MojAndroid

Minulý týždeň známy tipster Sudhanshu Ambhore zverejnil pre dve fotografie Motorola Razr 50 Ultra. Dizajn telefónu je podobný svojmu predchodcovi, Razr 40 Ultra. Nedostali sme však veľa detailov o špecifikáciách, ktoré by ukázali, či má nejaké významné vylepšenia. NOvú správu prináša portál TalkAndroid.

Motorola Razr 40 Ultra sa v Indii predáva za cenu približne 58 480 ₹, teda asi 700 dolárov. U nás ju zoženiete už od 882 €. Nový Razr 50 Ultra sa objavil na európskej maloobchodnej webovej stránke s cenou 1 200 €, čo je približne 1292 $. Táto suma sa vzťahuje na verziu s 12 GB RAM a 512 GB úložným priestorom, ako uvádzajú zahraničné weby. Cena je porovnateľná s pôvodnou cenou verzie 40 Ultra, ktorý bol v Európe za 1 199 €.

Razr 50 Ultra zostáva záhadou, aj napriek úniku ceny, ktorá pri Motorola Razr 50 Ultra bude vyššia než pre 40 Ultra, ale pravdepodobne prinesie lepšiu hodnotu. Aktuálna cena predchodcu je 899 € za verziu s 8 GB RAM a 256 GB úložným priestorom. Teraz však zákazníci zaplatia približne o 393 € viac za 12 GB RAM a 512 GB úložného priestoru, okrem ďalších zatiaľ neodhalených funkcií.

Môžu byť k dispozícii aj modely s menšou kapacitou pamäte. Cenové variácie môžu byť ovplyvnené regionálnymi faktormi, ako sú dane a náklady na dovoz. Na internete sa objavila snímka obrazovky s názvom, cenou a stavom telefónu “In arrivo”, čo je taliansky výraz pre “príchod”. Očakáva sa, že bude dokonca v niektorých regiónoch označený ako Motorola Razr+.

Kedy sa dočkáme?

Pripravovaný telefón bude dostupný v troch farbách: modrá, zelená a Peach Fuzz. Kedy sa Razr 50 Ultra dostane na trh? Okrem ceny zatiaľ nepoznáme špecifikácie ani dátum vydania telefónu, no mnohí odborníci, predpokladajú, že príde v júni. Tak totiž prišiel aj jeho predchodca.

Smartfón už bol uvedený na ruskej certifikačnej webovej stránke EEC s modelovým číslom XT2453-1, a tiež na webovej stránke Bureau of Indian Standards (BIS). Fotografie naznačujú, že Razr 50 Ultra upravil bočné tlačidlo a pánty.

razr 50 ultra
Uniknuté zábery | Zdroj: 91mobiles

Tlačidlo je mierne zapustené do povrchu zariadenia, namiesto aby vyčnievalo. Tento dizajn naznačuje bočný skener odtlačkov prstov alebo len estetickú voľbu. Mnohé moderné smartfóny začleňujú skener odtlačkov do tlačidla napájania alebo iného bočného tlačidla. Takto zapustené riešenie prirodzenejšie sedí pre palec.

Náš tip
Séria Galaxy S24 dostáva májovú aktualizáciu. Opravuje kritické chyby

10.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+