MojAndroid

Spolu s najnovšou vlajkovou loďou od Samsungu, modelom Galaxy S10, predstavila kórejská spoločnosť aj zaujímavé bluetooth slúchadlá Samsung Galaxy Buds. Tie sme testovali spolu so Samsungom Galaxy S10+.

Balenie: Nutný základ

Po otvorení predajného balenia týchto slúchadiel hneď vidíme nabíjaciu krabičku, v ktorej sú samotné slúchadlá uložené. Nachádza sa tu ešte papierový obal, v ktorom je uložené príslušenstvo. To je síce len základné, v podobe nabíjacieho kábla (USB-A USB-C) a náhradnými gumičkami do uší dvoch rôznych veľkostí. Nie je tu žiadny nabíjací adaptér a žiadne iné príslušenstvo, budete si musieť vystačiť len s káblom a náhradnými gumičkami. To však nie je žiadny problém, každý má doma nejakú nabíjačku, prípadne môžete slúchadlá nabiť aj s pomocou vášho počítača či notebooku a čerešničkou na torte je aj bezdrôtové nabíjanie.

Konštrukcia a Dizajn: Udávajú trend

Krabička, v ktorej sú slúchadlá uložené, je plastová a je vyhotovená v bielej matnej farbe. Určite oceníte, že na nej nie sú viditeľné žiadne odtlačky prstov, takže nebudete mať problém s jej neustálym čistením. Na prednej strane sa nachádza notifikačná dióda, vzadu zase USB-C konektor, za ktorého použitie výrobcu chválime. Na vrchnej časti krabičky nesmie chýbať logo výrobcu a pod ním informácia, že do kvality zvuku prehovorila aj známa značka AKG.

Krabička sa otvára veľmi jednoducho, má však dostatočný odpor na to, aby sa bez problémov aj zatvorila. V hornej polohe však zostane vždy otvorená. Vnútro je ladené do svetlomodrej farby, čo v kombinácii s bielou vyzerá veľmi dobre. Nachádza sa tu aj LED dióda, ktorá zabliká, keď slúchadlá vyberiete alebo ich do krabičky vložíte.

Na základe farby, ktorou dióda bliká, môžete jednoducho zistiť, aká je aktuálna úroveň:

  • červená – úroveň batérie je pod 30 %
  • zelená – úroveň nabitia batérie je vyššia, ako 60 %
  • žltá – úroveň nabitia je medzi 30 a 60 %
  • blikajúca červená – chyba (nemožno nabíjať, pravdepodobne abnormálna teplota, prípadne nízka úroveň nabitia krabičky)

Samotné slúchadlá sa vyberajú veľmi jednoducho, v krabičke držia pomocou magnetu. Potešia príjemnými rozmermi a v ušiach nevyzerajú nijako rušivo, práve naopak. Pokojne by sme ich mohli označiť za akýsi trendový módny doplnok, ktorý navyše plní aj funkciu prehrávania hudby. Slúchadlá sú vyrobené z tvrdého plastu a pôsobia pevným dojmom. rozhodne nemáme pocit, že by sa išli každú chvíľu rozbiť. Určite vydržia aj nejaký ten pád. Na každom sa nachádza dotyková plocha, o ktorej si viac povieme nižšie. No a výrobca nezabudol ani na jednoduché označenie slúchadiel, aby ste vedeli, ktoré je ľavé a ktoré pravé.

Spárovanie a ovládanie

Slúchadlá sme používali so Samsungom Galaxy S10+. Párovanie s týmto smartfónom je hračkou, nemusíte prakticky urobiť nič. Stačí, keď ich máte v blízkosti smartfónu, ten si ich automaticky vyhľadá a ponúkne vám ich pripojenie. To je všetko, teraz už môžete počúvať svoju obľúbenú hudbu. Je to naozaj jednoduché.

Slúchadlá fungujú tak, že ihneď po vytiahnutí z krabičky nájdu naposledy pripojené zariadenie, ku ktorému sa následne pripoja znovu. Akonáhle ich vložíte späť, spojenie sa preruší. Znovu výborná vlastnosť, nemusíte riešiť to, či ste slúchadlá zabudli odpojiť a podobné veci.

Ak sa chcete pripojiť k ďalšiemu zariadeniu, musíte slúchadlá vybrať a podržať prsty na oboch dotykových plochách naraz, vtedy sa prepnú do párovacieho režimu a môžete ich prepojiť s iným zariadením.

Dotyková plocha na slúchadlách slúži na ovládanie niekoľkých funkcií. Jedným ťuknutím pozastavíte/spustíte prehrávanú skladbu, dvojitým preskočíte na ďalšiu skladbu, trojitým sa dostanete na predchádzajúcu. Podržaním odmietnete hovor a v prípade, že vám zvoní telefón, hovor prijmete dvojitým poklepaním. Nechýba ani ovládanie hlasitosti prehrávanej hudby. Ak prst podržíte na pravom slúchadle, hlasitosť sa zvyšuje, na ľavom sa naopak, znižuje. Ak sa toto ovládanie naučíte, budete s ním určite spokojní a svoj smartfón budete z vrecka vyťahovať naozaj minimálne.

Aplikácia

Pokiaľ chcete slúchadlá využívať naozaj naplno, odporúčame stiahnuť aplikáciu s názvom Galaxy Wearable a pripojiť slúchadlá pomocou nej. V aplikácii vidíte úroveň nabitia každého slúchadla zvlášť a nechýbajú tu ani rôzne návody na to, aby ste zo slúchadiel vyťažili maximum. Nastaviť si tu môžete aj ekvalizér, na výber máte z týchto možností:

  • Zvýraznenie basov
  • Jemný
  • Dynamický (predvolený)
  • Čistý
  • Zvýraznenie výšok
Verzia: 2.2.20.17113061
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.2.20.17113061
Aktuálna cena: Zdarma

Slúchadlá vám vedia oznámiť aj notifikácie z aplikácií, v nastaveniach si jednoducho vyberiete tie, z ktorých chcete notifikácie dostávať. Funkcia s názvom okolité zvuky dokáže zvýrazniť zvuk, ktorý je okolo vás, pretože štandardne slúchadlá veľmi dobre tlmia okolitý zvuk. To sa niekedy môže hodiť.

Ak neviete, kam ste slúchadlá dali, vhod môže prísť aj funkcia ich vyhľadania. Ak ju spustíte, slúchadlá začnú pípať a jednoduchšie ich nájdete. Pomocou aplikácie, samozrejme, môžete aktualizovať aj softvér.

Kvalita zvuku

Od slúchadiel za 149 EUR očakávam, že zvukové podanie nebude vôbec zlé. Presne tohto som sa dočkal aj v prípade Galaxy Buds. Zvuk je celkom vyvážený, basy, stredy aj výšky sú na dobrej úrovni, žiadna z týchto zložiek nedominuje. V prípade, že by vám štandardné nastavenie nevyhovovalo, v jednoduchom ekvalizéri si ho môžete doladiť, avšak vybrať si musíte len z prednastavených možností.

Audiofilov slúchadlá pravdepodobne neuspokoja, ja som s ich zvukom spokojný. A určite by som sa nezaradil medzi nenáročných poslucháčov. Počas prehrávania hudby som nemal problém s tým, že by sa slúchadlá odpojili a prehrávanie nijako nesekalo. Ani dosah nie je vôbec zlý. Vďačia za to technológii bluetooth vo verzii 5.0, ktorá ponúka naozaj veľmi dobrý dosah. Ak ste napríklad v posilňovni a počúvate hudbu, pokojne môžete telefón nechať na druhej strane miestnosti a zvuk bude stále čistý a bezproblémový.

Výdrž a nabíjanie

Výrobca sa chváli, že Galaxy Buds dokážu prehrávať hudbu až 6 hodín na jedno nabitie. Ja som to síce počas testu nezvládol, no po 3 hodinách počúvania som mal 50 % energie v pravom slúchadle a 45 % v ľavom. Hlasitosť som mal nastavenú približne na 60 %. Myslím, že 6 hodín by teda vydržať mohli, 5 hodín vydržia určite. V každom slúchadle sa nachádza akumulátor s kapacitou 58 mAh.

Krabička potom disponuje batériou s kapacitou 252 mAh a Samsung hovorí, že dokáže nabiť slúchadlá na ďalších 7 hodín počúvania hudby. Náš test potvrdil, že ak slúchadlá úplne vybijete, raz ich pomocou krabičky určite dobijete na 100 % a ešte v nej nejaká energia zostane.

Záverečné hodnotenie a cena

Samsung Galaxy Buds som testoval veľmi rád. Výhodou bluetooth slúchadiel je určite pohodlnosť, pretože nepotrebujete žiadny kábel. Za veľké plus považujem aj výdrž batérie, ktorá patrí medzi najlepšie, rovnako je výborné aj bezdrôtové nabíjanie samotnej krabičky, v ktorej sú slúchadlá odložené. Tú môžete vďaka tomu nabiť aj pomocou vášho smartfónu, ktorý podporuje reverzné nabíjanie, so Samsungom Galaxy S10+ fungovalo nabíjanie bezproblémovo. S kvalitou zvuku som bol spokojný, je veľmi slušný a vyvážený, no chýbal mi tam taký wow efekt.

Odporúčaná cena slúchadiel je 149 eur, čo síce nie je málo, no vzhľadom na ceny porovnateľnej konkurencie je cena adekvátna. Najväčšou konkurenciou týmto slúchadlám sú Apple AirPods, ktoré si môžete zakúpiť za podobnú cenu. Ponúknu o trochu nižšiu výdrž, krabičku nenabijete bezdrôtovo a treba si dať pozor aj na to, či vám budú dobre sedieť v ušiach, pretože niekomu sadnú ako uliate, no množstvo ľudí sa sťažuje na to, že im z uší vypadávajú.

Náš tip
Vyskúšali sme čínske napodobeniny Apple AirPods. Oplatí sa ich kúpa?
27.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+