Pokiaľ ide o trh so smart hodinkami, existujú dvaja veľkí hráči. Teda ak sa bavíme o hodinkách, ktoré sú naozaj smart, je možné z nich telefonovať, vedia sa pripojiť na Wi-Fi a hlavne inštalovať dostupné aplikácie z obchodov. Ide o systémy WatchOS od Apple a Wear OS od Googlu. Jedinou nevýhodou hodiniek, ktoré bežia na jednom z týchto systémov, je ich slabšia výdrž v porovnaní s konkurenciou, ktorá používa “hlúpejšie” systémy.
Čas trávený v škole a nové možnosti
Na druhú stranu, ponúkajú množstvo nesporných výhod. Portál 9to5google teraz informoval o tom, že do hodiniek s Wear OS prichádza nová funkcia, ktorú systém od Apple už nejaký čas ponúka. Aktualizácie služieb Google Play na verziu v21.18 prezrádza, že sa americká spoločnosť pripravuje pridať funkcionalitu takzvaného School Time (školský čas) do hodiniek s týmto systémom.
Rodičia budú môcť svojim deťom nastaviť limity školského času pre aplikácie, ktoré môže ich dieťa používať. A taktiež budú mať možnosť automaticky nastaviť tichý režim počas vyučovania. Funkcionalita dokáže zablokovať funkcie ciferníka a otváranie zvolených aplikácií, no stále umožní prístup k niektorým funkcionalitám, napríklad ku kruhom aktivity a podobne. Hodinky od Apple už niečo podobné ponúkajú, umožňujú nastaviť viacero rozvrhov počas dňa či prispôsobiť rôzne dni v týždni.
Nemali by ste prehliadnuť:
- Niektorým smartfónom série Xiaomi 14 sa zahmlieva fotoaparát. Toto je stanovisko spoločnosti
- Na svete je nový kráľ fotomobilov. Príde aj na Slovensko?
- Legenda je späť! Nokia 3210 ponúka to, čo žiadny smartfón nedokáže
Otázkou teraz je, ktoré konkrétne hodinky s Wear OS túto novinku dostanú. Či pôjde len o Pixel Watch alebo aj modely iných výrobcov, prípadne bude ponúknutá len novým zariadeniam a na tie staršie sa zabudne.
Smart hodinky je možné využiť aj na hranie
Inteligentné zariadenia sú čoraz populárnejšie aj medzi školákmi, už to nie je len o smartfónoch. Rodičia svojim deťom častokrát namiesto smartfónu kúpia práve hodinky v domnienke, že využijú hlavne na telefonovanie. Pravdou je, že smartfón dokáže dieťa rozptýliť, no pokročilé smart hodinky sú na tom veľmi podobne. Stačí len niekoľko ťuknutí do displeja a rázom sa v nich nachádza množstvo hier. A dostali sme sa presne tam, kde sme boli v prípade smartfónov.
Na trhu síce máme aj vyslovene detské hodinky, no často neponúkajú základnú funkcionalitu – možnosť telefonovať. Rodičia síce majú možnosť pomocou nich dieťa lokalizovať, no skontaktovanie sa s ním je už trochu náročnejšie. A nič nie je predsa jednoduchšie ako bežné zatelefonovanie.
No redakcia než si najprv zistí ako to je, než napíše tieto skvosty.
Po prvé nepoznám hodinky s Wear OS ktoré sú automaticky určené pre deti, a potom pre deti akého veku? Malé deti čo sú na 1.stupni pre ne tieto hodinky nie sú určené, majú príliš malé ruky, hodinky príliš veľké ciferníky aj remienky, aj keď tie sa možno dajú nejako vymyslieť. Watch os sú na tom podobne. Tie detské noname watches väčšinou majú funkciu volania cez vloženú sim kartu akurát že sú fakt mega hrubé a vyhotovenie je na zaplakanie. A potom ďalšia vec, ani u Wear Os nie je funkcia volania automatická.