MojAndroid

Čakanie je na konci. Operačný systém Android 14 bol predstavený 4. októbra, no Samsung už predtým pracoval na aktualizácii pre svoje smartfóny. Po niekoľkých beta verziách tu máme konečne finálnu, ktorá sa dostáva na prvé zariadenia výrobcu. Informáciu priniesol portál Sammobile.

Aktualizácia je už aj na Slovensku, screenshot z Galaxy S23 Ultra | Zdroj: čitateľ

Nemali by ste prehliadnuť:

Smartfóny série Samsung Galaxy S23 (všetky tri modely) práve v týchto chvíľach dostávajú najnovší Android 14 a nadstavbu One UI 6. Samotná aktualizácia je naozaj mohutná, má veľkosť až 3 GB. Pre jej stiahnutie odporúčame použiť Wi-Fi pripojenie.

Aktualizácia na Android 14 a One UI 6 pre prvé Samsungy je tu

Aktualizácia by sa mala dostávať postupne na jednotlivé trhy, vrátane toho slovenského. Šíri sa vo vlnách, takže niektorí používatelia ju môžu mať k dispozícii o niečo skôr, iní si chvíľu počkajú. zariadenie by vás malo na jej dostupnosť upozorniť automaticky, no aktualizáciu môžete vyhľadať aj manuálne v nastaveniach. Pred aktualizovaním si nezabudnite svoj telefón dostatočne nabiť, aby všetko prebehlo bez problémov.

Samsung Galaxy S23 Ultra fotoaparat
Samsung Galaxy S23 Ultra

Juhokórejský výrobca týmto krokom dodržal to, čo sľúbil. Prvé smartfóny mali podľa plánu dostať finálnu verziu nadstavby a systému Android 14 ešte v tomto mesiaci, čo sa podarilo. Očakávame, že v najbližších dňoch pribudnú aj ďalšie série, najskôr pravdepodobne najnovšie skladacie modely výrobcu.

Pre pripomenutie, séria Galaxy S23 má sľúbené 4 aktualizácie Androidu a 5 rokov bezpečnostných aktualizácií. Keďže tieto smartfóny prišli na trh s Androidom 13, toto je zatiaľ ich prvá veľká aktualizácia. Skončiť by to malo až na Androide 17.

Dostali ste už aktualizáciu aj vy? Dajte nám o tom vedieť v komentároch.

Aktualizuje aj konkurencia

Na operačný systém Android 14 sa snaží čo najrýchlejšie aktualizovať svoje modely aj konkurencia. Výrobcovia už ponúkajú pre svoje najlepšie modely beta verzie najnovšieho systému a očakávame, že v najbližších dňoch začnú uvoľňovať aj finálne verzie.

Náš tip
Máte jeden z týchto Samsung telefónov? Aktualizáciu na nový Android už nedostane

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
30.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+