MojAndroid

Huawei Mate 40 Pro je zatiaľ najvybavenejším modelom výrobcu a patrí medzi to najlepšie, čo ponúka trh smartfónov. Ide o vyváženú vlajkovú loď so všetkými funkciami, ktoré k tomu patria. Navyše sa môže pochváliť výbornou výdržou, rýchlym nabíjaním a napríklad aj infračerveným portom. Jeho fotoaparát patrí medzi absolútnu špičku. Vlastne, sú tu len dva nedostatky. Vysoká cena – 1199 eur a chýbajúce Google služby.

Parametre fotoaparátu Huawei Mate 40 Pro

  • 50 MP, f/1.9, PDAF, OIS – hlavný snímač
  • 12 MP, f/3.4, PDAF, OIS, 5x optický zoom – periskopický objektív
  • 20 MP, f/1.8, PDAF – ultra-širokouhlý objektív

Kvality fotoaparátu potvrdzuje aj portál DxOMark, kde tomuto smartfónu patrí druhé miesto. Predbehol ho len Mate 40 Pro+, ktorý ponúka periskopický objektív s desaťnásobným optickým priblížením. Mate 40 Pro stavia na kvalitnom hlavnom snímači s veľkými pixelmi a skvelou stabilizáciou obrazu. Pochváliť sa môže rýchlym ostrením a výbornými nočnými fotografiami. Tie sú také dobré, že niekedy sa neoplatí ani zapínať nočný režim.

 

Vylepšenia sa dočkal aj ultra-širokouhlý snímač. Ten v predchádzajúcom P40 Pro síce ponúkal vyššie rozlíšenie – 40 MP optori 20 MP, ale novinka má lepšiu svetelnosť, čo výrazne pomôže fotografiám v noci. A sú naozaj lepšie. Avšak s novým objektívom prichádza aj problém. Nedokáže zaostriť na tak krátku vzdialenosť ako P40 Pro, takže makro fotografie nie sú až také úchvatné. Stále sú však veľmi dobré.

Ukážkové fotografie

Špecialitou je periskopický objektív, ktorý ponúka až päťnásobné optické priblíženie a veľmi dobrú optickú stabilizáciu obrazu. Svetelnosť je trochu horšia, čo sa prejaví na nočných fotografiách. Avšak ani tie nie sú zlé. Pri dobrom osvetlení je sa pri fotografiách s päťnásobným priblížením využíva práve periskopický objektív. Avšak za zhoršených svetelných podmienok zariadenie núti používateľa využívať hlavný snímač až do 10-násobného priblíženia. Až potom sa prepne na teleobjektív. Huawei vie, že digitálne priblížené fotky večer budú stále kvalitnejšie ako tie z periskopického objektívu. Je to síce inteligentné, ale prijal by som možnosť to zmeniť.

 

Na video je primárne určený ultra-širokouhlý objektív. Ten vytvára veľmi pekné video a úchvatný je najmä uhol záberu, ktorý nie je štandardný. Vyzerá to naozaj dobre. Pozor si ale treba dať na stabilizáciu obrazu, ktorá sa s videom z hlavného snímača nedá porovnať.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

Nie ste majiteľom smartfónu Huawei Mate 40 Pro? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Ako fotí konkurencia?

23.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+