MojAndroid

Smart hodinky spoločnosti Huawei dostanú veľkú aktualizáciu softvéru, ktorá do nich prinesie systém HarmonyOS 3. Podľa portálu TizenHelp ju dostanú ako prvé hodinky série Huawei Watch 3 a Watch GT 3.

Aktualizácia prichádza niekoľkomesačným oneskorením

Aktualizácia bola pôvodne plánovaná na minulý rok, ale z neznámeho dôvodu musela byť odložená na aktuálny mesiac. Výhodou je, že namiesto pôvodne plánovanej beta verzie môžu používatelia používať už otestovanú stabilnú verziu. Aktualizácia prichádza na hodinky Huawei Watch 3, Watch 3 Pro, Watch GT 3, Watch GT 3 Pro a GT Runner.

Aké novinky prináša HarmonyOS 3?

Aktualizácia prináša množstvo nových funkcií a optimalizácií systému. Príkladom sú prispôsobené ciferníky s množstvom nových tapiet, ktoré sa hodia ku každodennému oblečeniu. Ciferník s označením Kaleidoscope dokonca vytvorí na obrazovke hodiniek jedinečný štýl priamo k obrazu používateľa.

Do hodiniek bola pridaná aj nová aplikácia na zaznamenávanie zdravotných problémov dýchacích ciest. V tele bude hľadať akékoľvek známky pľúcnej infekcie kombináciou fyziologických ukazovateľov, ako je teplota kože a frekvencia dýchania. Spočiatku bude funkcia detekcie respiračných problémov exkluzívne pre Čínu, ale časom bude dostupná aj v iných regiónoch.

Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 I Zdroj: Miroslav Schwamberg

Huawei ďalej pridáva do svojich smart hodiniek funkciu baterky s novými možnosťami. V baterke môžu používatelia aktivovať rôzne farebné svetlá, ktoré sa zobrazia pri rôznych príležitostiach. Spoločnosť tvrdí, že ju môžete využiť napríklad na koncertoch, aby ste prejavili svoju podporu umelcovi. Vďaka novým ovládacím gestám budú hodinky aj citlivejšie a používateľsky prívetivejšie.

Náš tip
Fanúšikovia Samsungu sa tešia. Do hodiniek Galaxy Watch sa vráti otočná luneta
14.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+