MojAndroid

Pokiaľ ide o trh so smart hodinkami, existujú dvaja veľkí hráči. Teda ak sa bavíme o hodinkách, ktoré sú naozaj smart, je možné z nich telefonovať, vedia sa pripojiť na Wi-Fi a hlavne inštalovať dostupné aplikácie z obchodov. Ide o systémy WatchOS od Apple a Wear OS od Googlu. Jedinou nevýhodou hodiniek, ktoré bežia na jednom z týchto systémov, je ich slabšia výdrž v porovnaní s konkurenciou, ktorá používa “hlúpejšie” systémy.

Čas trávený v škole a nové možnosti

Na druhú stranu, ponúkajú množstvo nesporných výhod. Portál 9to5google teraz informoval o tom, že do hodiniek s Wear OS prichádza nová funkcia, ktorú systém od Apple už nejaký čas ponúka. Aktualizácie služieb Google Play na verziu v21.18 prezrádza, že sa americká spoločnosť pripravuje pridať funkcionalitu takzvaného School Time (školský čas) do hodiniek s týmto systémom.

Samsung Galaxy Watch6 Classic
Samsung Galaxy Watch6 Classic | Zdroj: Filip Spevár

Rodičia budú môcť svojim deťom nastaviť limity školského času pre aplikácie, ktoré môže ich dieťa používať. A taktiež budú mať možnosť automaticky nastaviť tichý režim počas vyučovania. Funkcionalita dokáže zablokovať funkcie ciferníka a otváranie zvolených aplikácií, no stále umožní prístup k niektorým funkcionalitám, napríklad ku kruhom aktivity a podobne. Hodinky od Apple už niečo podobné ponúkajú, umožňujú nastaviť viacero rozvrhov počas dňa či prispôsobiť rôzne dni v týždni.

Nemali by ste prehliadnuť:

Otázkou teraz je, ktoré konkrétne hodinky s Wear OS túto novinku dostanú. Či pôjde len o Pixel Watch alebo aj modely iných výrobcov, prípadne bude ponúknutá len novým zariadeniam a na tie staršie sa zabudne.

Smart hodinky je možné využiť aj na hranie

Inteligentné zariadenia sú čoraz populárnejšie aj medzi školákmi, už to nie je len o smartfónoch. Rodičia svojim deťom častokrát namiesto smartfónu kúpia práve hodinky v domnienke, že využijú hlavne na telefonovanie. Pravdou je, že smartfón dokáže dieťa rozptýliť, no pokročilé smart hodinky sú na tom veľmi podobne. Stačí len niekoľko ťuknutí do displeja a rázom sa v nich nachádza množstvo hier. A dostali sme sa presne tam, kde sme boli v prípade smartfónov.

Google Pixel Watch 2
Google Pixel Watch 2 | Zdroj: Google

Na trhu síce máme aj vyslovene detské hodinky, no často neponúkajú základnú funkcionalitu – možnosť telefonovať. Rodičia síce majú možnosť pomocou nich dieťa lokalizovať, no skontaktovanie sa s ním je už trochu náročnejšie. A nič nie je predsa jednoduchšie ako bežné zatelefonovanie.

Náš tip
Google zmenil pravidlá overenia účtu. Zrušil spôsob, ktorý tu bol roky

10.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+