MojAndroid

Minuloročné smart hodinky série Samsung Galaxy Watch5 priniesli oproti predošlej generácii viaceré vylepšenia. Primárnym vylepšením bola určite výrazne vyššia výdrž batérie. Zároveň priniesli aj jednu negatívnu zmenu. K dispozícii už nebol model s otočnou lunetou. Podľa portálu SamMobile by sa tento obľúbený fyzicky prvok mal v tohtoročných modeloch vrátiť.

Otočnú lunetu dostane len Pro model

Séria Galaxy Watch6 má byť uvedená na trh v druhej polovici roka a ak sa dá veriť únikom, tak Samsung jej vráti obľúbenú otočnú lunetu. Malo by sa to však týkať iba modelu Samsung Galaxy Watch 6 Pro. Minuloročný model Samsung Galaxy Watch5 Pro mal robustnú batériu a funkcie určené pre ľudí s aktívnym životným štýlom. Otočná luneta mu však chýbala.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pokiaľ sa pýtate, k čomu slúži otočná luneta na smart hodinkách, tak odpoveď je jednoduchá. Jej otáčaním sa jednoduchšie pohybujete v menu systému (v tomto prípade Wear OS). Je to pohodlné, elegantné a hodí sa to v situáciách, keď je ovládanie cez dotykový displej z rôznych príčin problematické. S informáciou o otočnej lunete v pripravovaných hodinkách Galaxy Watch6 Pro prišiel juhokórejský leaker @SuperRoader.

V minulosti mal viacero pravdivých informácií o produktoch Samsungu. Galaxy Watch6 Pro budú podľa neho dostupné v dvoch veľkostiach. Pravdepodobne tak dostaneme menšiu verziu modelu Pro, čo je vítaná zmena pre mnohých zákazníkov, ktorí vyžadujú kompaktnejšie rozmery hodiniek. Model Samsung Galaxy Watch5 Pro sa predával len vo veľkosti 45 milimetrov.

Náš tip
TikTok je na Slovensku bezpečnosťnou hrozbou. Ak ho používate, mali by ste prestať, varuje MVSR
14.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+