuje aj na konečnej výdrži. Prítomnosť Google služieb môže pre viacerých predstavovať obrovskú výhodu.

Motorola razr 5G

Konkurentom pre Huawei P50 Pro je Motorola razr 5G. Teda, tá ani nie je priamo konkurenciou, no disponuje podobným skladacím mechanizmom. Inak ide prakticky o smartfón strednej triedy s predraženou cenovkou. 6,2-palcový displej tohto mobilného telefónu nesie rozlíšenie 876 x 2142 pixelov. Ide o 60 Hz panel. RAM má 8 GB a vnútorné úložisko zas 256 GB. Kapacita batérie činí len 2 800 mAh.

Motorola razr 5G
Motorola razr 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg

7

Huawei P50 Pocket

Huawei P50 Pocket je skladací telefón, ktorý je podľa môjho názoru najlepším vo svojej kategórii. Samsung Galaxy Z Flip3 5G je však silnou konkurenciou. Určite nie celkovou výbavou, ale konkuruje práve podstatne nižšou cenou. Rozdiel vo výkone by mal byť zanedbateľný, ale úlohu hrajú aj iné faktory, ako výdrž batérie či kvalita fotoaparátov.

Ak chcete výlučne smartfón takéhoto typu, je už na vašom zvážení, či sa rozhodnete pre lacnejší Samsung Galaxy Z Flip3 5G s horšou výbavou alebo pre drahý Huawei P50 Pocket s vlajkovou výbavou a bez Google služieb. Ak by cena nebola pre mňa osobne prekážkou, asi by som šiel do Huawei kvôli výdrži a lepšej fotografickej výbave. Ide však len o môj osobný názor.

Huawei P50 Pocket má výborný výkon aj napriek nízkym výsledkom v benchmarkových aplikáciách, skvelé fotoaparáty, pekný displej a hlavne unikátnu konštrukciu, ktorou sa nepochváli len tak hociktorý smartfón. Čerešničkou na torte sú prídavné vecičky, ako UV osvetlenie či pokročilejší vonkajší displej. Mínusom pre mnohých bude absencia Google služieb. Stále mám však pocit, že Huawei to s cenou 1 400 € trochu prestrelil.

zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
70 %
Výkon
60 %
Výdrž batérie
50 %
Cena
70 %
Fotoaparát

Žiadne

Žiadne
25.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+