MojAndroid

V živote každého telefónu raz príde čas, kedy naň výrobca zabudne a ukončí jeho softvérovú podporu. V preklade to znamená, že už nedostane žiadne ďalšie aktualizácie. V tomto článku sa pozrieme na obľúbené Samsungy, ktoré už nedostanú aktualizáciu na novší operačný systém. Téme sa venoval portál Sammobile.

Nemali by ste prehliadnuť:

Modely, ktoré sa nachádzajú na tomto zozname, už nedostanú aktualizáciu na systém Android 14 a ani nadstavbu One UI 6.0, ktoré prídu neskôr v tomto roku:

Väčšinou ide zariadenia, ktoré boli predstavené už dávnejšie. Ako iste viete, Samsung momentálne pre svoje vlajkové lode, skladacie smartfóny a vybrané modely strednej triedy ponúka 4 veľké aktualizácie operačného systému Android a 5 rokov bezpečnostných aktualizácií.

Samsung Galaxy S23 Ultra fotoaparat
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V časoch, kedy boli uvedené vyššie spomínané modely, výrobca takto dlhú podporu neponúkal, no výrazne horšie to nebolo. Napríklad Galaxy Z Fold2 prišiel na trh s Androidom 10 a dostal aktualizáciu na Android 13. Síce nový Android 14 už nedostane, no ešte rok by mal byť podporovaný aspoň po stránke bezpečnostných aktualizácií. Rovnaký scenár platí pre väčšinu z týchto modelov.

Náš tip
Samsung: K predobjednávke nových Neo QLED a OLED televízorov získate projektor The Freestyle úplne zadarmo

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+