MojAndroid

Samsung pre svoje prémiové modely posiela každý mesiac bezpečnostné Google záplaty, do ktorých občas pridá aj opravy nahlásených problémov dotýkajúcich sa konkrétnych zariadení. Májová aktualizácia prináša na sériu Samsung Galaxy S24 nielen štandardné Google zabezpečenie, ale opravuje aj kritické problémy.

Mohlo by vás zaujímať:

Samsung Galaxy S24 séria
Samsung Galaxy S24 séria | Zdroj: Lenka Ivančíková

O štarte updatu informoval web Androidcentral a dostupný je zatiaľ pre trh USA, no očakáva sa postupné globálne rozšírenie. Inštalačný balíček má veľkosť približne 520 MB a poznámky Samsungu k aktualizácii uvedené v telefóne, sú strohé. Viac informácií prezrádza web podpory security.samsungmobile.com.

Tu nájdeme podrobný opis zmien, ktoré májový update na S24 prináša. Tri opravy patri do kategórie “kritických” chýb, 26 má označenie “vysoké”. Výrobca sa venoval oprave závažnej chyby, ktorá dovoľovala útočníkovi na chvíľu prevziať nad odomknutým zariadením kontrolu.

Samsung S24 Ultra
Samsung Galaxy S24 Ultra

Opravila sa aj chyba, ktorá umožňovala hackerom pristupovať k zabezpečenému priečinku používateľa bez overenia. Používatelia nahlásili aj chybu nesprávneho riadenia prístupu vo  FactoryCamera, ktorá umožňovala útočníkom fotografovať pomocou zariadenia používateľa bez povolenia. Ak ste zatiaľ na svoje zariadenia nedostali informáciu o dostupnosti májovej aktualizácie, obrňte sa trpezlivosťou.

Náš tip
4ka zaviedla 5G sieť v nových lokalitách. Ktoré mestá ju budú môcť využívať?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+