MojAndroid

Slúchadlá Samsung Galaxy Buds a Buds+ som si veľmi obľúbil a nedám na ne dopustiť. Ocenil som, že mi skvele sedia v uchu, ponúkajú veľmi slušnú výdrž a dobre izolujú okolitý hluk. Už pred predstavením Buds+ sa špekulovalo o tom, že prídu aj s aktívnym potlačením hluku, no nestalo sa tak.

Priznám sa, absolútne mi to neprekážalo. V porovnaní napríklad s AirPodmi (nie Pro verziou) sa to nedalo porovnať. Samozrejme, v prospech Samsungu. Pri chôdzi po ulici som s AirPodmi počul všetko naokolo, len nie hudbu v slúchadlách. Pri “Budsoch” sa mi to nestávalo.Samsung Galaxy Buds Live

Potom som mal možnosť chvíľu používať skvelé slúchadlá s krkolomným názvom – Sony WF-1000XM3, ktoré ponúkajú jedno z najlepších aktívnych potlačení hluku na trhu bezdrôtových slúchadiel. A poviem vám, to už bola iná káva. Avšak po nejakom čase som sa predsalen vrátil k Buds+, ktoré mi lepšie sedeli v ušiach, čo je pre mňa oveľa dôležitejšie ako aktívne potlačenie hluku.

Galaxy Buds Live
datart affiliate Galaxy Buds Live
hej sk affiliate Galaxy Buds Live

A tak som sa dostal až sem, kedy sa mi do ruky dostali najnovšie Galaxy Buds Live. Konečne aj s aktívnym potlačením hluku a s cenou stanovenou na 189 eur. Ak ste si kúpili Samsung Galaxy Note 20 Ultra v rámci predobjednávok, tieto slúchadlá ste mohli dostať ako darček zadarmo. A to sa určite oplatí.

Balenie zostalo úplne rovnaké

Nové slúchadlá opäť prichádzajú v malej krabičke, ktorá obsahuje všetko potrebné. V tomto smere sa oproti predchodcom nezmenilo prakticky nič. Teda až na to, že z viacerých veľkostí náhradných gumičiek a nástavcov tu mám len jeden pár. Myslím si, že to bude plne postačujúce. Reálne náhradné nástavce potrebovať nebudete.

Samsung Galaxy Buds Live balenie

Nabíjací adaptér tu už tradične chýba. V rámci šetrenia životného prostredia to je len a len dobre. Veď každý máme doma buď notebook alebo počítač s USB konektorom, prípadne nabíjačku k smartfónu, pomocou ktorej slúchadlá nabijeme.

Obsah balenia

 • Slúchadlá Samsung Galaxy Buds Live
 • Nabíjacia krabička
 • USB-C kábel
 • Jeden pár náhradných nástavcov do ucha
 • Dokumentácia

Dizajn: Fazuľka sem, fazuľka tam

Už prvé úniky dávali tušiť, že sa Samsung vyberie novou cestou a na dizajn pôvodných Galaxy Buds zabudne. Špekulácie sa potvrdili, a tak tu máme slúchadlá, ktoré sa nápadne podobajú na dve fazuľky. Zmenou prešla aj krabička, v ktorej sa slúchadlá nachádzajú. Už nejde o klasický podlhovastý tvar, skôr štvorcový.

Samsung Galaxy buds Live dizajn

Na nový dizajn som si musel chvíľu zvykať. Najväčší problém som mal s tým, ako slúchadlá vložím späť do nabíjacieho puzdra. Predchádzajúci model bol v tomto smere “blbuvzdornejší”. Nový dizajn však vyzerá oveľa atraktívnejšie a modernejšie. Slúchadlá sú tiež v uchu menšie a nijako nevytŕčajú, čo je tiež výhodou.

Výhrady mám opäť k lesklému prevedeniu, matná by sa mi páčila viac. Poslednými matnými boli  pôvodné Galaxy Buds, model s prívlastkom + už bol lesklý. Škoda. Na Slovensku sú Galaxy Buds Live k dispozícii v troch farbách a všetky sú lesklé:

 • biela
 • bronzová
 • čierna

Čo sa týka kvality spracovania, samotná krabička pôsobí pevnejším a mohutnejším dojmom, A to je dobre. Otvárací mechanizmus tiež kladie o niečo väčší odpor. Samotná hmotnosť nabíjacieho puzdra je 42,2 gramu, jednotlivé slúchadlá vážia 5,6 gramu. To je úplne rovnaká hodnota ako prvé Galaxy Buds. Buds+ vážia 6,3 gramu.

Samsung Galaxy Buds Live

Na záver to najdôležitejšie. Slúchadlá sú v ušiach neuveriteľne pohodlné a takmer ich ani necítiť. Toto je pre mňa jedna z najdôležitejších vlastností. Problém som nemal ani s niekoľkohodinovým počúvaním hudby denne.

Aktívne potlačenie hluku konečne aj v slúchadlách od Samsungu

Túto funkciu dostala až tretia generácia slúchadiel. Ako som už vyššie spomínal, v prípade Galaxy Buds som bez problémov vedel žiť aj bez nej. Hneď na úvod musím povedať, že nový model zvuk pasívne netlmí takmer vôbec. Dôvod je jednoduchý, neobsahuje gumové “štuple”, ktoré upchajú zvukovod.

Samsung Galaxy Buds Live

S vypnutým aktívnym potlačením hluku tak pri prechádzke počujem okolie celkom výrazne, podstatne viac ako s Galaxy Buds+. To je ale logické. Zapnutie ANC to ale veľmi nezlepší. Je cítiť že potlačenie hluku je aktivované a slúchadlá sa snažia, no nestačí to. Okolitý zvuk stále lepšie pasívne tlmia predchádzajúce Buds+.

Na aktívne potlačenie hluku (ANC) som sa tešil, no zostal som sklamaný. Samsung mohol zostať pri starom dizajne a ten vylepšiť o funkciu ANC. Určite by to bolo lepšie. Nové Galaxy Buds Live tak za konkurenciou v potlačení hluku zaostávajú. So slúchadlami Sony WF-1000XM3 sa to ani zďaleka nedá porovnať, rovnako ani s AirPods Pro. Oboje tieto slúchadlá dokážu aktívne potlačiť hluk neporovnateľne lepšie.

Hlavným dôvodom je samozrejme otvorená konštrukcia a chýbajúca pasívna izolácia. Škoda, toto sa nepodarilo. Z aplikácie, ktorá slúchadlá obsluhuje, zmizla funkcia Ambient sound. Tá potrebná v tomto prípade nie je.

Stará známa aplikácia

Párovanie Galaxy Buds Live je veľmi jednoduché. Ak vlastníte smartfón od Samsungu, stačí otvoriť nabíjacie puzdro a zariadenia sa navzájom nájdu a spárujú. Všetko to prebehne pomocou aplikácie Galaxy Wearable, ktorá je v smartfónoch od Samsungu predinštalovaná.

Pokiaľ vlastníte smartfón inej značky, budete si musieť aplikáciu stiahnuť z obchodu Google Play, prípadne z App Store, ak ste používateľom iPhonu. Počas procesu párovania vás ešte aplikácia vyzve na inštaláciu Buds Live pluginu, ktorému som udelil potrebné povolenia. Následne bolo všetko pripravené.

Prostredie aplikácie sa už dlhodobo nemení. To ani nie je potrebné. Je atraktívne, jednoduché a ladené do čiernej. Pokiaľ aplikácia deteguje slúchadlá, úplne na vrchu sa zobrazí informácia o stave batérie pre každé slúchadlo a nabíjacie puzdro zvlášť. Po vytiahnutí slúchadiel z puzdra aplikácia ukazuje len stav batérie samotných slúchadiel. Hneď pod tým je možnosť aktivácie aktívneho potlačenia hluku.

Samsung Galaxy Buds Live aplikacia

Už tradične mám v aplikácii na výber 6 prednastavených ekvalizérov, vrátane normálneho. Vlastný ekvalizér tu stále chýba. To ale problém nebude, v obchode Google Play ich nájdete naozaj veľa. Len škoda, že sa nenachádza priamo v aplikácii Galaxy Wearable.

Samsung Galaxy Buds Live: Kvalita zvuku a dotykové plochy

Samsung Galaxy Buds som vždy chválil za kvalitu zvuku, už od prvej generácie. Druhá hrala o niečo lepšie a to isté platí aj pre tú tretiu. Teší ma aj to, že sa celkom výrazne zvýšila maximálna hlasitosť. Galaxy Buds Live ponúkajú dva reproduktory (výškový a basový).

Zvuk je krásne čistý, s dostatkom basov a tiež výraznými výškami. Žiadna zo zložiek nie je prehnaná, všetko je pekne vyvážené. Zvukový prejav sa jednoducho opäť vydaril a opäť sa posunul o malý kúsok vpred.

Samsung Galaxy Buds Live aplikacia

Sklamem tiež hráčov. Oneskorenie zvuku (latencia) je na kvalitné hrania až príliš výrazné. S prezeraním YouTube videí som problém nemal.

 • Slúchadlá využívajú vlastný Scalable Codec. Samsung sa chváli, že dokáže automaticky znížiť bitrate pri zlom Bluetooth signále a zabezpečiť ničím nerušené počúvanie.

To isté platí aj pre telefonovanie. Prvá verzia Galaxy Buds na tom v tomto smere nebola najlepšie. Druhá tieto nedostatky napravila a nový model pokračuje v nastolenom trende. Telefonovanie je pohodlné, zvuk čistý a nesťažovala sa ani druhá strana. O pohodlie pri telefonovaní sa okrem iného starajú aj tri reproduktory, ktoré pomáhajú pri eliminácii okolitého hluku.

Samsung Galaxy Buds Live

Počas telefonovania sa tiež využíva akcelerometer, ktorý deteguje pohyb a vibrácie tváre, ktoré sú následne skonvertované na zvukové signály. Aspoň takto nejako to tvrdí Samsung.

Základné ovládanie zaobstarajú dotykové plochy na oboch slúchadlách. Jedným ťuknutím pozastavíte hudbu, dvojitým poklepaním preskočíte skladbu, prípadne prijmete hovor. Tri klepnutia vás vrátia o jednu skladbu späť.

Za zmienku stojí aj akcia po podržaní plochy. Tú je možné nastaviť pre každé slúchadlo zvlášť. K dispozícii sú tieto možnosti:

 • Aktívne potlačenie hluku
 • Hlasový príkaz
 • Zvýšenie/zníženie hlasitosti
 • Spotify

Reakcie na dotyky sú bezproblémové. O tom, koľko rýchlych dotykov za sebou slúchadlo zaregistrovalo, je používateľ informovaný rovnakým počtom pípnutí. To mi napríklad pri slúchadlách od Sony chýbalo, tie vždy pípli iba raz.

Samsung Galaxy Buds Live: Výdrž batérie a nabíjanie

Výdrž na jedno nabitie sa v porovnaní s predchodcom znížila, no celková výdrž sa naopak zvýšila. Zatiaľ čo Galaxy Buds+ vydržia na 11 hodín prehrávania hudby a krabička im dodá energiu na ďalších 11 hodín (spolu 22 h), tak Galaxy Buds Live zvládnu približne 8 hodín pri vypnutom aktívnom potlačení hluku. Avšak s nabíjacou krabičkou je to celkov až 29 hodín, čo je o 7 hodín viac ako u predchodcu.

Samsung Galaxy Buds Live bezdrotove nabiajnie
Samsung Galaxy Buds Live na bezdrôtovej nabíjačke

Úprimne, asi neexistuje deň, kedy by som mal slúchadlá nonstop v ušiach dlhšie ako 2-3 hodiny. Preto ma absolútne nezaujíma či mi vydržia 8 alebo 12 hodín. Aj tak ich v rámci tohto času niekoľkokrát vložím do nabíjacej krabičky. S výdržou som teda absolútne spokojný.

Samsung konkrétne udáva tieto hodnoty:

Doba prehrávania 6 hod / celkovo 21 hod s ANC alebo Bixby Voice Wake-up5,5 hod / celkovo 20 hod s ANC a Bixby Voice Wake-up

8 hod / 29 hod celkovo bez ANC alebo Bixby Voice Wake-up

 

Doba hovoru 4,5 hod / celkom 17 hod bez ANC5,5 hod / celkom 19 hod s ANC

Čísla, ktoré udáva Samsung, sú reálne. Moje testovanie to len potvrdilo. S vypnutým ANC som sa dokázal pri približne polovičnej hlasitosti dostať na výdrž tých 8 hodín. Aktívne potlačenie hluku si vyžiada svoju daň v podobe slabšej výdrže, no nejde o nijako dramatický pokles. 5-6 hodín pri polovičnej hlasitosti slúchadlá určite zvládnu.

Kapacita batérie:

 • Nabíjacie puzdro: 472 mAh
 • Slúchadlo 60 mAh

Na možnosti nabíjania sa sťažovať nemôžem. Ide to buď prostredníctvom USB-C konektora, prípadne aj bezdrôtovo. To je samozrejme pomalšie, ale podstatne pohodlnejšie. V porovnaní s hodinkami od Samsungu je výhodou aj to, že Galaxy Buds Live nabijem na hocijakej bezdrôtovej Qi nabíjačke, hodinky len na tej od Samsungu.

Len 5 minút nabíjania v puzdre stačí na celú hodinu prehrávania hudby, čo je jednoducho skvelé. Celkové nabitie krabičky z 0 na 100 percent zvládnete za menej ako dve hodiny.

Samsung Galaxy Buds Live: Záverečné hodnotenie

Až na slabé aktívne potlačenie hluku sa na nové slúchadlá absolútne nemôžem sťažovať. Samsung Galaxy Buds Live patria medzi to najlepšie, čo je možné kúpiť za cenu do 200 eur. Ponúknu kvalitný vyvážený zvuk so slušnými basmi a v ušiach sú extrémne pohodlné. Navyše v nich veľmi dobre držia.

Samsung Galaxy Buds Live

Výdrž hodnotím pozitívne a mať možnosť počúvať hudbu až hodinu po 5 minútach nabíjania sa môže hodiť. Slúchadlá je možné nabíjať bezdrôtovo a dizajn sa jednoducho vydaril. Z nedostatkov spomeniem trochu nemotorné odkladanie slúchadiel, absenciu vlastného ekvalizéra priamo v aplikácii Galaxy Wearable či lesklý povrch, ktorý ľahko zachytáva odtlačky prstov.

Samsung Galaxy Buds+ vs Galaxy Buds Live: Oplatí sa prechod na nový model?

Úprimne, ak ste majiteľom Galaxy Buds+, za nový model by som ich určite nevymenil. Keby bola ich cena porovnateľná, možno by som nad tým rozmýšľal. Moje Galaxy Buds+ mi ponúknu podstatne lepšie odhlučnenie. Novší model síce disponuje aktívnym potlačením hluku, no to je veľmi slabé.

 

Pre novinku by som sa rozhodol hlavne kvôli novému dizajnu a ešte o niečo pohodlnejšiemu noseniu. Kvalitou zvuku sú na tom oba modely veľmi podobne. Keď k tomu pripočítam aj aktuálne ceny, je rozhodovanie ešte jednoduchšie. Buds+ zoženiete lacnejšie približne o 40 až 50 eur, čo sa tiež počíta. Používané idú za približne stovku, čo je veľmi zaujímavá cena (ak vám neprekáža, že ich už niekto predtým používal).

Samsung Galaxy Buds Live vs Sony WF-1000XM3

Ak hľadáte slúchadlá s kvalitným zvukom a najlepším aktívnym potlačením hluku na trhu, tento model by ste rozhodne nemali prehliadnuť. V tomto parametre sa nové Buds Live jednoducho nechytajú. Ponúknu ale porovnateľnú výdrž v podstatne menšom balení, bezdrôtové nabíjanie a oveľa pohodlnejšie nosenie. Pri rozhodovaní medzi týmito dvoma modelmi by som práve kvôli tomuto osobne zvolil Samsung.

Galaxy Buds Live
datart affiliate Galaxy Buds Live
hej sk affiliate Galaxy Buds Live

Parametre:

Rozmery a hmotnosť 16,5 x 27,3 x 14,9 mm, 5,6 g (slúchadlo)50 x 50,2 x 27,8 mm, 42,2 g (nabíjacie puzdro)
Reproduktor 12 mm membrána
Mikrofóny 3 mikrofóny (2 vonkajšie, 1 vnútorný)
Kapacita batérie 60 mAh (slúchadlo)472 mAh (nabíjacie puzdro)
Doba prehrávania 6 hod / celkovo 21 hod s ANC alebo Bixby Voice Wake-up5,5 hod / celkovo 20 hod s ANC a Bixby Voice Wake-up

8 hod / 29 hod celkovo bez ANC alebo Bixby Voice Wake-up

 

Doba hovoru 4,5 hod / celkom 17 hod bez ANC5,5 hod / celkom 19 hod s ANC
Nabíjanie 5 min. rýchleho nabíjania = 1 hod prehrávaniaBezdrôtové nabíjanie Qi
Konektivita Bluetooth 5.0Kodek: Scalable (Samsung proprietary), AAC, SBC
Kompatibilita Android 5.0 alebo novší, aspoň 1,5 GB RAMiPhone 7 alebo novší s iOS 10 alebo novším
Vodoodolnosť IPX2

Plusy

 • Výborne držia v uchu a sú neuveriteľne pohodlné
 • Konečne s aktívnym potlačením hluku
 • Slušná výdrž a rýchle nabíjanie
 • Bezdrôtové nabíjanie
 • Kvalitný zvuk
 • Stabilné pripojenie
 • Atraktívny minimalistický dizajn

Mínusy

 • Pasívne zvuk vôbec netlmia
 • Aktívne potlačenie hluku je veľmi slabé
 • Na spôsob ukladania do nabíjacieho puzdra si treba zvyknúť
 • Oproti predchodcovi slabšia výdrž na jedno nabitie
 • Lesklý povrch
 • Chýba možnosť nastaviť si vlastný ekvalizér
 • Drahšie od Galaxy Buds+

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+