MojAndroid

Samsung prežíva skvelé obdobie. Juhokórejskému gigantovi sa jednoducho darí produkovať skvelé smartfóny a ďalšiu elektroniku. Mám ale pocit, že nižšiu cenovú kategóriu mobilných telefónov má lepšie zvládnutá konkurencia. Samsung exceluje v strednej a najvyššej cenovej kategórií, no ako to zvláda s tou nižšou? Samsung Galaxy A32 5G je jej zástupcom. Má nový dizajn a vyzerá moderne, no aké je ho používať v dnešnej dobe? Toto je recenzia smartfónu Samsung Galaxy A32 5G.

Recenzia Samsung Galaxy A32 5G: Parametre

Rozmery 164,2 x 76,1 x 9,1 mm
Hmotnosť 205 gramov
Displej TFT, 6,5-palcový, HD+ (1600 x 720 pixelov)
Procesor MediaTek Dimensity 720 (7 nm)
Operačný systém Android 11 + používateľská nadstavba One UI
Operačná pamäť 4 – 8 GB
Vnútorné úložisko 64/128 GB + microSD
Fotoaparáty 48 MP + 8 MP + 2 MP + 5 MP
“Selfie” fotoaparát 13 MP, vo výreze displeja
Batéria a nabíjanie 5000 mAh, 15 W káblové nabíjanie
3,5 mm jack áno
Farby biela, čierna, fialová, modrá
Cena Samsung Galaxy A32 5G od 299 €

Recenzia Samsung Galaxy A32 5G je rozdelená na niekoľko častí:

Balenie: Základná výbava, ktorá je nevyhnutnosťou

V krabičke okrem samotného smartfónu je možné nájsť sponku na vyberanie hybridného slotu na nanoSIM kartu a microSD kartu, nevyhnutnú technickú dokumentáciu, 15 W nabíjací adaptér a USB kábel s USB-A a USB-C koncovkami. Nabíjacie prvky sú bielej farby a kábel je veľmi krátky. Slúchadlá či ochranný obal neočakávajte.

Konštrukcia a dizajn Samsung Galaxy A32 5G: Podarilo sa!

Aj napriek tomu, že Samsung Galaxy A32 5G pochádza z tej nižšej cenovej kategórie, je skvelé, že celkom úspešne nadväzuje na stanovený dizajnový jazyk, ktorý už poznáme z najnovšieho vlajkového modelového radu tohto výrobcu. Zadná strana je takmer dokonale plochá.

Fotoaparáty nad povrch takmer vôbec nevystupujú, majú však okolo objektívov rámček, ktorý pravdepodobne chráni sklíčka snímačov pred poškriabaním. Pozadie je celé lesklé, pomerne rýchlo sa ušpiní a sú na ňom miestami viditeľné odtlačky prstov. Nami testovaný svetlý fialový variant týmto problémom až tak výrazne netrpí.

Samsung Galaxy A32 5G zadná strana
Recenzia Samsung Galaxy A32 5G | Zdroj: Tomáš Kanálik

Keďže je telefón celý vyhotovený z plastu, je o čosi odolnejší voči rozbitiu, no škrabance na ňom vznikajú prakticky okamžite. Opäť to nie je výrazný problém pre túto farbu. Ochranný obal by mal byť nevyhnutnosťou, pokiaľ si prajete, aby zariadenie vyzeralo skvelo aj po pár týždňoch až mesiacoch pravidelného používania.

Boky telefónu pozostávajú z lesklého plastu. Na pravej strane nájdete tlačidlá na reguláciu hlasitosti spolu s tlačidlom zapnutia / vypnutia, v ktorom je mimochodom ukrytá aj čítačka odtlačkov prstov. Tá je veľmi rýchla, presná a spoľahlivá. Funguje určite lepšie ako mnohé skenery integrované priamo v displeji. Ľavá hrana hostí iba slot pre dve nanoSIM karty, respektíve kombináciu jednej nanoSIM a microSD karty, slúžiacej na rozšírenie ukladacieho priestoru.

Samsung Galaxy A32 5G pravý bok
Recenzia Samsung Galaxy A32 5G | Zdroj: Tomáš Kanálik

Na vrchu nájdeme len sekundárny mikrofón. Ten primárny je na spodku, spolu s primárnym, hlasitým reproduktorom s kvalitou odpovedajúcou cene, 3,5 mm audio jackom na drôtové slúchadlá, mikrofónom na hovory a USB-C portom. Počas telefonovania sa bude využívať mriežka s reproduktorom nad displejom. Na prednej strane uvidíte displej s kvapkovitým výrezom. Rámčeky nie sú najtenšie, no nevadí mi to. Ten spodný ale úprimne mohol byť omnoho tenší. Dizajn smartfónu Samsung Galaxy A32 5G sa mi páči a myslím si, že bude sa páčiť aj vám.

Displej: Iba HD+ rozlíšenie na rozmernej uhlopriečke

Samsung Galaxy A32 5G disponuje veľkým, 6,5-palcovým TFT displejom s HD+ rozlíšením, čo je 720 x 1600 pixelov. Vzhľadom na rozmernú uhlopriečku obrazovky ide o skutočne nízke rozlíšenie, ktoré povoľuje voľnému oku zbadať jednotlivé zobrazovacie body.

Ostal som z toho nemilo zaskočený a ešte väčším šokom pre mňa bolo zistenie, že 4G verzia tohto smartfónu má Full HD+ displej a dokonca vyššiu obnovovaciu frekvenciu 90 Hz. A to si predstavte, že Samsung Galaxy A32 5G stojí približne 300 €. 4G LTE verzia pritom vyjde o 30 až 40 € lacnejšie.

Samsung Galaxy A32 5G uzamknutá obrazovka
Recenzia Samsung Galaxy A32 5G | Zdroj: Tomáš Kanálik

Vôbec niektorým rozhodnutiam Samsungu nerozumiem a podobných záludných vecí sa ešte nájde. Pomer strán teda činí 20:9 a dočkáme sa dnes už veľmi nízkej hustoty 270 pixelov na palec. Displej sám o sebe príliš pekný nie je, farbenou vernosťou má od tých lepších v tejto cenovej kategórii ďaleko, maximálny jas mohol byť o trochu vyšší, no nesklame a pozorovacie uhly sú mierne podpriemerné.

Mimochodom, stačí celkom nízky tlak na displej a hlavne počas zobrazovania čiernej bude možné vidieť malú zmenu farieb. Obrazovka je teda časť telefónu, na ktorej sa výrobca rozhodol šetriť, čo je úprimne škoda.

Operačný systém: One UI, ako ho už všetci poznajú

Operačným systémom sa stal Android 11, spolu s používateľskou nadstavbou od Samsungu, One UI 3.1. Aj napriek tomu, že ju na prvý pohľad výrazným spôsobom rozpoznáte od čistého Androidu, prináša so sebou niekoľko výhod, ktoré si uvedomíte až po pár dňoch používania. Myslím si, že konkurencia do svojich grafických nadstavieb zahŕňa viac vymožeností, no tých je aj vo One UI viac než dostatok.

Po tom, čo si po prechode zo smartfónu od iného výrobcu na systém zvyknete, myslím si, že sa vám určite zapáči. Typickou vecou pre One UI je fakt, že všetko máte na dosah ruky. Doslova. Dávnejšie som to bral ako plytvanie používateľnou plochou na obrazovke, no ide nakoniec o praktickú vecičku.

Samsung Galaxy A32 5G domovská obrazovka
Recenzia Samsung Galaxy A32 5G | Zdroj: Tomáš Kanálik

Odladenosť systému by mohla byť na lepšej úrovni. V žiadnom prípade teraz nepoukazujem na Samsung, vieme, že tento juhokórejský gigant je skutočným odborníkom na optimalizáciu, no myslím si, že dôvodom pomalejších reakcií systému bude práve použitý procesor.

Čipsety z dielne spoločnosti MediaTek doteraz veľmi v smartfónoch od Samsungu nefigurovali. Možno sa dočkáme nejakých zlepšení výkonu prostredníctvom softvérových aktualizácií.

Funkcie, ktoré už poznáme z One UI od Samsungu

V systéme si ďalej môžete vytvoriť takzvané duálne aplikácie. Pokiaľ máte dva účty na WhatsAppe či Messengeri, pokojne môžete mať obidva na jednom zariadení. Niektorí z vás určite využijú aj AR Emoji, čo je vlastne vaša virtuálna podobizeň, s ktorou môžete v chatovacích aplikáciách reagovať namiesto klasických, predvolených emotikonov.

Samsung Galaxy A32 5G aktualizácia
Samsung Galaxy A32 5G získal počas testovania aktualizáciu softvéru | Zdroj: Tomáš Kanálik

V počiatočných nastaveniach bol dokonca zapnutý aj pravý bočný panel obsahujúci rôzne nástroje a skratky. Zaujímavo sú riešené screenshoty. Tie sa vytvárajú za pomoci tohto panela, čo nie je práve najpraktickejšie. Niekedy som snímku obrazovky spravil aj pomocou podržania starých známych tlačidiel, no vo väčšine prípadov to nefungovalo. Predpokladám, že ide o nejakú chybu v operačnom systéme.

Možnosť odomykania smartfónu Samsung Galaxy A32 5G pomocou tváre

Keď prejdeme do možností zabezpečenia, okrem už spomenutého rýchleho a spoľahlivého skeneru odtlačkov prstov existuje aj možnosť odomykania pomocou tváre. Ide o jednoduché 2D rozpoznávanie, takže nečakal som zázraky. Nakoniec ale ide o celkom rýchlu možnosť odomykania, čo ma teší.

Samsung Galaxy A32 5G "selfie" snímač
Recenzia Samsung Galaxy A32 5G | Zdroj: Tomáš Kanálik

Rozpoznávanie prebehne do jednej až dvoch sekúnd za predpokladu, že okolité svetlo je dostatočné. V tme je tvár nie je zaznamenaná buď vôbec, alebo sa telefón odomkne až po hodnej chvíľke. Je na vás, pre ktoré riešenie sa rozhodnete, no za mňa je v tomto prípade skener odtlačkov prstov ideálnejšou voľbou.

Výkon a pamäť: Samsung Galaxy A32 5G je určený pre tých trpezlivejších

Je veľmi zaujímavé, že Samsung sa rozhodol pre nasadenie procesora MediaTek. S týmito čipsetmi veľmi dobré skúsenosti, pretože konkurencia vyrába rýchlejšie procesory. Myslel som si, že nový rad Dimensity, ktorý so sebou prináša i podporu 5G, bude pokrokovým. Nuž, stále mám pocit, že reakcie smartfónu sú akosi pomalé. Pomalšie ako alternatívy so Snapdragonom.

Konkrétnejšie máme dočinenia s čipom MediaTek MT6853 Dimensity 720 5G, ktorý je vyrábaný 7 nm technológiou. Ide o osemjadrového pracanta, ktorý uspokojí nenáročných používateľov, teda tých, ktorí smartfónu nebudú dávať nejak zabrať náročnými operáciami. Ak však plánujete pracovať s viacerými aplikáciami otvorenými súčasne, rozhodne nečakajte veľmi plynulý chod prostredia.

Samsung Galaxy A32 5G AnTuTu Benchmark
Výsledok modelu Samsung Galaxy A32 5G v benchmarkovej aplikácii AnTuTu Benchmark | Zdroj: Tomáš Kanálik

Možno sa pýtate, prečo vyčítam tomuto smartfónu to, čo je možno v tejto cene bežné. Nejde predsa o vlajkovú loď. Vyčítam mu to z dôvodu, že mám skúsenosti s rýchlejšími zariadeniami s podobnou cenou. Samsung sa však rozhodol pre nasadenie 5G čipsetu, tak mu to neberiem. Pre nás je podpora pre mobilné siete piatej generácie koniec koncov zatiaľ zbytočná.

Operačná pamäť má hneď 8 GB, no nijako to nepociťujem. Príde mi, akoby mala len 3 GB. Procesor, respektíve optimalizácia preň jednoducho nie je zrejme dostatočná. Ďalší dôkaz o tom, že benchmarky nie sú veľmi objektívne a merajú iba hrubý výkon zariadenia. Vnútorné úložisko má 128 GB a je ho možné rozšíriť pomocou microSD karty, čo rozhodne poteší. Toto stále rád vidím.

Fotoaparáty: Fotografie sú v poriadku, no horšie je na tom video

Začnime papierovými špecifikáciami. Hlavný fotoaparát má hneď 48 MP a svetelnosť f/1.8. To nevyzerá vôbec zle, na danú cenovú kategóriu však dosahuje priemerné výsledky. Ďalej tu máme 8 MP ultra-širokouhlý fotoaparát s clonovým číslom f/2.2 a 123-stupňovým uhlom záberu. Kvarteto uzatvára 5 MP makro senzor so svetelnosťou f/2.4 a 2 MP hĺbkový snímač. Vpredu potom nájdeme 13 MP “selfie” snímač so svetelnosťou f/2.2.

Samsung Galaxy A32 5G snímače
Recenzia Samsung Galaxy A32 5G | Zdroj: Tomáš Kanálik

Primárny senzor má síce 48 MP, no vyhotovuje snímky v rozlíšení 12 MP. To rozhodne nie je na škodu, práve naopak. Zlučovanie štyroch pixelov do jedného je rozumné a overené riešenie, ako zo senzoru dostať celkovo lepšiu fotografiu. Aj napriek sľubne vyzerajúcim papierovým parametrom sa nedočkáte zázrakov.

Samsung Galaxy A32 5G fotí nanajvýš priemerne

Za dobrého svetla výsledné fotky vyzerajú naoko dobre, no keď si ich priblížite, respektíve prehliadnete na obrazovke počítača, zbadáte množstvo nedokonalostí. Dynamický rozsah niekedy Samsung Galaxy A32 5G celkom zvládne, inokedy zas dôjde k absolútnej katastrofe. Úroveň detailov je pre túto triedu priemerná. Sťažovať si nemôžem, nejde o drahý smartfón. Keď je svetla málo, tak priamo úmerne klesá aj úroveň detailov, no na to sme si už všetci vo všeobecnosti zvykli. Nenároční používatelia ostanú spokojní.

8 MP ultra širokouhlý fotoaparát rozhodne nie je najlepší, ale úprimne, som za jeho prítomnosť rád. Občas sa s ním určite podarí vytvoriť pekný záber, potrebné ale bude množstvo svetla. Večer je prakticky nepoužiteľný. Taktiež vytvára extrémny efekt rybieho oka. Plusom je, že svojím farebným podaním aspoň pripomína primárny senzor.

Samsung Galaxy A32 5G fotoaparáty
Recenzia Samsung Galaxy A32 5G | Zdroj: Tomáš Kanálik

Na záver dokáže potešiť 5 MP makro kamera, ktorá je slušná. Naozaj, dokáže vytvoriť pekné makro zábery z poriadnej blízkosti. Keď sa budete vedieť s týmto snímačom pohrať, zamilujete si ho. Prítomnosť teleobjektívu som ani nečakal, no nevravím, že by ma nepotešila. Predný “selfie” fotoaparát je celkom slušný, do záberu sa dokáže zmestiť aj viacej osôb. Na druhú stranu som už ale videl aj lepšie predné fotoaparáty za podobnú cenu. Názor na fotografické výsledky si musíte koniec koncov urobiť sami. Pozrite si zopár fotografií na ukážku.

Video je možné nahrávať maximálne v 4K pri 30 snímkach za sekundu. Natáčať je možné aj pomocou ultra-širokouhlého senzoru. Videá z telefónu Samsung Galaxy A32 5G nevyzerajú najlepšie, vidím tu istú formu elektronickej stabilizácie obrazu, no tá má za následok veľmi nepekné vlnenie počas toho, ako pracuje. Veď posúďte sami.

Ukážkové fotografie:

Samsung Galaxy A32 5G foto
Portrétny režim | Zdroj: Tomáš Kanálik

Predný “selfie” fotoaparát:

Ukážkové video vo Full HD:

Ukážkové video v 4K:

Ukážkové video, natočené ultra širokouhlým objektívom:

Konektivita: 5G v lacnom smartfóne nie je všetkým

Som rád, že 5G dnes už nie je iba vecou vlajkových lodí. Dočkať sa ho môžeme prakticky v každej cenovej kategórii, vrátane tej nižšej. Ak to však má byť na úkor šetrenia na iných komponentoch telefónu, určite by som sa pre 5G variant modelu nerozhodol. Presne to je prípadom Samsungu Galaxy A32 5G. Ku konektivite teda 5G patrí, no ešte nie je nutnosťou.

Samsung Galaxy A32 5G slot na nanoSIM a microSD
Recenzia Samsung Galaxy A32 5G | Zdroj: Tomáš Kanálik

Fungovanie na 4G LTE sieti bolo bezproblémové, mobilné dáta fungujú tak, ako majú. Telefonické hovory nebudú tiež žiadnym problémom, vy budete volajúceho počuť zreteľne a tak isto aj on vás. Máme tu ďalej dvojpásmovú WiFi, ktorá mi fungovala na 2.4 GHz sieti bez problémov, no 5 GHz pásmo spôsobovalo, že sa niektoré časti stránky nenačítali.

Z polohovacích služieb spomeniem staré dobré GPS a A-GPS, spolu s GLONASS, GALILEO či BDS. Samsung Galaxy A32 5G disponuje aj čipom NFC, takže absencia bezkontaktných platieb sa v tomto prípade nekoná, čo je super. USB-C port na spodnej strane zariadenia je vo verzii 2.0 a podporuje USB OTG. Pre tých, ktorí vlastnia drôtové slúchadlá, na záver nechýba ani 3,5 mm audio jack.

Batéria: 5 000 mAh sa zdá byť viac než dosť, no výdrž je iba priemerná

Aj napriek faktu, že v útrobách modelu Samsung Galaxy A32 5G sa ukrýva batéria s nadpriemernou kapacitou 5 000 mAh, celková výdrž ma neoslnila. Očakával som skutočne skvelé výsledky, aj vzhľadom na to, že máme čo dočinenia s HD+ displejom, ktorý nemusí byť zrovna energetiky náročným. Spravidla som sa dočkal 6 hodín zapnutého displeja v priebehu dvoch dní používania. Nemôžem si sťažovať, no úprimne, čakal som o trošičku viac.

Nabíjanie z 0 % na 100 %:

  • 15 minút: 11 %
  • 30 minút: 23 %
  • 45 minút: 38 %
  • 60 minút: 50 %
  • Plné nabitie: 3 hodiny 20 minút

Nemalo by sa stať, že by telefón vydržal kratšie, ako po dobu jedného a pol dňa. Nenároční používatelia, pre ktorých je tento 300-eurový smartfón určený, ho asi nejak zvlášť náročne vyťažovať nebudú, a preto som schopný povedať, že je možné očakávať niekedy i dvojdňovú výdrž. Extra pomalé je potom nabíjanie. To prebieha 15 W adaptérom. Ide o veľmi malý výkon vzhľadom na kapacitu akumulátora. Celé nabitie potrvá dlhšie ako tri hodinky. Nie je to na dnešnú dobu práve lichotivé, výrobca mohol pouvažovať aj nad rýchlejším spôsobom nabíjania.

Recenzia Samsung Galaxy A32 5G: Záverečné hodnotenie

Samsung Galaxy A32 5G nie je zlý telefón, ale ani dobrý. Keď sa pozrieme na cenu, za ktorú sa predáva, čo je ľahko pod hranicou 300 €, v mnohých ohľadoch smartfón zaváha a je podpriemerným. Takmer všetko dokáže vyriešiť kúpa 4G LTE variantu, ktorý ponúkne hlavne lepší displej, ktorý je podľa môjho názoru v tejto kategórii jedným z kritických bodov.

Samsung Galaxy A32 5G titulka
Recenzia Samsung Galaxy A32 5G | Zdroj: Tomáš Kanálik

HD+ TFT displej beriem v telefóne pod 200 € a nie v drahšom. Fotoaparáty sú ale prijateľné a aj výdrž batérie je možné zlepšiť nastavením zatvárania nechcených aplikácií na pozadí. Neviem povedať, ako je na tom edícia bez prídavku “5G” po stránke výkonu v praxi, no dúfam, že lepšie. Určite je možné nájsť aj plynulejšie zariadenia, ktoré vám nebudú skúšať trpezlivosť počas práce s viacerými aplikáciami.

Operačnej pamäte je dosť, takže si myslím, že je na vine buď optimalizácia, o čom však pochybujem, keďže Samsung vie prostredie odladiť veľmi dobre, alebo použitý čipset. Ak súrne potrebujete cenovo dostupný smartfón, ktorý podporuje možnosť pripojenia sa k najmodernejšej mobilnej sieti piatej generácie, choďte do Samsungu Galaxy A32 5G. V iných prípadoch by som siahol po niektorej z alternatív.

Recenzia Samsung Galaxy A32 5G: Konkurencia

Samsung Galaxy A32

Tento smartfón je prakticky mnou testovaný model zabalený do skoro totožnej konštrukcie, avšak s lepšími komponentami vo vnútri. 5G tu síce chýba, no to podľa môjho názoru nie je žiaden problém. Pokiaľ niekto vyhľadáva schopný smartfón do 300 €, mal by sa rozhodnúť práve pre variant bez prídavku “5G”.

Samsung Galaxy A32 4G
Samsung Galaxy A32 (4G) | Zdroj: GSMArena.com

Zaplatíte o 30 až 40 € menej a dočkáte sa lepšieho Super AMOLED displeja s Full HD+ rozlíšením a vyššou obnovovacou frekvenciou na úrovni 90 Hz. Tentokrát tu je aj ochranné sklíčko Corning Gorilla Glass 5, čo rozhodne poteší. Zostava zadných fotoaparátov je totožná, no vpredu máme “selfie” snímač s vyšším, 20 MP rozlíšením a svetelnosťou f/2.2.

Ak vám nezáleží na 5G konektivite, určite si radšej vyberte tento model. Toto rozhodnutie nebudete ľutovať. Aj ak by ste si 5G priali, za tie znevýhodnenia by to podľa môjho názoru ani z ďaleka nestalo.

Redmi Note 9 Pro

Model Redmi Note 9 Pro disponuje 6,67-palcovým Full HD+ IPS LCD panelom, chráneným odolným sklíčkom Corning Gorilla Glass 5. O výkon zariadenia sa stará procesor Qualcomm Snapdragon 720G, v kombinácii so 6 GB operačnej pamäte a 64, respektíve 128 GB interného úložného priestoru pre dáta používateľa.

Redmi Note 9 Pro fotoaparat
Redmi Note 9 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Primárny fotoaparát má 64 MP a svetelnosť f/1.9. Sekunduje mu 8 MP ultra širokouhlý senzor so 119-stupňovým uhlom záberu. Štvoricu uzatvára 5 MP makro fotoaparát a 2 MP senzor na zistenie hĺbky ostrosti. “Selfie” fotoaparát má 16 MP a clonové číslo f/2.5. Implementovaná batéria má kapacitu 5 020 mah a podporuje rýchle nabíjanie 30 W adaptérom.

Samsung Galaxy M51

Na záver by som do konkurencie zaradil aj Samsung Galaxy M51, ktorý prekvapí podstatne viac ako Samsung Galaxy A32 5G. Mierim hlavne na pomer ceny a výbavy. Za tento smartfón si pár desiatok eur navyše ešte priplatíte, no podľa môjho názoru to bude stáť za to. Ide o veľmi podobný smartfón, ako Samsung Galaxy A71, no batéria s extrémnou kapacitou 7 000 mAh naznačuje, že ide o skvelú kúpu.

Samsung Galaxy M51 zadná strana
Samsung Galaxy M51 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Okrem už spomenutého akumulátora s nadpriemernou kapacitou a výdržou, zaručujúcou zhruba tri dni chodu, tu máme aj 25 W nabíjanie. Super AMOLED Plus obrazovka má uhlopriečku 6,7 palcov, rozlíšenie Full HD+ (1080 x 2400 pixelov), pomer strán 20:9 a ochranné sklo Corning Gorilla Glass 3+. O výkon zariadenia sa stará čipset Qualcomm Snapdragon 730G, spolu so 6 až 8 GB operačnou pamäťou a 128 GB interného úložiska.

Primárny senzor disponuje 64 MP a svetelnosťou f/1.8. Máme tu aj ultra širokouhlý fotoaparát s 12 MP a f/2.2. Nechýba nakoniec ani 5 MP makro senzor s f/2.4 a 5 MP hĺbkový senzor s rovnakým clonovým číslom. Predný “selfie” snímač sa vyznačuje hneď 32 MP a clonou f/2.0.

24.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+