MojAndroid

Okrem skladacích smartfónov nám Samsung predstavil aj inteligentné hodinky. Konkrétnejšie sme sa dočkali nových Samsung Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro. Čo je teda nové a aké sú rozdiely medzi týmito dvoma verziami?

Samsung Galaxy Watch5 a Watch5 Pro: Cena a dostupnosť na Slovensku

Začiatok predaja smart hodiniek Samsung Galaxy Watch5 a Samsung Galaxy Watch5 Pro je naplánovaný na 26. augusta 2022. Predobjednávky je možné vytvárať už od teraz, 10. augusta. K predobjednávke dostanete ako bonus bezdrôtové slúchadlá Samsung Galaxy Buds Live, čo rozhodne poteší. 40 mm verzia hodiniek príde v grafitovej, ružovo-zlatej a striebornej farbe, pričom strieborné prevedenie disponuje fialovým náramkom. Podobne to je aj v prípade 44 mm edície, no namiesto ružovo-zlatej farby tu máme zafírovo modrú. “Pro” variant bude k dispozícii v šedom a čiernom farebnom prevedení.

Ceny za jednotlivé verzie sú nasledovné:

  • Galaxy Watch5 40 mm: 299 eur / LTE verzia: 349 eur 
  • Galaxy Watch5 44 mm: 329 eur / LTE verzia: 379 eur
  • Galaxy Watch5 Pro: 469 eur / LTE verzia: 519 eur
Samsung Galaxy Watch5
Samsung Galaxy Watch5 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Napravia práve predstavené smart hodinky neduhy svojho predchodcu?

Nové hodinky disponujú optickým senzorom na monitorovanie srdcového tepu, elektrickým srdcovým senzorom a takzvaným “Bioelectrical Impedance Analysis” senzorom, pričom ten posledný spomínaný je veru zaujímavý. Vďaka nim je možné napríklad spoľahlivo monitorovať spánok. Nastavte si svoje spánkové ciele a príslušne si tak reguluje svoj čas na odpočinok. V aplikácii potom dostanete plnohodnotné dáta o vašej spánkovej aktivite. Možné je aj úprava osvetlenia v izbe pomocou aplikácie SmartThings pre dosiahnutie lepšieho spánku.

Samsung Galaxy Watch5
Samsung Galaxy Watch5 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nastaviť si môžete svoju cieľovú hmotnosť, podiel telesného tuku a podiel svalovej hmoty. Následne vám hodinky dajú tipy na to, ako dodržiavať stanovené ciele zatiaľ čo ostanete motivovaní ich postupne plniť. Hodinkám nechýba meranie telesnej kompozície. Senzor odosiela do tela veľmi slabé elektrické signály a meria podiel svalov, tukov a vody vo vašom tele. Umožnené je aj monitorovanie vášho potenia počas cvičenia a sledovanie obnovenia normálneho srdcového tepu po fyzickej aktivite.

Samsung Galaxy Watch5
Samsung Galaxy Watch5 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Konštrukcia samotných hodiniek je oproti predošlým Samsung Galaxy Watch4 až o 60 percent odolnejšia. Vďačiť je možné nasadeniu vylepšeného sklíčka zo zafírového kryštálu. Novinka oproti predchodcovi ponúka aj o 30 percent rýchlejšie nabíjanie. “Pro” model sa kvôli väčšej implementovanej batérii nabíja o trochu pomalšie. Kapacita batérie hodiniek Galaxy Watch5 činí 284 mAh. Uvidíme, aká bude ich výdrž na jedno nabitie v praxi. Výdrž batérie bola totiž jednou zo slabín Samsung Galaxy Watch4. Za 30 minút sa nové hodinky v porovnaní s minulou generáciou nabijú na nasledovnú kapacitu:

  • Galaxy Watch4: 30 %
  • Galaxy Watch5: 45 %
  • Galaxy Watch5 Pro: 35 %
Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Funkcie, ktoré sú exkluzívne pre variant Samsung Galaxy Watch5 Pro

Vymoženosti, ktoré v prípade prevedenia bez prívlastku “Pro” nenájdete, je vylepšené, ešte odolnejšie sklíčko na obrazovke hodiniek, 590 mAh batéria, zabezpečujúca celodennú výdrž, teda 20 hodín s neustálym využívaním určovania polohy pomocou GPS a magnetický náramok, ktorý uľahčuje nasadzovanie a rozopínanie zariadenia. Dizajn je tak celistvejší bez dierok, pričom sa podarilo ponechať možnosť prispôsobenia veľkosti samotného náramku.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

“Pro” model je taktiež lepšie stavaný na outdoorové aktivity, o čom svedčí aj spomínaná vylepšená odolnosť. Používateľ môže importovať súbor s trasou (formát .gpx) pre lepšie plánovanie výletov. Galaxy Watch5 Pro disponujú aj pokročilejšou navigáciou v teréne. Majiteľovi vibráciami a hlasom prezradia, kam by sa mali ďalej vo svojej ceste poberať. Vďaka funkcii “Track Back” je potom možné sa bezpečne vrátiť na miesto začatia výletu. Hodinky na displeji zobrazia prejdenú trasu, ktorá vám pomôže pre návrat doslova po svojich vlastných stopách.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Konkurencia pre Samsung Galaxy Watch5 a Watch5 Pro

Ak by vás nová generácia inteligentných hodiniek od Samsungu nepresvedčila, stále sa môžete obzrieť po minuloročných Samsung Galaxy Watch4, prípadne ich verzii s označením “Classic”. Nehľadiac na slabšiu batériu ide o šikovného smart spoločníka na zápästie. Do konkurencie ďalej nesmieme zabudnúť zaradiť ani Huawei Watch GT 3, respektíve Huawei Watch GT 3 Pro. Na záver spomenieme aj TicWatch Pro 3 Ultra či drahé Garmin fenix 7 a Garmin fenix 7X s prídavkami či už Glass, Solar alebo Sapphire.

Huawei Watch GT 3 Pro
Huawei Watch GT 3 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

10.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+