MojAndroid

Sony Xperia 1 II prišla na trh v prvej polovici roka 2020 ako vlajková loď známeho výrobcu. Sony stavia na politiku prémiového modelu, na ktorom chce prezentovať čo všetko ukrýva vo svojom talóne.

Do rovnice vstupujú možno trochu netradičný dizajn a niektoré nečakané prvky, no špičkové parametre stále znamenajú vyššiu cenu. Aké výsledky dosahuje fotoaparát tohto modelu v rukách priemerného používateľa, ktorý sa spolieha na automatiku?

Parametre fotoaparátov Sony Xperia 1 II

Hlavný snímač 12 MP, f/1.7, 24 mm, 1/1.7″, 1.8 µm, Dual Pixel PDAF, OIS
Teleobjektív 12 MP, f/2.4, 70 mm, 1/3.4″, 1.0 µm, PDAF, 3x optický zoom, OIS
Ultra-širokouhlý snímač 12 Mpix, f/2.2, 16 mm, 1/2.55″, Dual Pixel PDAF
Hĺbkový snímač 0,3 Mpx, TOF 3D

Objektívy ZEISS, prémiový smartfón a prepracovaná aplikácia Photo Pro. Táto kombinácia vyzerá ako zaručený recept na úspech. Na papieri to tak skutočne je. K dispozícii máte nástroje na vytvorenie vynikajúcich fotografií. Aby sa to však pretavilo na realitu, chce to ešte trochu umu, úsilia a nejaký ten čas.

Zruční fotografi sa dokážu poriadne vyhrať. Priemerný používateľ, ktorý chce fotiť čo najjednoduchšie, sa dočká kvalitných snímok, ktoré sa pridŕžajú realite. Treba sa však pripraviť na to, že dynamický rozsah niekedy “ustrelí”. Sony Xperia 1 II sa preto ako fotomobil hodí skôr do skúsených rúk.

Sony Xperia 1 II

Testovacie fotografie

Séria (pod)večerných fotografií bola vytvorená v závere augusta medzi 19 a 21. hodinou.

Testovacie video

Sony Xperia 1 II Fialová
andreashop affiliate Sony Xperia 1 II Čierna
datart affiliate Sony Xperia 1 II Fialová
hej sk affiliate Sony Xperia 1 II Čierna
alza affiliate Sony Xperia 1 II Fialová
mp3.sk affiliate Sony Xperia 1 II Čierna

Pochváľte sa svojimi fotografiami zo smartfónu Sony Xperia 1 II

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce zistiť ako tento model fotí za bežných podmienok.

Nie ste majiteľom Sony Xperia 1 II? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového spoločníka. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery.

Náš tip
Sony Xperia 5 II vs Sony Xperia 1 II | Porovnanie

29.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+